from return26 import selam (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Merhabalar, daha önce nasıl keşfedemedim bilmiyorum burayı güzel bir ortama benziyor. Adım Veysel yaşım 23, Matematik öğrencisiyim.

Kısaca burası ile ilgili "alaka"mdan bahsetmek gerekirse, programlamaya 3 yıl kadar önce başladım. Kendi kendime Python öğrendim. Bir Allah'ın kulu yardım etmedi.. Günde 14-15 saat çalışarak kodlayarak, tabiri caizse işi "sokağında" öğrendim. Bir ara kahvaltıdan önce stackoverflow açardım, hey gidi günler.

Oyun-dizilerden gelen İngilizceyle işi biraz ilerlettim. Tabii "karanlık sanatlar"a bulaşmam da uzun sürmedi. Düzinelerce kötü amaçlı program yazdım. Aslında amacım "kötü amaçlı" olmaları değildi. Sattığım ya da herhangi bir karşılık beklemeden verdiğim kişilerin bu amaçla kullanmış olabilme ihtimaline karşılık böyle tanımlıyorum. En son (nasıl nereden tanıştık hatırlamıyorum) Mısırlı bir eleman java ile bitcoin şifreleri kırmaya çalışıyormuş ve benden Python scripti istemişti. Onla uğraşırken baktım iş pek iyiye gitmiyor, o aralar okulu da çok boşlamıştım bu yüzden programlamayı bıraktım.

Bundan 6-7 ay sonra freelance bir kaç iş yaparak ufak miktarda para kazandım. Sonra GUI'ye merak saldım, arkasından bir arkadaşımın "twitter botu ile köşeyi döneriz kanka" şeklindeki önermesinden sonra bir bot yazmaya başladım. Ama bot istediğim gibi çalışmadı çünkü Twitter'ın kuralları çok katı bu konuda.

O projeyi değiştirerek bir "kişisel asistan"a dönüştürdüm. "Sadece konuşarak tweet atma"

Mikrofondan konuşarak bilgisayarı kapattırabildiğiniz, çöp kutusunu temizletebilidğiniz, dosya açan mail atan video indiren ve söylediğiniz cümleleri tweet atan bir program yaptım. Adı Cavit :)

Adını Iron Man'ın yapay zekası olan Jarvis koymuştum başlarda. Program İngilizce olacaktı fakat sonradan Türkçe yapmaya karar verdim. "Jarvis şunu yap Jarvis bunu yap" dediğimde bunu hep "Cavit" olarak algılıyordu, ben de ismini Cavit yaptım. Asıl amacım programı satıp para kazanmaktı. Bunun için bir internet sitesi kurmak istedim fakat yapamadım. Daha sonra amacım Cavit'i interaktif olarak direkt site üzerinde çalıştırmak oldu. Fakat bilgi alanım genel olarak Python ile sınırlı olduğu için bunu da beceremedim. Daha sonra araya okul girdi ve programlamayı şimdilik bıraktım denebilir.(3k satırlık Cavit çalışır vaziyette kuzu kuzu yatıyor)

Karanlık sanatlar konusunda da, belirlenen zaman aralığında ekran görüntüsü alıp bu SS'leri istenilen e-mail adresine gönderen bir program hazırladım. E-mail konusuna bulaştıktan sonra kendinize mail atarak bilgisayarı kapatan ya da belirli bir görevi yapan bir script yazdım. Birkaç keylogger vs. daha hazırladım ama hiçbiri SS yollayan kadar etkili olmadı. Web konusunda kendimi geliştiremedim, Python'a çok bağlı kaldım bu yüzden web bilgim yok denecek kadar azdır. Hep de merak etmişimdir açık bulma sızma vs. konuları.

Bunları anlatma amacıma gelirsek, tamamen forumla alakadar olduğumu biraz olsun göstermek içindi. Birkaç başlığı inceleyince gelen bazı kişilerin sadece "nası hek yaparım abi" tarzında olduklarını gördüm, o yüzden bu kadar açıklama yaptım açıkçası.

Fakat forumun tam olarak "amac"ını anlayamadım. Mesela kişisel olarak konuşmak gerekirse web bilgim çok azdır, ben genelde masa üstüne yoğunlaştım. Forumda tam olarak nasıl bir ortam var öğrenmek ve tecrübeli kişilerden tavsiyeler almak isterim. Bu konuda yol gösterirseniz sevinirim.

İyi forumlar.

Last edited:
Credits
201,695
Rating - 95.2%
Merhaba ben bilişim uzmanıyım forumdaki yetkililerde bilişimin çeşitli kollarında meslek sahibidir , 2005 yılında ana sitemiz kuruldu ve bir yıl sene sonrada çeşitli sebeblerden dolayı bu site kuruldu sonra forum yan site olmaktan çıkınca ekipleşti , bu olaylarda bu forumun kısa özgeçmişidir , bunları niye yazdım ? çünkü sen üşenmeyip bukadar detaylı kendini tanıtıcı harika bir yazı yazınca bende sadece " hoşgeldin" diye geçiştirmek istemedim , açıkcası prensiblerimize göre düzgün insana düzgün davranılıyor burada. Forumun amacı bilgi öğrenmek ve öğretmek ve mümkün olduğunca az offtopic , yani lagalugayı pek sevmeyiz sadece işin bilgi öğrenme kısmına odaklanırız , forumda zaten fazla makara şeyler görmezsin. yapay zeka ile benimde 2 sene önce basit seviyede ilgilenmişliğim vardır , ancak daha çok hobi olarak mekanik ve robotic ilgimi çeker. web bilgim ve burdaki birçok kişinin iyi düzeydedir , yani aslında şöyle özetlersem , ben bir web sitesini açtığımda o sitenin submit butonuna tıkladığımda kenardaki border'lere kadar dikkat ederim yani bakış açım web sitenin rönteginini çekmek gibi ve burdaki birçok kişide böyledir zaten , Foruma hoşgeldin ve burada uzun zaman vakit geçirmeni temenni ederim.

Credits
0
Rating - 0%
Merhaba ben bilişim uzmanıyım forumdaki yetkililerde bilişimin çeşitli kollarında meslek sahibidir , 2005 yılında ana sitemiz kuruldu ve bir yıl sene sonrada çeşitli sebeblerden dolayı bu site kuruldu sonra forum yan site olmaktan çıkınca ekipleşti , bu olaylarda bu forumun kısa özgeçmişidir , bunları niye yazdım ? çünkü sen üşenmeyip bukadar detaylı kendini tanıtıcı harika bir yazı yazınca bende sadece " hoşgeldin" diye geçiştirmek istemedim , açıkcası prensiblerimize göre düzgün insana düzgün davranılıyor burada. Forumun amacı bilgi öğrenmek ve öğretmek ve mümkün olduğunca az offtopic , yani lagalugayı pek sevmeyiz sadece işin bilgi öğrenme kısmına odaklanırız , forumda zaten fazla makara şeyler görmezsin. yapay zeka ile benimde 2 sene önce basit seviyede ilgilenmişliğim vardır , ancak daha çok hobi olarak mekanik ve robotic ilgimi çeker. web bilgim ve burdaki birçok kişinin iyi düzeydedir , yani aslında şöyle özetlersem , ben bir web sitesini açtığımda o sitenin submit butonuna tıkladığımda kenardaki border'lere kadar dikkat ederim yani bakış açım web sitenin rönteginini çekmek gibi ve burdaki birçok kişide böyledir zaten , Foruma hoşgeldin ve burada uzun zaman vakit geçirmeni temenni ederim.

Hoş buldum teşekkür ederim :) Yazıyı biraz düzenledim tekrar okuyun lütfen. Yapay zeka ile çok ilgilendim ben, teorik olarak şuraya fikrimi de sıkıştırayım, insan etiğini bir makineye verebilmenin imkansız olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden programcısından tamamen bağımsız ve tamamen kendi kendine düşünebilme kabiliyeti olan bir makine yaratmak bence imkansız olacak.

Web konusunda kendimi hep geliştirmek istedim fakat düzgün bir forum bulamadım, buraya aşırı tesadüf eseri denk geldim açıkçası dediğiniz gibi üyeler bilgili duruyor ortam hoşuma gitti. Umarım tecrübeli kişilerden olabildiğince yardım alabilir ve öğrenmeye başlayabilirim tabii bu arada naçizane elimden gelen yardımı da yapmaya çalışırım. Birkaç forumda programlamayla ilgili açtığım konular mevcut çok hit de aldılar fakat oradakiler genel olarak olaydan uzaktı. Burada herkes işin içinde, umarım ekip dağılmaz yararlı bir kaynak olacaktır burası.

Dj_Taleh

Old User / Hack3r

SOYTARI
Credits
0
Rating - 0%
Kandas Hos Geldin
Tabii zahmet cekmissin zahmetin yerde kalmaz INSALLAH
Tekraren Hos Heldin Kandas :)

A

Adbes

Hoşgeldiniz mec abiye katılıyorum kendinizi çok iyi tanıtmışsınız bende adbes server bypass php pentester olarak yaşamıma devam ediyorum.

T

TheWayEnd

Aramıza Hoşgeldin Burası Seviyesi Yüksek Kaliteli Arkadaşlarımızın Bulunduğu Güzel Bir Ailledir.Sen Kimsin Dersen Sanırım Bu Sitenin En Yaşlılarındanım :D Daha Fazla Bilgi İçin Google da Beni Ara İlla Bulursun :D Şaka Bir Yana bu sitedeki yöneticilerin ve bir çok kardeşimizin bilgileri vardır.Ve kıimse kimseden bilgi saklamaz.Burayı Kısa Zamanda Çözersin Zaten Hoşgeldin Tekrardan Kalıcı Olman Dileğiyle

H

Hacker047

Hoşgeldin aramıza, bilgin ve düzeyin bence çok iyi. Umarım amacına ve istediklerine ulaşırısın.Bol ve güzel vakit geçirmen dileğiyle

Credits
40
Rating - 0%
Arkadaşım Merhaba,
Cavit programını merak ettim açıkcası :). Daha detaylı anlatabilir misin? Yapay zekaya gelirsek bunun mümkün olacağını sanmıyorum, olamazda o özellik ancak ALLAH 'a mahsus ve onun iradesinde bu benim yargım. IronMan den mümkün olabilecek tek şey bence arcreactor bunun icadı hem Jarvisden daha değerli hemde daha faydalı olacaktır.Forumun amacı ise kendini hacker zanneden kişilere karşı hack nedir öğretmek :). Buranın en acemisi benim nerdeyse, ben bu forumu seçtim çünkü türk dünyasında bulabileceğin en iyi uzmanlar burada. Ortam konusu hepsi abimdir yardım isteyeceğinde, sana yardım etmeyecek kimse yoktur :). Yani kısacası abidir hepsi gerektiğinde sahip çıkarlar, hatanda da doğru yolu gösterirler. Bulup bulabileceğin en iyi forum burası, buraya gelerek en iyi kararı yaptın bence :). Aramıza hoşgeldin :).

Credits
0
Rating - 0%
Herkese tekrardan teşekkür ederim değerli yorumlariniz icin. Cavit şu an için iyi duzeyde calisiyor arka planda 10-12 tane dosya islemi yapiyor en son uyku modu getirmistim Cavit uyu dendiginde tum fonksiyonlar pasif hale geliyor "uyan" denilene kadar kalkmiyor :) bir nevi tuş kilidi.
Cok detayli anlatmak zor olur burada oldukca uzun surer o yuzden ozelden veya burada var ise konu disi bolum orada konusabiliriz hocam tekrardan yorumun icin tesekkurler

Credits
40
Rating - 0%
Herkese tekrardan teşekkür ederim değerli yorumlariniz icin. Cavit şu an için iyi duzeyde calisiyor arka planda 10-12 tane dosya islemi yapiyor en son uyku modu getirmistim Cavit uyu dendiginde tum fonksiyonlar pasif hale geliyor "uyan" denilene kadar kalkmiyor :) bir nevi tuş kilidi.
Cok detayli anlatmak zor olur burada oldukca uzun surer o yuzden ozelden veya burada var ise konu disi bolum orada konusabiliriz hocam tekrardan yorumun icin tesekkurler
Ben her türlü dinlerim. :D Anladığım kadarıyla İphone Siri 'nin gelişmişi, çok güzel bir şeye benziyor. Bu bölümde detaylı tanıtabilirsin çok hoş bir yazılıma benziyor,bunu paylaşıcan mı? :D
http://www.spyhackerz.com/forum/forums/off-topic-konu-dışı.11/

Users who are viewing this thread