Bilgisayar virüslerinden korunma

Discussion in 'Güvenlik söylentileri' started by efehan, Aug 5, 2018.

 1. efehan

  efehan

  Mesajlar:
  91
  Likes Received:
  39
  Bilgisayar Virüslerinden Korunma

  [​IMG]
  Bir bilgisayar virüsü, kullanıcının bilgisi dairende olmadan kullanıcının bilgisayarına çeşitli yollarla yüklenen ve kötü amaçlı eylemler gerçekleştiren kötü amaçlı bir yazılım programıdır.Bilgisayar virüsleri, dosyaları silen veya bozan, bilgisayar işlemlerinizi engelleyen ve bilgisayarınızda disk veya RAM alanını doldurmak için kendilerini yeniden üretir


  1-Denetim Masasına girerek Windows Güvenlik duvarını açın.
  2-Etkili bir virüs programı yükleyin.Ve bu programı sürekli açık tutun. Bu programların çoğu ücretsizdir ve virüslerin bilgisayarınıza herhangi bir zarar vermesini önler. Sürekli çalışma ve güncelleme gerektirirler ancak doğru kullanıldığında amaçlarına hizmet ederler.
  3-Bilmediğiniz programları yüklemeyin. İnternetten dosya veya program indirirken çok dikkatli olun, indirirken talimatlara dikkat edin. İndirme bazen sistem kayıt defterinde veya tüm bilgisayar sisteminde hataya neden olabilir.Programları virüs programından taratıp sonra kurunuz.
  4-Reklamları engellemek Google chrome da AD Block uzantısını ekleyiniz.
  5-Bilmediğiniz maillerden gelen iletilere cevap vermeyin. E-postaları ve dosyaları açarken herhangi bir indirme kabul etmeyin ve daha dikkatli olun.
  6-Windows güncellemelerini yapınız.Çünkü bu gelen güncellemelerin çoğu işletim sistemlerinin güvenlik açıklarını öncelemek içindir.
  7-Pop up blocker programını kullanınız.Yani tarayıcı üzerinden açılır siteleri engelleyiniz.
  8-Telefonunuzdaki wifi uygulamasında wifi ağına otomatik bağlan seçeneğini kapatınız.

  Linkleri görebilmek için login-giriş yapman gerekiyor veya konuya like atman lazım
   
Loading...

Bu sayfayı Paylaş