Çok kötü durumdayım icloud hesabım hacklendi (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Lütfen lütfen bilenler yardım etsin.Üni sınavına hazırlanıyorum.Haftalardır bu yüzden ağlıyorum yemek bile yiyemiyorum uçuk çıkarttım.Geçen hafta youtube ta video izlerken apple hesabınız giriş yapılmak için kullanılıyor reddet kabul et falan diye bildirim geldi tel ekranına.reddet dedim.15 dk içinde şifremi değiştirdim.Yani biri icloud şifremi kırmış.İki faktörlü kimlik doğrulama aktifti.Sanırım buna takılmış ama geçmişte olabilir.İki faktörlü kimlik doğrulama icloud’da sizce geçilebilinir mi 15 dk içinde?Şifrem orta zorluktaydı.Hackerlar öylesine hesaplara girmek için uğraşır mı yoksa tanıdık mıdır?(bana takık belalı bir ruh hastası vardı eşi façalı falan ama 3 ay önce peşimi bırakmıştı) (telime kimse fiziksel ulaşamadı tek bilinen tel no ve mail adresimdir)

Credits
164
Rating - 0%
sadece tel no ve mail adresi ile hiç bişey yapılamaz icloud öyle hacklenmesi cok kolay birşey değildir fiziksel erişim olmuştur elbet yoksa dedigim gibi yapması kolay bi işlem değil

Credits
0
Rating - 0%
merak etme 2 faktör apple da aşılmıyor için rahat olsun
gerçekten mi çok çok teşekkür ederim..peki şifre kırılması normaldir di mi? sonuçta bu bildirim geldiğine göre şifremi girmiş. şifreyi kırdığına göre baya iyi mi bu işlerde bunu yapan ? içimden şifreyi kırdıysa iki faktörü de mailden falan ya da diğer hack yöntemleriyle halletti mi diye geçirdim de :(

Credits
0
Rating - 0%
gerçekten mi çok çok teşekkür ederim..peki şifre kırılması normaldir di mi? sonuçta bu bildirim geldiğine göre şifremi girmiş. şifreyi kırdığına göre baya iyi mi bu işlerde bunu yapan ? içimden şifreyi kırdıysa iki faktörü de mailden falan ya da diğer hack yöntemleriyle halletti mi diye geçirdim de :(
oh be rahatladım

Credits
0
Rating - 0%
sadece tel no ve mail adresi ile hiç bişey yapılamaz icloud öyle hacklenmesi cok kolay birşey değildir fiziksel erişim olmuştur elbet yoksa dedigim gibi yapması kolay bi işlem değil
gerçekten olmadı zaten telefonumu falan yeni aldım apple hesabımı yeni açtım sınav senem diye de dışarı çıkmıyorum.bi de apple hesabımın mailiyle bi insta hesabım vardı fake kimsenin bilmediği.mailimi kullanarak o insta hesabıma da girmişler onda 2FA açık değildi.Son girilenlerde değişik bi tel gözüküyo..

Credits
240
Rating - 0%
Korkmana gerek yok kullandığın şifreyi başka hesaplarda kullanıyorsan değişmen gerekmekte çünkü her hesapta 2FA olmayabiliyor. Nasıl yaptığına gelirsek belli olmaz belki de başka bir siteden sizinde içinde olduğunuz bir data çekip denemiştir ya da şahsi mevzuvda olabilir.

Credits
0
Rating - 0%
Korkmana gerek yok kullandığın şifreyi başka hesaplarda kullanıyorsan değişmen gerekmekte çünkü her hesapta 2FA olmayabiliyor. Nasıl yaptığına gelirsek belli olmaz belki de başka bir siteden sizinde içinde olduğunuz bir data çekip denemiştir ya da şahsi mevzuvda olabilir.
bazı hackerler instagramdaki 2FA yı geçebiliyormuş icloud’da yapabilirler mi?

Credits
164
Rating - 0%
instagram ve applenin güvenlik korumaları birbirinden farklı apple da geçme gibi bi durum söz konusu değildir he geçilmez demiyorum geçilir ama geçen adam seninle uğraşmaz yani öyle söyliyim

Credits
0
Rating - 0%
Apple'ın güvenliği garip bir şekilde sağlamdır. Zaten bir çok kez iCloud hack şeklinde haber olduğu için bunun önüne geçmeyi hedeflemiş ve işini sağlama almıştır.

Hatta başımdan geçeni aktarayım sana, ben Apple hesabımı 2010-2012 yılında açtım. Geçenlerde bir Apple yetkilisi ile telefonda görüşürken hesabım aklıma geldi ve giriş yapalım dedik. Şifremi unuttuğum için şifremi unuttum ile sıfırlamaya kalkarken, bana bu e-postaya bir bildirim gönderecek şeklinde, kullandığım e-posta ile tamamen farklı bir e-posta gösterdi (bir kısmı gizli bir şeklide). Yani tamamen farklı. Atıyorum e postam d ile başlıyorsa bana g*** şeklinde gösteriyor. Eteklerim tutuştu tabiiz neyse ki benim e-posta adresimmiş. O sırada Apple görevlisi ile neler konuştum tahmin bile edemezsiniz, ve işin güzel tarafı onlar hiçbir şekilde bir bilgi veremiyorlar. Yani sosyal mühendislik falan yapılamıyor onlara herhangi bir şekilde. Rahat olun yani.

Users who are viewing this thread