Credits
0
Rating - 0%
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle size Codemasters' ın Archlord (Ben X filminde geçen oyun) isimli harika mmorpg oyununda bahsedeyim. Bu oyun zamanının ötesinde grafikleri (günümüzde bile kabul edilebilir seviyede), atmosferi, oyun mekaniği ve muhteşem müzikleri olan bir oyundu. Codemasters, G.Koreli dağıtımcı ortaklarıyla çıkan anlaşmazlıktan sonra bu oyunu bir başka G.Koreli firma olan Webzen'e satmak zorunda kaldı. Oyun Webzen'e geçtikten sonra oyunu tamamen p2w e çevirdi, ve oyuncuları daha da sağmak için saçma sapan güncellemeler yaptılar (p2w e ek olarak dupe, hack gibi güvenlik açıkları da cabası) . Bu saçmalıklardan sonra oyuncular kitlesel şekilde oyunu bırakmaya başladılar. Sonuç itibarıyla muhteşem bir oyunu yokettiler.

Benim istediğim şey tam olarak bu online oyunu offline oynayabilmektir. Mesele bir TES IV Oblivion, Dragon Age: Origins gibi oynayabikmektir. NPC'lerden questler alıp tamamlamak, zevkine mobları kesip çok değerli itemleri düşürmek, Gm özellikleriyle istediğimiz her şeye ulaşabilmek, paralı oyun mağazasındaki itemleri almak ve o muhteşem oyun atmosferinin tadını çıkarmak gibi bir düşüncem var. Private serverlar alternatif gibi gözükseler de Webzen'in mahvettiği şekilde oldukları için oynamaya değer değillerdir. Yaptığım araştırmalarda online oyunların virtual machineler ile oynanabileceğini farkettim. Bu tarz konularda bilgi sahibi olan arkadaşlardan ricam kapatılmış online oyunları nasıl offline oynayabileceğimi öğretmeleridir. Hatta daha iyisi offline Archlord client'ını offline oynanabilir hale getirebilirlerse muhteşem olur.
Teşekkürler

Users who are viewing this thread