Forumdaki Eksiklikler (Yönetime) (1 Viewer)

Status
Not open for further replies.
Credits
0
Rating - 0%
Siteyim kim tasarladı?
Neye dayaranak logo vb. şeyleri seçti?
Site kurallarını koyarken diğerlerini düşündü mü?
Sayfalar ve başlıklara dair kaos (farklı yazı tipleri, olayan standartlar, anormal imzalar)hakkında bilgi sahibi mi?
Bilenle bilmeyenler bir olmuş forumda, sayfalar çöp "teşekkür" mesajlarıyla dolu, üstelik yeni gelen kullanıcılar buna teşvik ediliyor?
Yöneticiler benzer ve yabancı forum sitesinden feyz alma gereği duydular mı?
Başlık açanlar, neden net bilgiler vermesi için teşvik edilmiyor?
Hit kazanmak mı, doğru bilgiye insanları ulaştırmak mı esas?
Alt forumdaki moderatörler ne kadar çalışıyor, ölü linklere, üzerinden belli süre geçen başlıklara ne derece sahip çıkıyorlar?

Lütfen yanlış anlamayın. Amacım küçümsemek, hor görmek değil. Bu konulara adam akıllı cevaplar almak, tartışmak isterim. Belki feyz alan çıkar da, forumda ciddi anlamda iyileştirmeler yapılır...

Credits
0
Rating - 0%
@Rylex
Yok hocam kötüleme amacım olmadı. Ortada bir emek var. Lakin aksaklılar çok çarptı gözüme. Kullanıcı deneyimi açısından büyük sorunlar var. Onları belirttim naçizane...

@Gençtürk
Teşekkür mesele değil hocam. Burada başka aksayan seçenekler, kullanıcı deneyimleri var. Sözde bir teşekkür, haybeye sayfaları arttırmış. 1 sayfada açıklanan durum, 7. sayfada tartışılsa kimse bakmaz. Zira sayfalar teşekkür dolu. O teşekkür'ün amacı da belli. Diğerlerinin yapması doğru olduğu anlamına gelmez değil mi.

Credits
1,456
Rating - 0%
@Rylex
Yok hocam kötüleme amacım olmadı. Ortada bir emek var. Lakin aksaklılar çok çarptı gözüme. Kullanıcı deneyimi açısından büyük sorunlar var. Onları belirttim naçizane...

@Gençtürk
Teşekkür mesele değil hocam. Burada başka aksayan seçenekler, kullanıcı deneyimleri var. Sözde bir teşekkür, haybeye sayfaları arttırmış. 1 sayfada açıklanan durum, 7. sayfada tartışılsa kimse bakmaz. Zira sayfalar teşekkür dolu. O teşekkür'ün amacı da belli. Diğerlerinin yapması doğru olduğu anlamına gelmez değil mi.
gerçekten ne dediğini tam anlamadım çee özelden uzunca iyi açıklayıcı yaz kardeşim

Credits
0
Rating - 0%
Özetle, sitede kullanıcı deneyimi açısından çok aksayan yan var güzel insan :)

Kullanıcılardan geri dönüşler alıp düzeltilmeli bunlar. 10-15 dk. forumda gezerek fark ettim bu üzücü durumu :/

Credits
1,651
Rating - 0%
Siteyim kim tasarladı?
Neye dayaranak logo vb. şeyleri seçti?

Site tasarımı yetkililer tarafından arada değiştiriliyor aynı şekilde logo da öyle

Site kurallarını koyarken diğerlerini düşündü mü?

Diğerlerinin düşünülecek bir yanı yok kurallar herkes için geçerli

Sayfalar ve başlıklara dair kaos (farklı yazı tipleri, olayan standartlar, anormal imzalar)hakkında bilgi sahibi mi?

Evet genel olarak düzeltiliyor ve üyeler uyarılıyor

Bilenle bilmeyenler bir olmuş forumda, sayfalar çöp "teşekkür" mesajlarıyla dolu, üstelik yeni gelen kullanıcılar buna teşvik ediliyor?

Bir forumda bilen üyeyle bilmeyen üye hiç bir zaman bir olmaz sayfalar çöp teşekkür mesajıyla dolu değil böyle bir kısıtlama getiremezsin random veya boş mesajla zaten yasak kısacası üyelerin mesaj atma olayını herhangi bir şekilde kısıtlayamazsın

Yöneticiler benzer ve yabancı forum sitesinden feyz alma gereği duydular mı?

Hayır Spy kendine özgüdür herhangi bir siteden veya kişiden feyz almasına gerek yok

Başlık açanlar, neden net bilgiler vermesi için teşvik edilmiyor?

Teşvik edilmiyor değil dediğim gibi çoğu zaman üyeleri uyarıyoruz bazen bir kişiyle 1 saat konuştuğumuz bile oluyor pmden fakat herkesi tek tek düzeltmek kolay değil zaman gerektiren bir şey

Hit kazanmak mı, doğru bilgiye insanları ulaştırmak mı esas?

Esas olan şey her zaman doğru bilgidir fakat büyük bir platformdayız ve bu doğrultuda yapılması gereken şeyler var hit kazanmaktan kastın bronz veya vip rankları ve yeni güncellenen ranklar ise sunucunun parasını cem abiye ödeyecek isen kaldırsın rankları açıkçası sorduğun bu soru çok saçma hiç bir site veya forum için geçerli değil

Alt forumdaki moderatörler ne kadar çalışıyor, ölü linklere, üzerinden belli süre geçen başlıklara ne derece sahip çıkıyorlar?

Moderatörler sürekli çalışıyor sadece forum içi bahsettiğin linkler veya konu düzenlemeleri değil gerek chat üzerinde gerek tgde gerek üyeleri bilgilendirmede gerek konu paylaşımında gerek etkinliklerde bir çok alanda aktifiz

Kısacası sorduğun sorular çok genel geçer sorular dostum sormak istediğin başka bir şey varsa sorabilirsin

Credits
0
Rating - 0%
@Jon Snow
Öncelikle tüm cevaplar için teşekkürler...

*Site tasarımı yetkililer tarafından arada değiştiriliyor aynı şekilde logo da öyle
- Site tasarımı belli standartlara oturtulması gerektiğini düşünüyorum. Logodan tutun pek çok şeyi sabite bağlarken, göz tırmalamamasına özen gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Nitekim 1920x1080 ekranda siteniz harika görünürken, 1366x768 ekranda kötü görülebilir. Google'ın görüntülemeye dair için hizmetleri var.

* Diğerlerinin düşünülecek bir yanı yok kurallar herkes için geçerli
Sorunun özü farklıydı. Kurallar herkes geçerlidi. Ancak kurallar bağcıyı dövmek, bağcıyı zorlamak gibi olmuş. Rütbe sistemindeki 10 gün bekleme, 150 mesaj (ki post kasmaya teşvik bu) bence zorlu. İnsanları ilk nefeste soğutabilir.

* Sayfalar ve başlıklara dair kaos (farklı yazı tipleri, olayan standartlar, anormal imzalar)hakkında bilgi sahibi mi? Evet genel olarak düzeltiliyor ve üyeler uyarılıyor
- Sayfalar dolusu teşekkür yazan pek çok üyenin bunu düşündüğünü düşünmüyorum hocam. Üzücü. Öyle bir kaos var ki postlarda, moderatörlerin çalışmadığı veya üyeleri siteyi sahiplenmediği belli. Hele imzalar boyut boyut.

* Bir forumda bilen üyeyle bilmeyen üye hiç bir zaman bir olmaz sayfalar çöp teşekkür mesajıyla dolu değil böyle bir kısıtlama getiremezsin random veya boş mesajla zaten yasak kısacası üyelerin mesaj atma olayını herhangi bir şekilde kısıtlayamazsın
- Kısıtlama olmaz ise, sitede kaos olur, iyi kötü bilgi birbirine girer. Yabancı forumlarda hatalı postlar hemen mod görüşüne gider ve bariz hata varsa (forumun itibari sarsılmasın diye) silinir.

* Yöneticiler benzer ve yabancı forum sitesinden feyz alma gereği duydular mı?
- Dünyadaki trendleri, tasarımları, yönetim şekillerini takip etmenizi öneririm. Think globally, act local felsefesini lütfen es geçmeyiniz.

* Başlık açanlar, neden net bilgiler vermesi için teşvik edilmiyor? Teşvik edilmiyor değil dediğim gibi çoğu zaman üyeleri uyarıyoruz bazen bir kişiyle 1 saat konuştuğumuz bile oluyor pmden fakat herkesi tek tek düzeltmek kolay değil zaman gerektiren bir şey
- Üyelere gerekirse yaptırım uygulanmalı. Standart benimsendiğinde ve oturtturuğundan 1 saat konuşmaya gerek kalmayacaktır inanın. Net bilgi olmayan bir başlığa google'dan gelen biri olsa, siteye dair ilk imajı gerçekten kötü olur. Mutsuz bir kullanıcı çok şey götürür. (Bkz. Apple deneyimi)

* Esas olan şey her zaman doğru bilgidir fakat büyük bir platformdayız ve bu doğrultuda yapılması gereken şeyler var hit kazanmaktan kastın bronz veya vip rankları ve yeni güncellenen ranklar ise sunucunun parasını cem abiye ödeyecek isen kaldırsın rankları açıkçası sorduğun bu soru çok saçma hiç bir site veya forum için geçerli değil
- Hit temelli bir site olmaktan kastım. Sayfa yenileyerek daha çok tık alma idi. Ranklar değil.

* Moderatörler sürekli çalışıyor sadece forum içi bahsettiğin linkler veya konu düzenlemeleri değil gerek chat üzerinde gerek tgde gerek üyeleri bilgilendirmede gerek konu paylaşımında gerek etkinliklerde bir çok alanda aktifiz
- Aktif olduğunuzu düşünmüyorum. Linkler ölü oluyor ve modların o başlığa ilgi göstermediği ortaya çıkıyor. Bunu fark ettim ve adınıza üzüldüm.

Sabırla cevapladığınız için tekrar teşekkürler.

Credits
1,651
Rating - 0%
@Jon Snow
Öncelikle tüm cevaplar için teşekkürler...

*Site tasarımı yetkililer tarafından arada değiştiriliyor aynı şekilde logo da öyle
- Site tasarımı belli standartlara oturtulması gerektiğini düşünüyorum. Logodan tutun pek çok şeyi sabite bağlarken, göz tırmalamamasına özen gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Nitekim 1920x1080 ekranda siteniz harika görünürken, 1366x768 ekranda kötü görülebilir. Google'ın görüntülemeye dair için hizmetleri var.

* Diğerlerinin düşünülecek bir yanı yok kurallar herkes için geçerli
Sorunun özü farklıydı. Kurallar herkes geçerlidi. Ancak kurallar bağcıyı dövmek, bağcıyı zorlamak gibi olmuş. Rütbe sistemindeki 10 gün bekleme, 150 mesaj (ki post kasmaya teşvik bu) bence zorlu. İnsanları ilk nefeste soğutabilir.

* Sayfalar ve başlıklara dair kaos (farklı yazı tipleri, olayan standartlar, anormal imzalar)hakkında bilgi sahibi mi? Evet genel olarak düzeltiliyor ve üyeler uyarılıyor
- Sayfalar dolusu teşekkür yazan pek çok üyenin bunu düşündüğünü düşünmüyorum hocam. Üzücü. Öyle bir kaos var ki postlarda, moderatörlerin çalışmadığı veya üyeleri siteyi sahiplenmediği belli. Hele imzalar boyut boyut.

* Bir forumda bilen üyeyle bilmeyen üye hiç bir zaman bir olmaz sayfalar çöp teşekkür mesajıyla dolu değil böyle bir kısıtlama getiremezsin random veya boş mesajla zaten yasak kısacası üyelerin mesaj atma olayını herhangi bir şekilde kısıtlayamazsın
- Kısıtlama olmaz ise, sitede kaos olur, iyi kötü bilgi birbirine girer. Yabancı forumlarda hatalı postlar hemen mod görüşüne gider ve bariz hata varsa (forumun itibari sarsılmasın diye) silinir.

- Dünyadaki trendleri, tasarımları, yönetim şekillerini takip etmenizi öneririm. Think globally, act local felsefesini lütfen es geçmeyiniz.

* Başlık açanlar, neden net bilgiler vermesi için teşvik edilmiyor? Teşvik edilmiyor değil dediğim gibi çoğu zaman üyeleri uyarıyoruz bazen bir kişiyle 1 saat konuştuğumuz bile oluyor pmden fakat herkesi tek tek düzeltmek kolay değil zaman gerektiren bir şey
- Üyelere gerekirse yaptırım uygulanmalı. Standart benimsendiğinde ve oturtturuğundan 1 saat konuşmaya gerek kalmayacaktır inanın. Net bilgi olmayan bir başlığa google'dan gelen biri olsa, siteye dair ilk imajı gerçekten kötü olur. Mutsuz bir kullanıcı çok şey götürür. (Bkz. Apple deneyimi)

* Esas olan şey her zaman doğru bilgidir fakat büyük bir platformdayız ve bu doğrultuda yapılması gereken şeyler var hit kazanmaktan kastın bronz veya vip rankları ve yeni güncellenen ranklar ise sunucunun parasını cem abiye ödeyecek isen kaldırsın rankları açıkçası sorduğun bu soru çok saçma hiç bir site veya forum için geçerli değil
- Hit temelli bir site olmaktan kastım. Sayfa yenileyerek daha çok tık alma idi. Ranklar değil.

* Moderatörler sürekli çalışıyor sadece forum içi bahsettiğin linkler veya konu düzenlemeleri değil gerek chat üzerinde gerek tgde gerek üyeleri bilgilendirmede gerek konu paylaşımında gerek etkinliklerde bir çok alanda aktifiz
- Aktif olduğunuzu düşünmüyorum. Linkler ölü oluyor ve modların o başlığa ilgi göstermediği ortaya çıkıyor. Bunu fark ettim ve adınıza üzüldüm.

Sabırla cevapladığınız için tekrar teşekkürler.

İlk söylediği logo boyutu vs konusunda haklı olabilirsin farklı çözünürlüklerde test edilir ona göre bir şeyler yapılabilir

2. sorunda ise 10 gün bekleme vs vs burayı diğer forumlardan ayıransa bu kolay bilgiye herkes ulaşır ama önce bir emek verilmeli

Bu yukarıda yazdığın şeye değinecek olursam bir üyenin bir konu içeriğini görmesi için teşekkür etmesinde bir sakınca yok sayfalar dolusu teşekkür var diyorsun ne yapsın adamlar sayfalarca öpücük mü atsın moderatörler çalışıyor bunu sen göremiyorsan o senin sorunun dostum

Kısacası yazabileceğim çok şey varken buna gerek olmadığını biliyorum sen dünya trendleri tasarımları yönetim şekilleri dalgasını kafaya çok takmışsın Spy kendine özgü şekilde devam ediyor feyz alınmasına gerek yok

Yukarıda da bahsettiğim gibi yok apple deneyimi yok dünya yönetimi falan fistan sen bu dalgaları çok kafaya takmışsın dostum yaptırımdan kastın zaten kurallar açıkça belirtiyor uymayan arkadaşlara uyarı puanı veriliyor bu ceza bana kadar gidebiliyor

Açıkçası yazdığın şeylerden sonra ben senin adına üzüldüm dostum çünkü amacını anlayamadım. Sorduğun sorular verdiğin cevaplar çok iğleneyici bunu da geçtim aktif olduğunuzu düşünmüyorum ne demek daha Pazartesi günü foruma üye olan bir insansın o yüzden bizim uğraşlarımızı görmeyişini garipsemiyorum günde bir çok işle uğraşıyoruz ve reel hayatımızda var bu sadece modlar için değil tüm yetkililer için geçerli o yüzden bahsettiğin şeye katılmamakla birlikte konunu kapatıyorum gerekli cevapları verdiğimi düşünüyorum iyi forumlar

Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread