Android Bilgilendirme (1 Viewer)

Enver Yalcın

teknik adam
Credits
0
Rating - 0%
Android Linux tabanlı özgür bir işletim sistemidir, Açık kaynak kodlu olmasına rağmen google bu kodları kapatmıştır kendisin'den başkasının ulaşmasını istemeyor android işletim sisteminin desteklediği uygulama uzantısı .apk olarak geçiyor. İşletim sisteminin daha hızlı yayılması ve geliştirilmesi için Google tarafın'dan ücretsiz yapılması başarılı olmuş ki bir çok akıllı telefon ve tabletler de sürekli güncel olarak kullanılmak'da ve bir çok kişiye de ek gelir kaynağı sunuyor Android işletim sistemine göre yapılmış oyunlar uygulamalar'dan bahsediyorum tabi bu Googlenin de işine yarıyor Google bir reklam firmasıdır Google marketler de vs de uygulamalar yayımlanarak reklam yapıyor ve daha fazla kişiye ulaşarak daha fazla kazanmasını sağlıyor. Uygulamaları ise derlenmiş Java kodları ile çalıştırmak'da Ne kadar kısıtlanmaya çalışılsada android işletim sistemi özelleştirilebilir üzerinde oynanabilir bir sistem haline gelmiştir günümüz kullanıcıları tarafın'dan Günümüzde ise en çok kullanılan ve tercih edilen işletim sistemlerin'den bir tanesi olmayı başarmıştır.

Users who are viewing this thread