Bug Busters Avlanıyor (herkes konuya) (1 Viewer)

B

blackdewil

çok fazla incelemedim can sıkıntısına 5 dk baktım. çoğu sayfada csrftoken kontrolü yok az biraz kasılırsa stored xss + csrf ile admin ekletmeye kadar gider. şimdilik bir tane self & stored tam kontrol etmediğim bir xss atayım belki devam ettiren kardeş çıkar

@Mectruy :)

B

blackdewil

phpkf-yonetim/phpkf-bilesenler/guvenlik.php
satır 69;
Code:
    $vtsorgu = "SELECT id,yonetim_kimlik,kullanici_kimlik,yetki,son_hareket,kul_ip FROM $tablo_kullanicilar WHERE yonetim_kimlik='$_COOKIE[yonetim_kimlik]' AND kullanici_kimlik='$_COOKIE[kullanici_kimlik]' LIMIT 1";

cookieleri zkTemizle diye bir fonksiyona sokuyor ve sonra direk sql sorgusuna daldırıyor. o fonksiyon da şu

Code:
function zkTemizle($metin)
{
    global $vt;

$donen = $metin;
    $donen = @urldecode($donen);
    $donen = @$vt->real_escape_string($donen);

$bul = array('>', '<');
    $cevir = array('&gt;', '&lt;');
    $donen = @str_replace($bul, $cevir, $donen);

return $donen;
}

mysql_real_escape_string yıllardır bypass edilebilen kolay bi fonksiyon. burada da yüzde doksan sql injection var. yoruldum yatıp dinlenicem azimli bir arkadaş kurcalar bişeyler çıkarır belki.

%bf%27 UNION SELECT sifre FROM phpkfcms_kullanicilar WHERE id='1

tarzı bi sorgu ile patates edebilirsiniz

Credits
0
Rating - 0%
1 saattir deniyorum bir şey bulamadım. :/

admin sayfasından xss çıkıyor ama...
normalde xss htmlpurifier bypass etmeyi bilsem bir şeyler çıkacak da.

Last edited:

LETRX

Abracadabra
Credits
32
Rating - 0%
" csrftoken kontrolü yok az biraz kasılırsa stored xss + csrf ile admin ekletmeye kadar gider "

İleri görüşlü olmak güzeldir b4 çee devam cılkı çıktı scriptin şimdiden , sahibi görmese iyidir konuyu çee
bir tane sitede csrf token açığı buldum bunu nasıl kullanabilirim ?

B

blackdewil

Nerde ne sekilde bulduguna bagli ornegin eger admin panelde bulduysan admin auth oldugunda admin hesabindan islem yaptırabilirsin yani mevzu nerede bulduguna bagli. Mecin yazdigini incele ordan kaparsinmevzuyu

Credits
0
Rating - 0%
görmeyenler için bi güncel çekelim onlar da katılsın bu etkinliğe.

aslında her hafta bir script deneyebiliriz ne dersin @Mectruy

Last edited:

Users who are viewing this thread