Elektrik ve Elektronik İçerikli Konularda Yardım Edebilirim (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Merhaba arkadaşlar Elektrik Elektronik mühendisiyim hackerlık üzerine pek bilgim yok ama elektronik kartlar ve malzemeler konusunda bilgi sahibiyim yardıma ihtiyacı olan olursa elimden geldiğince yardımcı olurum . İyi günler.

Credits
460
Rating - 0%
Mesela ben yeri süpüren makina yapmak istiyorum nelere ihtiyacım var ve yazılım olarak hangi dili kullanmalıyım

Credits
0
Rating - 0%
tamam varmış sende o zaman bu işi pro olarak yapmana gerek yok . Yerinde olsam en basit şekilde Arduino nano alırdım. Zaten c dili hakkında bilgin var. Yapacağın robotun mekanik kısmını dış tasarımını yapmak senin hayal gücüne kalmış. Arduino ile motor sürmen gerekecek . Onun için hazır ek modüller var onlardan alırsın. Yazılım kısmına gelince googleye yazacaksın mesela sallıyorum L298N motor kartı aldın onunla pervanenin motorunu sürmeye karar verdin örnek kodları çok var internette kullanırsın. Yavaş yavaş algoritman oturur ve projeni içerik bakımdan zenginleştirmeye başlarsın. Ama motoru sürebilmen için ek olarak bir bataryaya ihtiyaç duyman gerekecek akü gibi mesela . @dr4cula

Credits
0
Rating - 0%
Bu işi yapmadan önce baya araştır projeyi yapmaya başladığında takıldığın noktalar olursa yardımcı olurum mesaj atarsın. Kodlarda takılabilirsin. Donanım seçiminde takılabilirsin vs vs vs. Hatta sana şöyle deyim belki hazır projesi bile vardır internette dediğin işin @dr4cula

Credits
460
Rating - 0%
hocam böyle bir projeyi mesela sen yapsan video çeksen biz salaklarda faydalansak sonra bende bunu genişletirim amaç temeli anlamak

Credits
0
Rating - 0%
hocam böyle bir projeyi mesela sen yapsan video çeksen biz salaklarda faydalansak sonra bende bunu genişletirim amaç temeli anlamak
Şu an yapmam çok zor işimden ötürü vakit ayırmam ama sana temeli anlayabileceğin güzel linkler paylaşayım onları izle bir fikir oluşur kafanda bide kendine niye salak diyon baboş ne olacak öğrendikten sonra çok basit puzzle parçalarını birleştirmek gibi düşün. Ama başka yaptığım projeler oldukça video olarak paylaşırım.

Users who are viewing this thread