forumda ki üyelere sosyal mühendislik çekme (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Bu dökümanda sizlere bir forum moderatörü’nün (veya admin, karşıdaki kişinin bilgisizliğine göre değiişir.) TC kimlik numarası (%95) ve şifresini (%50) alma yolunu anlatacağım.

Hemen başlıyorum. İlk olarak kurbanımızı belirliyoruz.

1. Kurban belirleme

İlk olarak bir forum sitesine giriyoruz. Girdiğimiz forum sitesi spyhackerz.org diyelim Hedef moderatörümüz de F0CUS Kurbanımızı belirledik. Şimdi daha sonraki adımlara bakalım.

2. Kurbana ulaşma

Kurbanımıza iki farklı yoldan ulaşabiliriz. 1.si kurbanımaza site içerisinden PM atma. 2.si kurbanın mail adresini bulup mail atma. Ben 2.sini öneriyorum. Mail adresi alacaksanız ulaşacağınız kişiye ulaşırken mail adresini güzel bişey alın. Belli olmayın. Mesala ben Kadayıf forumunun moderatörü Abuzer’im. Mail adresimi Kadayı[email protected] alıyorumBiraz basit oldu ama

3. Kurbana Söyleyeceklerimiz

Ben mesaj örneğini yazıyorum. Siz kendinize göre uyarlayın.

Ben Kadayıf Forum Admini Abuzer Sakalsıvazlayan. Kadayıf Forum olarak şu anda moderatör arayış içerisindeyiz. Sizi forumunuzda uzun süredir inceliyoruz. Ve çalışmalarınızdaki gayretiniz çok hoşumuza gitti. Sitemizde sizin gibi bir moderatörü görmek en büyük isteğimiz. Eğer kabul ederseniz sizinle bir görüşme yapmak istiyoruz. Görüşmeyi sizin isteğinize bağlı olarak MSN üzerinden veya reel olarak yapabiliriz. Olumlu veya olumsuz cevaplarınızı bekliyoruz.

Kadayıf Forum Moderatörü Abuzer Sakalsıvazlayan...

Evet. Göndereceğimiz mail bu şekilde olmalı.

4. Daha sonra

Kurban cevap attı diyelim. Büyük ihtimalle MSN üzerinden der. MSN üzerinden derse ekleyin MSN’sini.

Büyük ihtimalle demez ama reelden görüşelim derse; yaşadığı şehri sorun. Mesala o İstanbul dedi sizde ben Ankara’dayım. MSN üzerinden konuşmamız daha iyi olur deyin

5. MSN’de nasıl konuşmalıyız?

Bunu da bir örnek konuşmayla anlatayım:

Abuzer: Selamun Aleyküm

Kurban: as

Abuzer: Hemen başlayalım kardeşim. İsim neydi?

Kurban: Nazım

Abuzer: Ben de Abuzer. Memnun oldum.

Kurban: Bende memnun oldum

Abuzer: Yaş kaçtı?

Kurban: 22. Sizin?

Abuzer: 27.

Abuzer: Kardeşim sitemizde hesabın var değil mi? Yoksa hemen açabilirmisin?

Kurban: Var tabii. Olmazmı.

Abuzer: Tamam öyleyse. Nickiniz neydi?

Kurban: FERISHTACH

Abuzer: Sizi moderatör yapmadan önce sizden birkaç bilgi istemek zorundayım.

Abuzer: Nazım bey günlük online süreniz kaç saat?

Kurban: 2-3

Abuzer: Bize uygun ve yeterli

Abuzer: Çok pardon söylemeyi unuttum. Biz sizi ilk olarak 1 Haftalık deneme moderatörü olarak işe alacağız. 1 Hafta sonra uygun görürsek tam moderatör olarak işe başlayacaksınız.

Kurban: Olur benim için problem yok.

Abuzer: Deneme Moderatörü olduğunuz sürece sitemizdeki şifreniz bizim bilgimiz dahilinde olmalıdır. Şifrenizi değiştireceğiniz vakit bize bildiriniz. Moderatör olarak başladığınızda bu durum kalkacaktır.

Abuzer: Şu anda sitemize kayıt olduğunuz şifreniz nedir?

Kurban: 123456

Abuzer: Tamam. Bunu da hallettik.

Abuzer: Ayrıca sizden TC kimlik numaranızı da isteyeceğim. Prosedür gereği bunu istemek zorundayım.

Kurban: Tamam. TC kimlik Numaram: 35738295173

Abuzer: Tamam. 1 saat içinde hesabınız Deneme Moderatörüne dönecektir. Bu süre içerisinde isterseniz. Forumda konulara bir göz gezdirin.

Abuzer: Sormak istediğiniz bir soru var mı?

Kurban: Yok. Teşekkür Ederim. Selametle

Abuzer: Selametle

Konuşma bu şekilde. İnternet kullanıcılarının çoğunluğu neredeyse kullandığı bütün hesaplarının şifresini aynı yapar. Bu durumdan faydalanarak kurbanın mail adresinin şifresini değiştirebilir veya Moderator olduğu siteye de birşeyler yapabilirsiniz

Users who are viewing this thread