Free 3D Modelleme ve Animasyon Programı (1 Viewer)

Credits
40
Rating - 0%
Mv12GM.png

3D Modellemeler, Animasyonlar, Oyunlar, Video Montajları(Ses Dahil), Vfx Projeleri vs. Yapabileceğiniz Hem de Bu Kadar İşlevine Rağmen Rakiplerinden 3Dsmax'a Göre Boyutu Kıyaslanmayacak Derecede Küçük Bir Programdır Blender

3D Studio ve Maya gibi diğer benzer programlara karşı en büyük avantajı tamamen ücretsiz bir uygulama olmasıdır.

Blender çoğu format ve 3D Studio, Autodesk FBX, Collada, Wavefront veya Stl gibi standart programlarla uyumludur.

Program fizik motoru yer çekimi, suya karşı tepki ve çarpışma gibi bir çok simülasyonları içeriyor. İsterseniz kendiniz bu simülasyonları saatlerce kod yazarak yapabilirsiniz. Ama zaten adamlar hazır kütüphaneleri sizlerin önüne sermiş, Bu da Blender'ı becerikli ve eksiksiz bir yazılım yapar.

Açık kaynak kodlu bu harika 3 boyutlu animasyon programıyla neler yapılabileceğini gördükten sonra eski programınızı çöpe atmayı bile düşünebilirsiniz.En az yüzlerce dolar harcayıp alacağınız programlar kadar yetenekli olan Blender, animasyon dünyasında yeni bir çağı açmıştır.

Peki ücretsiz bir yazılım ne kadar işe yarar derseniz Örümcek Adam 2 filminde bu yazılımın kullanıldığını söylemem size bir fikir verebilir.Kendi oyununu geliştirmek ve kendi filmlerini yapmak kulağa güzel geliyor ama programıda kullanmanın cok kolay olmadığını söyleyebirim.İlk başta arayüzü biraz karmaşık gibi gelsede insan zamanla alışıyor :)

Diğer programlara göre artıları :

-Tamamen ücretsiz

-Arayüzünü istediğimiz gibi şekillendirebiliyoruz

-Dosya boyutu oldukça küçük ve açılış süresi diğer programlara göre oldukça kısa

-İçinde cycles ve blender render olmak üzere iki adet render motoru ve de bir de Oyun Motoru mevcut :)

Blender Programının İçinde Gelen Oyun Motoruyla Yapılmış Yo Frankie Oyunu

N1LN0g.jpg

Blender Guru Tarafından Tasarlanmış Birkaç Sahne

ZE5po3.jpg
7NBd3L.jpg
qWApOZ.jpg

Buda Benim Bilgisayarımdan :) Benim Tasarladığım Bir Sahne

ZE5pPo.png

Kısacası Blender programı ile yapabileceğiniz şeyler sizin hayal gücünüze ve Öğrenme yeteneğinize bağlı.Yıllardır kullandığım bu programı bu işin meraklısı arkadaşlara canı gönülden tavsiye ederim :)

Credits
40
Rating - 0%
İlk başta öğrenme aşamasındayken yeterli olur program zaten 70 MB falan ama similasyon için render alırken sorun yaşarsın.Zaten başladığın zaman program bağımlılık yapıyo bu işten parada kazanmaya başladığın anda illaki ekren kartı işlemci falan yenilersin

Credits
0
Rating - 0%
İlk başta öğrenme aşamasındayken yeterli olur program zaten 70 MB falan ama similasyon için render alırken sorun yaşarsın.Zaten başladığın zaman program bağımlılık yapıyo bu işten parada kazanmaya başladığın anda illaki ekren kartı işlemci falan yenilersin
sen ne kadar kazaniyorsun.

Credits
40
Rating - 0%
Ben bir firmada düzenli olarak çalışmıyorum evden çalışıyorum aldığım işlere göre kazancım değişiyor o yüzden sana ayda şu kadar kazanıyorum diyemem.Ama şöyle tarif edeyim Mimari renderde resim başına 2000 tl katalog olursa 6000 ila 10.000 tl animasyon fiyat dahada yukarı çıkar :) piyasa fiyatları genelde bu şekilde burda sorun iş almak değil işverenden paranı tahsil etmek en büyük sıkıntıyı burda yaşıyorsun

Credits
0
Rating - 0%
Ben bir firmada düzenli olarak çalışmıyorum evden çalışıyorum aldığım işlere göre kazancım değişiyor o yüzden sana ayda şu kadar kazanıyorum diyemem.Ama şöyle tarif edeyim Mimari renderde resim başına 2000 tl katalog olursa 6000 ila 10.000 tl animasyon fiyat dahada yukarı çıkar :) piyasa fiyatları genelde bu şekilde burda sorun iş almak değil işverenden paranı tahsil etmek en büyük sıkıntıyı burda yaşıyorsun
güzel iş bunun kurslari egitimi varmi ögrenmekten zarar gelmez :)

Credits
40
Rating - 0%
güzel iş bunun kurslari egitimi varmi ögrenmekten zarar gelmez :)
Autocad kullanabiliyor musun? Eğer azbişeyde olsa bu programdan anlıyorsan direk inşaat sektöründen yürürsün çünkü herhangi bir firma senden mimari render istediğinde sana autocad projesi verecektir ordan bakıp modelleme yapmak zorundasın.Artı kursa gitmede çok bi gerek yok nette çok fazla sayıda profesyonel seviyede eğitim videosu var.Ben gitmedim mesala :)

Last edited:

Users who are viewing this thread