Yardım Dini bi konuda yardıma ihtiyacim var! (1 Viewer)

Credits
3,107
Rating - 0%
Arkadaşlar bi konuda çok büyük yeminler ettim baya yemin hemde ama şimdi o işe tekrar başlayıp bidaha yapmaya tövbe etsem etsem nasıl olur çok mu günah olur ama bu sefer ki son yapışım olacak?

Credits
0
Rating - 0%
Arkadaşlar bi konuda çok büyük yeminler ettim baya yemin hemde ama şimdi o işe tekrar başlayıp bidaha yapmaya tövbe etsem etsem nasıl olur çok mu günah olur ama bu sefer ki son yapışım olacak?
Kankam çok büyük yemin dediğin allah üzerine falan ise bilemem ama baya bir tövbe etmelisin hatta 1 haftacık felan oruç tut namaz kıl zekat verebilirsin tabi bu dediklerimi işi yaptıktan sonra yap ve bidaha asla yapmayacağına tövbe et öünkü yaptğın iş çok kötüyse vebali çok ağır olur.

Credits
3,107
Rating - 0%
Kankam çok büyük yemin dediğin allah üzerine falan ise bilemem ama baya bir tövbe etmelisin hatta 1 haftacık felan oruç tut namaz kıl zekat verebilirsin tabi bu dediklerimi işi yaptıktan sonra yap ve bidaha asla yapmayacağına tövbe et öünkü yaptğın iş çok kötüyse vebali çok ağır olur.
Abaza avı üzerine yemin etmiştim

gaddaramca 

"Vur şanlı silahınla, gönül mülkü düzelsin"
Credits
13,384
Rating - 100%
Tövbe yaptığın günahtan dolayı pişmanlığını dile getirmek, Allah'tan af dilemektir. Aman nasıl olsa tövbe ederim diyerek bir iş yaparsanız, o işe dair ettiğiniz tövbe kabul olmayabilir. Ayrıca büyük yeminler etmişsiniz, o yeminleri bozmanız da çok büyük günaha sokar sizi. Üstüne üstlük kul hakkına da gireceksiniz yapacağınız iş sonucunda, bu zaten en büyük günahlardan. 3 günlük dünya için ebedi ahiret hayatını yakmaya hiç değmez. Beni dinle, yapma o işi. Bak max 1 hafta sonra bana teşekkür bile edersin. Sen de anlayacaksın fani dünya için o kadar büyük günahlara girmeye değmeyeceğini. Nefsin en büyük düşmanın. Seni nefsin itiyor bu yola, sürekli aklını kurcalayacak bu iş. Kurtulmak istiyorsan sürekli Allah'ı zikret ve namaz kıl. Rahatlayacaksın.

Credits
3,107
Rating - 0%
Tövbe yaptığın günahtan dolayı pişmanlığını dile getirmek, Allah'tan af dilemektir. Aman nasıl olsa tövbe ederim diyerek bir iş yaparsanız, o işe dair ettiğiniz tövbe kabul olmayabilir. Ayrıca büyük yeminler etmişsiniz, o yeminleri bozmanız da çok büyük günaha sokar sizi. Üstüne üstlük kul hakkına da gireceksiniz yapacağınız iş sonucunda, bu zaten en büyük günahlardan. 3 günlük dünya için ebedi ahiret hayatını yakmaya hiç değmez. Beni dinle, yapma o işi. Bak max 1 hafta sonra bana teşekkür bile edersin. Sen de anlayacaksın fani dünya için o kadar büyük günahlara girmeye değmeyeceğini. Nefsin en büyük düşmanın. Seni nefsin itiyor bu yola, sürekli aklını kurcalayacak bu iş. Kurtulmak istiyorsan sürekli Allah'ı zikret ve namaz kıl. Rahatlayacaksın.
Hocam son kez yemin bozsam bidaha yapmayacağıma dair tövbe etsem son olsa

gaddaramca 

Credits
13,384
Rating - 100%
Hocam son kez yemin bozsam bidaha yapmayacağıma dair tövbe etsem son olsa
Dediğim gibi. Yaptığın şey çok büyük günaha sokacak seni. Hem yeminini bozmuş olacaksın, hem kul hakkına gireceksin, hem de tövbe ederim zaten şunu da son kez yapayım diyeceksin. Tövbe ederim diyerek günah işleyip tövbe edersen, o tövbe kabul olmayabilir.

E

eemedya

Seninki farklı bir mevzuya dönmüş. Şimdinin yaşlı amcalari gibi günah işliyeyim yaşlanınca hacca gideyim günahlarım silinsin. ☺️ Tabiki bu Allah'ın takdiridir. 1 sevabına bütün günahlarını da silebilir. Şöyle biseyde var rabbim hangi konuyla gelirsen gel kul hakkı ile gelme .yaptığın işin bununla alakası var ise Allah tahsilatıni affetsin 👍🏾

Credits
3,107
Rating - 0%
Seninki farklı bir mevzuya dönmüş. Şimdinin yaşlı amcalari gibi günah işliyeyim yaşlanınca hacca gideyim günahlarım silinsin. ☺️ Tabiki bu Allah'ın takdiridir. 1 sevabına bütün günahlarını da silebilir. Şöyle biseyde var rabbim hangi konuyla gelirsen gel kul hakkı ile gelme .yaptığın işin bununla alakası var ise Allah tahsilatıni affetsin 👍🏾
Benim abaza avı kul hakkımı oluyor reis 🤔

gaddaramca 

Credits
13,384
Rating - 100%
Benim abaza avı kul hakkımı oluyor reis 🤔
Karşı tarafın da rızası var desen bile, adam demiyor ki bu erkek ama kız olarak konuştu benle ben de buna harçlık vereyim. Ne dersen de, istersen kabul etme, yaptığın şey dolandırıcılık. Ve kul hakkına girer bu

E

eemedya

Karşı tarafın da rızası var desen bile, adam demiyor ki bu erkek ama kız olarak konuştu benle ben de buna harçlık vereyim. Ne dersen de, istersen kabul etme, yaptığın şey dolandırıcılık. Ve kul hakkına girer bu
Katılıyorum 👍🏾

Credits
193
Rating - 0%
Yeminini bozan yemin kefareti öder.Diyanet'in sitesinde "soru sor" kısmından sor.Sana cevap verirler.

gaddaramca 

Credits
13,384
Rating - 100%
Yeminini bozan yemin kefareti öder.Diyanet'in sitesinde "soru sor" kısmından sor.Sana cevap verirler.
Yemin kefareti yeminin günahını affettirse bile, sonra o günahı işleyip tövbe ederim diyor. Bu yanlış bir anlayış

Credits
100,000
Rating - 88.9%
İslami olarak soruyorsan Yeminini bozduysan 10 fakire 2 öğün yemek verip doyurucan veya tam tersi 1 fakire 10 gün boyunca doyurucan 1 öğün. Ardından 3 gün oruç tutucan.

Rolex

SOYTARI
Credits
3,812
Rating - 0%
B
Bi kart meselesi hocam
Bende yapıyordum çok büyük tövbeler ettim sürekli yeniden başlamaya uc uca geldim yeminim aklima geldi o çektiğim paralar ya ihtiyacı olanlarınsa zor durumdaysa falan düşününce elimi atmadim Allaha sukur 2 sene oluyor karti birak alinmis birseyi bile elimi surmuyorum tavsiye ederim.

Credits
3
Rating - 0%
kardeşim tekrar yapacaksın çünkü ben içmicem diye yeminler ediyorum ortama bir giriyoruum kendimi kaybediyorum kankam (Alkol )

S

Silinen üye 147804

Tevbe kapısı açıktır kavramını sen çok yanlış anlamışsın, eğer ediyorsan tevbe-i istiğfarını edecek, elini ayağını tamamen çekeceksin, eğer bir inanç kültüne bağlıysan, inandığın yaratıcı ile dalga geçer gibi böyle soru sormayacaksın, ya tevbeni et inandığın değerlere sahip çık, ya da istediğin yolda yürü, seni bağlayan bir kült yok, ama kendi değerlerin ile çelişme.
Vicdanın ile baş başasın.

Credits
0
Rating - 0%
Yanlış olduğunu bile bile hâlâ devam ediyorsun kardeş bu söylediklerin kendine mantıklı geliyor mu
Sen haketmediğin parayı yiyorsun.. bir insan sana güveniyor iş veriyor sen hem işi yapmıyorsun hemde ödenen parayı iade etmiyorsun sonra o parayı kendine helal görüp yiyorsun... göt lalesi senin yediğin sana helalmi o zaman? Sen gerçekten bir yaratan olduğuna ve onun emirlerine uyabilecek karakterdemisin?

Credits
100,000
Rating - 88.9%
Sen haketmediğin parayı yiyorsun.. bir insan sana güveniyor iş veriyor sen hem işi yapmıyorsun hemde ödenen parayı iade etmiyorsun sonra o parayı kendine helal görüp yiyorsun... göt lalesi senin yediğin sana helalmi o zaman? Sen gerçekten bir yaratan olduğuna ve onun emirlerine uyabilecek karakterdemisin?
Ne dediğini anlamadım bunun aq ne anlatıyon sen hemşerim nmvöxcnmnxöçbvc

Credits
0
Rating - 0%
Ne dediğini anlamadım bunun aq ne anlatıyon sen hemşerim nmvöxcnmnxöçbvc
Sana soylenmedi Yusuf Godz a söylendi.. burda dini nutuk atmış. Kendi müşterilerini dolandırıp işini yapmadan parasını yiyen biri olduğu için yazdığı tavsiye tuhaf kaçmış.

Users who are viewing this thread