İkna Etmekle İlgili Ufak Bilgiler (1 Viewer)

Credits
5
Rating - 0%
Slm,
Kişisel deneyimlerimden yararlanarak ikna kabiliyetinizi arttırmaya yönelik bir kaç mevzu anlatacağım.
Öncellikle hedefi tanımanız gerekiyor, huyunu suyunu bilmediğiniz birisiyse mesele oluşabilir. Bundan dolayı daha önceden araştırma yapmanız gerekiyor eğer tanımış olduğunız birisi ise sizin dediklerinize ne tepki vereceğine az çok anlarsınız.

Onu yumuşatın.

Onla ilk iletişime başladığınızda onu yumuşatmanız gerekiyor. Samimiyeti arttırmak için bu önemli bir vaziyet olur.

Onu yumuşatmak için;

Ona iltifat edin.

Evet ona iltifat edin. Abartmadan sanki havadan sudan konuşuyormuş şeklinde söyleyin. Bir şey isteyeceğinizi yada bir konu hakkında fikrini değiştirmeye çalışacağınızı belli etmeden bunu yapın. Örnek olarak "Saçın bugün güzel olmuş." yada "Üzerindekini beğendim, sana yakışmış.".

Ona bir iyilik yapın.

İlk önce ona küçük yada büyük bir iyilik yapın. Onun sanki size iyilik borcu olduğunu düşünmesini sağlayın. Bu en basitinden yumuşatmaya bağlı olarak birden ona sırtına masaj yapın yada ona bir şeyler ısmarlayın en basitinden kahve ısmarlayın. Onu mahcup hale getirecek şekilde bir şeyler sakın yapmayın,.

Onu yeterince yumuşattığınızı düşünüyorsanız şimdi konuşmaya geçebiliriz; İkna edeceğiniz konu hakkında konuşmaya başlamış olalım.

Göz teması çok önemlidir. Gözlerinizi sakın kaçırmayın.
Jest ve mimiklerinizi abartmadan kullanın. Mevzu ciddi ise ciddiyetinizi belli edin.
Eğer kişi ile mesafeniz yakın ise konuşurken ona uygun zamanlarda temas edin.

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.

Credits
0
Rating - 0%
Bu benim daha önceki forumlarda yazdığım içeriğin özetine benziyor tavsiyem brom daha detaycı ol değil ikna etmek göz göze bile gelemezsin bu şekil üşengeç olursan

• Like
Reactions: ceo

Users who are viewing this thread