Hack Programları Listesi

Hacker olun yada olmayın herkesin birgün ihtiyacı olan Hack Programları listesi ve içeriği fazlasıyla vardır ve genellikle her hafta yeni hack programları ekleniyor kategorimize , programları birden fazla kullanıcı indirdiği için herhangi bir sorun var ise forumda cevap olarak bunu bildiriyorlar ve spyhackerz yönetim ekibi programı forumdan kaldırıyor.  Güvenle hack programlarını kullanabilirsiniz.

Öncelikle belli başlı hack programlarını inceleyelim.

Nmap

Nmap ne yapar ve nedir?
Düzgün kullanıldığında, Nmap, ağları ve bilgileri hem optimize etmek hem de korumak için paha biçilmez olabilir. Nmap kullanılarak taranan portlar tarafından geri gönderilen tüm dönüş verileri program tarafından toplanır ve derlenir. Bu bilgilere dayanarak, çoğu kişinin aracı gerçekleştirmek için kullandığı birkaç temel etkinlik vardır. İçerirler:

Ağ Eşleme: Bu, Nmap’in oluşturulmasının temel nedenidir ve en çok kullanılanlardan biri olmaya devam etmektedir. Ana bilgisayar bulma adı verilen Nmap, taranan bağlantı noktalarını aktif olarak kullanan cihaz türlerini belirleyecektir. Buna sunucular, yönlendiriciler, anahtarlar ve diğer cihazlar dahildir. Kullanıcılar ayrıca bu cihazların nasıl bağlandığını ve bir ağ haritası oluşturmak için nasıl birbirlerine bağlandıklarını görebilir.

Port Kuralları Keşfi: Nmap, düşük seviyeli bir taramada bile bir portun güvenlik duvarı gibi bir şey tarafından açık mı yoksa kapalı mı olduğunu kolayca anlayabilir. Aslında, birçok BT uzmanı, güvenlik duvarlarını programlarken çalışmalarını kontrol etmek için Nmap’i kullanır. Politikalarının istenen etkiye sahip olup olmadığını ve güvenlik duvarlarının düzgün çalışıp çalışmadığını görebilirler.

Gölge BT Avcılığı: Nmap, bir ağdaki cihazların türünü ve konumunu keşfettiği için, orada olmaması gereken şeyleri belirlemek için kullanılabilir. Bir ağdaki varlıkları resmi olarak yetkilendirilmediğinden veya bazen kasıtlı olarak gizlenmiş olabileceğinden, bu cihazlara gölge BT adı verilir. Gölge BT tehlikeli olabilir çünkü bu tür cihazlar bir güvenlik denetiminin veya programının parçası değildir. Örneğin, birisi bir şirket ağına gizlice bir Xbox oyun sunucusu yerleştirirse, bu yalnızca potansiyel olarak bant genişliğini tüketmekle kalmaz, aynı zamanda, özellikle de en son güvenlik yamalarıyla sürdürülmezse, bir saldırı için bir sıçrama tahtası görevi görebilir.

İşletim Sistemi Tespiti: Nmap, işletim sistemi parmak izi adı verilen bir süreçte keşfedilen cihazlarda çalışan işletim sistemi türlerini keşfedebilir. Bu genellikle aygıtın satıcısının adı (Dell, HP vb.) ve işletim sistemi hakkında bilgi verir. Daha derin bir Nmap taramasıyla, işletim sisteminin yama düzeyi ve cihazın tahmini çalışma süresi gibi şeyleri bile keşfedebilirsiniz.

Hizmet Keşfi: Hizmetleri keşfetme yeteneği, Nmap’i ortak bir haritalama aracı seviyesinin üzerine çıkarır. Kullanıcılar, bir aygıtın var olduğunu basitçe keşfetmek yerine, keşfedilen aygıtların hangi rolleri yerine getirdiğini öğrenmek için daha derin bir taramayı tetikleyebilir. Bu, posta sunucusu, web sunucusu, veritabanı deposu, depolama aygıtı veya hemen hemen başka herhangi bir şey olarak hareket edip etmediklerini belirlemeyi içerir. Taramaya bağlı olarak, Nmap ayrıca hangi belirli uygulamaların çalıştığını ve bu uygulamaların hangi sürümünün kullanıldığını da bildirebilir.

Güvenlik Açığı Taraması: Nmap, bilinen güvenlik açıklarının bir veritabanını veya potansiyel tehditleri tanımlayabilecek herhangi bir yapay zekayı tutmadığı için özel bir güvenlik açığı tarama aracı değildir. Ancak, tehdit akışlarından veya diğer kaynaklardan düzenli olarak güvenlik bilgileri alan kuruluşlar, belirli tehditlere karşı duyarlılıklarını kontrol etmek için Nmap’i kullanabilir.

Örneğin, yeni keşfedilen bir güvenlik açığı, yalnızca yazılımın eski bir sürümünü çalıştıran belirli bir uygulamayı veya hizmeti etkiliyorsa, Nmap, şu anda ağ varlıklarında çalışan herhangi bir programın bu koşulları karşılayıp karşılamadığını kontrol etmek için kullanılabilir. Herhangi bir şey bulunursa, muhtemelen BT ekipleri, bir saldırgan aynı şeyi keşfetmeden önce güvenlik açığını ortadan kaldırmak için bu sistemlere mümkün olan en kısa sürede yama yapılmasına öncelik verebilir.

WireShark

Wireshark Nedir?
Wireshark, bir ağ protokolü analizcisi veya bilgisayarınızdan ev ofisinize veya internete giden gibi bir ağ bağlantısından paketleri yakalayan bir uygulamadır. Paket, tipik bir Ethernet ağında ayrı bir veri birimine verilen addır.

Wireshark, dünyada en sık kullanılan paket dinleyicisidir. Diğer herhangi bir paket dinleyicisi gibi, Wireshark da üç şey yapar:

Paket Yakalama: Wireshark, bir ağ bağlantısını gerçek zamanlı olarak dinler ve ardından tüm trafik akışlarını (muhtemelen aynı anda on binlerce paket) yakalar.
Filtreleme: Wireshark, filtreler kullanarak tüm bu rastgele canlı verileri dilimleme ve dilimleme yeteneğine sahiptir. Bir filtre uygulayarak, tam olarak görmeniz gereken bilgileri elde edebilirsiniz.
Görselleştirme: Wireshark, herhangi bir iyi paket dinleyicisi gibi, bir ağ paketinin tam ortasına dalmanıza olanak tanır. Ayrıca, tüm konuşmaları ve ağ akışlarını görselleştirmenizi sağlar.

Wireshark Ne İçin Kullanılır?
Wireshark, performans sorunları olan ağlarda sorun giderme dahil olmak üzere birçok kullanıma sahiptir. Siber güvenlik uzmanları, bağlantıları izlemek, şüpheli ağ işlemlerinin içeriğini görüntülemek ve ağ trafiği patlamalarını belirlemek için genellikle Wireshark’ı kullanır. Bu, herhangi bir BT uzmanının araç setinin önemli bir parçasıdır – ve umarız, BT uzmanı onu kullanma bilgisine sahiptir.

Hack Programı Listesi için tıklayın.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir