Android mi kassam Python mı? (1 Viewer)

Credits
5
Rating - 0%
Selam arkadaşlar tabanım var sizce hangisini kasmam daha mantıklı olur?(Android'den kastım Java)

Last edited:
A

Anarchosa

Programlamaya yeni başlıyorsan ve hacke merak saldıysan python ile başlamanı öneririm.
Hem çok esnek bir dil.
Hemde istediğin cihazdan kodlayabilmene imkan sağlıyor.
Döngüleri falan diğer dillere göre daha kısa ve daha kolay.
Kesinlikle python öneririm.
Üstelik pythonu ilerlettiğin zaman telefon ile ilgili programlarda yazabiliyorsun çee

Credits
5
Rating - 0%
Programlamaya yeni başlıyorsan ve hacke merak saldıysan python ile başlamanı öneririm.
Hem çok esnek bir dil.
Hemde istediğin cihazdan kodlayabilmene imkan sağlıyor.
Döngüleri falan diğer dillere göre daha kısa ve daha kolay.
Kesinlikle python öneririm.
Üstelik pythonu ilerlettiğin zaman telefon ile ilgili programlarda yazabiliyorsun çee
Programaya yakşalık 8 9 senedir aşinayım.c# yazıyorum ve algoritmam iyidir.python a bi ara başlamıştım koptum sonra.Şimdi mobil yazılım populer android olarak bakınca java üstte yer alıyor, ama karışık biraz çok fazla cümle var.Sanırım python kasıcam.Teşekkürler :)

Credits
5
Rating - 0%
hangi alanı daha cok seviyorsun yani ne yapmak istiyorsun sunu kasim bunu kasimla olmaz

Ben kod yazmayı seviyorum hobim yazmak ne olursa olsun.Ne için olduğuda önemli değil.İstediğim ise bir dil üzerinde uzmanlaşmak.Sadece geniş kapsam bir dil olsun istiyorum.Tüm olay bu.

Credits
390
Rating - 0%
Ben kod yazmayı seviyorum hobim yazmak ne olursa olsun.Ne için olduğuda önemli değil.İstediğim ise bir dil üzerinde uzmanlaşmak.Sadece geniş kapsam bir dil olsun istiyorum.Tüm olay bu.
O zaman soyle bir sey yap tum dilleri arastir python c php js typescript gibi araştır bence

Credits
0
Rating - 0%
Bir de maşallah herkes ezberden hack için python yazmış.Öbür dillerde açıklar için uygulama yazılmıyor mu?Bir açığı öğrenmek istiyorsan web için php low level açıklar için c/c++ assembly.Bu dillerde oluşan kod hatalarını bilmeden python yazsan bir boka yaramaz.Zaten hack işlerini bilen adamlar pythonu bu dillerde çıkan(php,c vs) açıkları istismar etmek için kullanıyorlar.Yani pythonu yukarıda belirttiğim dilleri bilmezsen hack için güzel işler yapamazsın sadece normal programcı olursun.Ama bence ülkede ekmek yiyim hemde iyi yerlere geliyim diyorsan bence java.Ülkede iş ilanı dolu ve güzel teknolojileri var.Python ülkede maalesef o kadar tercih edilmiyor.

Credits
5
Rating - 0%
Bir de maşallah herkes ezberden hack için python yazmış.Öbür dillerde açıklar için uygulama yazılmıyor mu?Bir açığı öğrenmek istiyorsan web için php low level açıklar için c/c++ assembly.Bu dillerde oluşan kod hatalarını bilmeden python yazsan bir boka yaramaz.Zaten hack işlerini bilen adamlar pythonu bu dillerde çıkan(php,c vs) açıkları istismar etmek için kullanıyorlar.Yani pythonu yukarıda belirttiğim dilleri bilmezsen hack için güzel işler yapamazsın sadece normal programcı olursun.Ama bence ülkede ekmek yiyim hemde iyi yerlere geliyim diyorsan bence java.Ülkede iş ilanı dolu ve güzel teknolojileri var.Python ülkede maalesef o kadar tercih edilmiyor.
Teşekkürler güzel açıklama olmuş :)

Akifcan Hür 

☾★ T'ÜRK ☾★
Credits
0
Rating - 100%
Programlama Dili Öncelikle Sizin İçin Bir Araç Olmalı
Programla Dillerinin Temelini Öğrenmelisiniz.
Yani Hangi Dil İşinize Yarıyorsa O Dili Kullanmayı Öğrenmelisiniz
Her Dilde Fonksiyonlar Döngüler Vs. Hemen Hemen Aynıdır.
Hangi Dil İle Başlayayım Diyorsanız.
Ben Size Python Öneriyorum.

Amacım Hacking İçin Diyorsanız.
Öncelikle Şunu Kavramalısınız
Neye Saldırı Yapacaksanız Onun Dilini Öğrenmelisiniz.
Web İçinse HTML,CSS,JavaScript,SQL ve PHP Dillerini Bilecekseniz.
XSS saldırısı için ve payload üretebilmek için iyi bir JavaScript bilgisi gerekmektedir.
Ya da bir SQL Injection saldırısı için mutlaka SQL bilgisine ihtiyacınız olacaktır.
Siber Güvenlikte Araçlar ve Scriptler için
Kali,Parrot,Black Arch vb dağıtımları hacking araçları
Python,Ruby,Perl Programlama dilleri ile yazılmış yada bash script ile yazılmıştır.
Low Level İşler için kullanılacak Diller
assembly,c ve ya c++ dillerinin gerektirdiği işlerdir.
Exploit,Malware,Shell Code yazmak okumak için gerekli programlama dilleri bunlardır.
Bir python ya da php bu alanda bu dillerin yerini tutmayacak ve işinizi görmeyecektir.
kısacası neye saldırı yapacaksanız onun dilinden anlamalısınız.

Last edited:
Credits
0
Rating - 0%
Tabii ki de Python. Nedenine gelirsek eğer yazılım alanında yeni başlayanlardan biriysen oldukça kolay ve eğlencelidir. Bu eğlence de programlama dilini öğrenmek için gerçekten önemli bir motivasyon. Bunun dışında dinamik ve gittikçe popüler olmaya devam ediyor.

Credits
101
Rating - 0%
Python kasarsan androiddede işin kolay olur kotlin dilini kolayca öğrenip kullanıp android uygulama yazabilirsin mesala

Users who are viewing this thread