Aircrack-ng çalıştırılırken bilgisayar kapanması (1 Viewer)

Credits
75
Rating - 0%
Arkadaşlar bildiğiniz üzere aircrack-ng wifi kırma konusunda çok stabil işleyen bir yazılım. Ancak benim bilgisayarımda ben her türlü işlemi doğru yapmama rağmen 999567 kadar şifre oluşturdum crunch ile çalıştırdığımda ilk 70000 de laptop aniden kapanıyor. Bunun nedeni wifi kartıyla mı ilgili yoksa bilgisayarın ısınması durumuyla mı ilgilidir sizce?
Bilgisayarımın teknik özellikleri 4gb ram, 2.4ghz cpu, çift çekirdek, intel centrino 2 işlemci, nvidia grafik kartı mevcut ve grafik kartı 1gb. Özünde teknik özellikler açısından bence bir problem teşkil etmiyor ama.

internetten biraz araştırma yaptım ama sonuç bulamadım. Sizce nedeni nedir?

C

Crysuder

Arkadaşlar bildiğiniz üzere aircrack-ng wifi kırma konusunda çok stabil işleyen bir yazılım. Ancak benim bilgisayarımda ben her türlü işlemi doğru yapmama rağmen 999567 kadar şifre oluşturdum crunch ile çalıştırdığımda ilk 70000 de laptop aniden kapanıyor. Bunun nedeni wifi kartıyla mı ilgili yoksa bilgisayarın ısınması durumuyla mı ilgilidir sizce?
Bilgisayarımın teknik özellikleri 4gb ram, 2.4ghz cpu, çift çekirdek, intel centrino 2 işlemci, nvidia grafik kartı mevcut ve grafik kartı 1gb. Özünde teknik özellikler açısından bence bir problem teşkil etmiyor ama.

internetten biraz araştırma yaptım ama sonuç bulamadım. Sizce nedeni nedir?
Yapılan her işlem bellekte kayıtlı tutuluyor ve işlem sürdüğü sürece bellek daha çok dolmaya başlıyor en sonunda shot down atıyor aynı sorunu bende kullandığım auto bot exploitlerde yaşıyorum hemde 16 gb bellekle seninki zaten düşük normal 2 liste oluştur 65000 den sonrasını farklı bir metinle tara.

Credits
75
Rating - 0%
Anladım çok teşekkür ederim. Peki aircrack-ng yerine linset gibi sosyal mühendislik saldırısı yapabilen wifi toolsları var mı başka?

C

Crysuder

Tabi yapabilirsin zaten brute ile birşey elde edemezsen bir sonraki işlem bu olur, linsten alternatif varmı bilmiyorum.

Last edited by a moderator:
Credits
442
Rating - 0%
crunchu John ile bağlayarak wordlist oluşturmadan çalışmalar yapabilirsin.Aynı zamanda john'un kaldığı yerden devam etme özelliği var.

Credits
75
Rating - 0%
Anladım linset dışında alternatif bir sosyal mühendislik saldırısı için bir tools arıyorum çünkü linset açılmıyor. Hatayı internette aradım gerekli tüm parçaları da kurdum ama çözemedim. Crunch John ile bağlama fikri gerçekten harika. Ben crunch direk aircrack ile bağlayarak 50tb lik bir dosyayı sadece terminalden okutarak yapıyordum ama işte bu şekilde kapanıyor. Hector'un dediği gibi parçalayarak deneyeceğim.

Users who are viewing this thread