GOOGLE Play Hata Çözene Netflix Hesap (1 Viewer)

Credits
2,256
Rating - 0%
arkadaşlar ininalden Google Play pubg uc almak istediğimde bana işlem tamamlanmadı tamamlamak için felan diye paygoogle atıyor orda da bir b*k anlamadım ztn çözene Netflix bizde yln olmazzz

Credits
0
Rating - 0%
arkadaşlar ininalden Google Play pubg uc almak istediğimde bana işlem tamamlanmadı tamamlamak için felan diye paygoogle atıyor orda da bir b*k anlamadım ztn çözene Netflix bizde yln olmazzz
Telefon Rootlu mu ?

Credits
0
Rating - 0%
Tam hata mesajını at ve pay.google.com adresinde ödeme hesabının bloklanmadığından emin ol. Ben Google Cloud'a girerken 1 ay blok yedim hiçbir şey aldırmıyor. @cih4n

Credits
0
Rating - 0%
@EMREOYUN DOSTUM BENDE GOOGLE CLOUD GİRDİM ?
Hesapimmi bloke olmuş gani
Girdiğin kart sanal kart(ininal gibi) mı yoksa normal banka kartı mı?

Google Cloud(veya Google Pay) servisine kartın yasal sahibi olduğunu belgeler ve kimliğinin resmini atman gerekecek. Eğer onaylanmaz ise Google Cloud Ödeme Merkezine mail at, ödeme hesabını baştan kursunlar. (En az 1 ay uğraştım buna :/)

Aman dikkat et 300$ krediyi bitirmeden Cloud'daki ödeme hesabını kapat, yoksa borç girer, ödeyene kadar seni ararlar + bir daha bloke koyarlar.

Kaisareia 

GrandPa™
Credits
31,973
Rating - 100%
Google Destek Biriminden bu metni temin ettim birde aşağıdaki yöntemlere bak

1. Adım: Cihazı yeniden başlatın

1. Menü görüntüleninceye kadar güç düğmesini basılı tutun.
  2. Kapat > Tamam'a dokunun.
  3. Cihaz kapandıktan sonra güç düğmesine basın ve cihaz tekrar açılıncaya kadar basılı tutun.
2. Adım: Google Play Store uygulaması ve İndirme Yöneticisi'ndeki önbelleği ve verileri temizleyin
  1. Uygulama Çekmecesi'ne gidin ve ardından, Ayarlar'a dokunun.
    • Android 6.0 - 7.X için: Uygulamalar'a dokunun.
    • Android 8.0 ve sonraki sürümler için: Uygulamalar ve bildirimler (cihaza bağlı olarak, Tüm uygulamaları göster'e gidin) > Uygulama bilgileri'ne gidin.
  2. Aşağı gidin ve Google Play Store > Depolama alanı'na dokunun.
  3. Verileri temizle > Tamam'a dokunun.(Android 6.0'dan önceki sürümleri çalıştıran cihazlarda Google Play Store > Depolama alanı > Önbelleği temizle > Verileri temizle'ye gidin.)
  4. Önbelleği temizle > Tamam'a dokunun.
  5. İndirme Yöneticisi için adımları tekrarlayın. Burada, İndirme Yöneticisi'ni uygulama listesinde nasıl bulacağınız açıklanmaktadır:
    • Android 6.0 - Android 7.X: Uygulama Çekmecesi'ne gidin ve ardından, Ayarlar > Uygulamalar'a dokunun.
    • Android 8.0 ve sonraki sürümler için: Uygulama Çekmecesi'ne gidin ve ardından, Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler (cihaza bağlı olarak, Tüm uygulamaları göster'e gidin) > Uygulama bilgileri'ne gidin.
    • Sağ üst köşedeki Diğer (üç nokta) > Sistem uygulamalarını göster'e dokunun. İndirme veya İndirme Yöneticisi listede gösterilir.
Not: Varsayılan şifre koruması veya içerik filtreleme seçeneklerinizi değiştirdiyseniz, bunları Ayarlar'ın altında tekrar uygulamanız gerekir.

3. Adım: Play Store uygulama güncellemelerinin yüklemesini kaldırın ve yeniden yükleyin:

• Android 8.0 ve sonraki sürümler için: Uygulamalar ve bildirimler (cihaza bağlı olarak, Tüm uygulamaları göster'e gidin) > Uygulama bilgileri'ne gidin.
  2. Aşağı gidin ve Google Play Store'a dokunun.
    Not: Bu bölümün alt kısmına giderek Google Play Store uygulamalarınızın sürümünü kontrol edebilirsiniz.
  3. Menü (üç dikey çizgi) > Güncellemeleri kaldır'a dokunun. Bu işlem Google Play store uygulamasını cihazınızla birlikte gelen orijinal sürümüne geri döndürecektir.
  4. Cihazınızda Google Play store uygulamasını başlatın ve ardından Ana ekrana geçin.
  5. Uygulamanın güncellenmesi için 5-10 dakika bekleyin.
  6. Google Play Store uygulamasını tekrar başlatın.
4. Adım: Lütfen ödeme bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun

1. pay.google.com adresinde oturum açın.
  2. Kenar çubuğunda Ayarlar'a dokunun.
  3. "Ödeme profili"nin altında "Ad ve adres"in yanındaki Düzenle'yi tıklayın.
  4. Adresinizi güncelleyin ve Kaydet'e dokunun.
5. Adım: Farklı bir ödeme yöntemiyle satın almayı deneyin

1. Play Store uygulamasını açın.
  2. Satın almaya çalıştığınız öğeye dokunun.
  3. İzinler ekranında Kabul et'e dokunun.
  4. Satın alma ekranının sağ üst kısmında, fiyatın altındaki düzeltme işaretine "^" dokunun.
  5. Ödeme yöntemleri'ne dokunun.
  6. Farklı bir ödeme yöntemi seçin
  7. Satın al'a dokunun.
6. Adım: Cihazınızda Google Play Hizmetleri'ne ilişkin önbelleği ve verileri temizlemeyi deneyin

• Android 8.0 ve sonraki sürümler için: Uygulamalar ve bildirimler'e (cihaza bağlı olarak, Tüm uygulamaları göster'e gidin) dokunun.
  2. Aşağı gidin ve Google Play Hizmetleri > Depolama alanı > Önbelleği temizle'ye dokunun.
  3. Google Play Hizmetleri > Depolama alanı > Alanı yönet > Tüm Verileri Temizle'ye dokunun.
7. Adım: Google hesabınızı kaldırın ve cihazınıza tekrar ekleyin

Not:
Tüm ikincil hesaplar kaldırıldıktan sonra, satın alma işlemlerini yalnızca eklenen birincil hesapla gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleştiremiyorsanız, hesapları aşağıdaki gibi tek tek ekleyin ve her bir hesabı ekledikten sonra bir satın alma işlemi yapmaya çalışın.

Google hesabınızı cihazınızdan kaldırdığınızda, bazı yerel ayarlar ve yerel olarak depolanmış uygulama içeriği daha önce Google sunucuları veya başka bir yerle senkronize edilmemişse, bu veriler silinebilir.

Uygulamalarınızı (satın aldığınız öğeler Google hesabınızla ilişkilendirilir) veya Google sunucularında saklanan, Gmail'deki e-postalar, Google kişileri gibi verileri kaybetmezsiniz. Hesabınızı yeniden eklediğinizde şifrenizi tekrar girmeniz gerekecektir. Bu yüzden, şifrenizi hatırladığınızdan emin olun!

Hesabınızı bir mobil cihazdan kaldırmak ve cihaza yeniden eklemek için

2. Hesaplar veya Kullanıcılar ve hesaplar bölümüne ilerleyin ve ardından, Google'a dokunun.
  3. Kaldırmak üzere bir hesaba dokunun.
  4. Diğer'e (üç dikey nokta) dokunun.
    • Android 6.0 - 7.X için: Sağ üstteki Diğer (üç dikey nokta) > Hesabı kaldır'a dokunun.
    • Android 8.0 için: Hesabı kaldır'a dokunun.
  5. Cihazdaki hesaplar için bu adımları tekrarlayın.
Not: Diğer hesapları yeniden eklemeden önce cihazınızı yeniden başlatın. Birden çok hesabınız varsa önce birincil hesabı, sonra diğer hesapları ekleyin. İleride gerçekleştireceğiniz indirme işlemleri birincil hesaba bağlanacaktır. Yine de ikincil hesaplar ekledikten sonra uygulamaları bu hesaplardan yeniden indirebilirsiniz.

2. Aşağı kaydırıp Hesaplar veya Kullanıcılar ve hesaplar'a gidin.
  3. Hesap ekle > Google'a dokunun.
  4. Oturum aç'a dokunduktan sonra istediğiniz Google hesabıyla oturum açın. Yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız Hesap oluştur'a dokunun ve talimatları uygulayın.

@cih4n

Credits
0
Rating - 0%
1. Adım: Cihazı yeniden başlatın
  1. Menü görüntüleninceye kadar güç düğmesini basılı tutun.
  2. Kapat > Tamam'a dokunun.
  3. Cihaz kapandıktan sonra güç düğmesine basın ve cihaz tekrar açılıncaya kadar basılı tutun.
2. Adım: Google Play Store uygulaması ve İndirme Yöneticisi'ndeki önbelleği ve verileri temizleyin
  2. Aşağı gidin ve Google Play Store > Depolama alanı'na dokunun.
  3. Verileri temizle > Tamam'a dokunun.(Android 6.0'dan önceki sürümleri çalıştıran cihazlarda Google Play Store > Depolama alanı > Önbelleği temizle > Verileri temizle'ye gidin.)
  4. Önbelleği temizle > Tamam'a dokunun.
  5. İndirme Yöneticisi için adımları tekrarlayın. Burada, İndirme Yöneticisi'ni uygulama listesinde nasıl bulacağınız açıklanmaktadır:
    • Android 6.0 - Android 7.X: Uygulama Çekmecesi'ne gidin ve ardından, Ayarlar > Uygulamalar'a dokunun.
    • Android 8.0 ve sonraki sürümler için: Uygulama Çekmecesi'ne gidin ve ardından, Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler (cihaza bağlı olarak, Tüm uygulamaları göster'e gidin) > Uygulama bilgileri'ne gidin.
    • Sağ üst köşedeki Diğer (üç nokta) > Sistem uygulamalarını göster'e dokunun. İndirme veya İndirme Yöneticisi listede gösterilir.
Not: Varsayılan şifre koruması veya içerik filtreleme seçeneklerinizi değiştirdiyseniz, bunları Ayarlar'ın altında tekrar uygulamanız gerekir.

3. Adım: Play Store uygulama güncellemelerinin yüklemesini kaldırın ve yeniden yükleyin:

2. Aşağı gidin ve Google Play Store'a dokunun.
    Not: Bu bölümün alt kısmına giderek Google Play Store uygulamalarınızın sürümünü kontrol edebilirsiniz.
  3. Menü (üç dikey çizgi) > Güncellemeleri kaldır'a dokunun. Bu işlem Google Play store uygulamasını cihazınızla birlikte gelen orijinal sürümüne geri döndürecektir.
  4. Cihazınızda Google Play store uygulamasını başlatın ve ardından Ana ekrana geçin.
  5. Uygulamanın güncellenmesi için 5-10 dakika bekleyin.
  6. Google Play Store uygulamasını tekrar başlatın.
4. Adım: Lütfen ödeme bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun

1. pay.google.com adresinde oturum açın.
  2. Kenar çubuğunda Ayarlar'a dokunun.
  3. "Ödeme profili"nin altında "Ad ve adres"in yanındaki Düzenle'yi tıklayın.
  4. Adresinizi güncelleyin ve Kaydet'e dokunun.
5. Adım: Farklı bir ödeme yöntemiyle satın almayı deneyin

1. Play Store uygulamasını açın.
  2. Satın almaya çalıştığınız öğeye dokunun.
  3. İzinler ekranında Kabul et'e dokunun.
  4. Satın alma ekranının sağ üst kısmında, fiyatın altındaki düzeltme işaretine "^" dokunun.
  5. Ödeme yöntemleri'ne dokunun.
  6. Farklı bir ödeme yöntemi seçin
  7. Satın al'a dokunun.
6. Adım: Cihazınızda Google Play Hizmetleri'ne ilişkin önbelleği ve verileri temizlemeyi deneyin

• Android 8.0 ve sonraki sürümler için: Uygulamalar ve bildirimler'e (cihaza bağlı olarak, Tüm uygulamaları göster'e gidin) dokunun.
  2. Aşağı gidin ve Google Play Hizmetleri > Depolama alanı > Önbelleği temizle'ye dokunun.
  3. Google Play Hizmetleri > Depolama alanı > Alanı yönet > Tüm Verileri Temizle'ye dokunun.
7. Adım: Google hesabınızı kaldırın ve cihazınıza tekrar ekleyin

Not:
Tüm ikincil hesaplar kaldırıldıktan sonra, satın alma işlemlerini yalnızca eklenen birincil hesapla gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleştiremiyorsanız, hesapları aşağıdaki gibi tek tek ekleyin ve her bir hesabı ekledikten sonra bir satın alma işlemi yapmaya çalışın.

Google hesabınızı cihazınızdan kaldırdığınızda, bazı yerel ayarlar ve yerel olarak depolanmış uygulama içeriği daha önce Google sunucuları veya başka bir yerle senkronize edilmemişse, bu veriler silinebilir.

Uygulamalarınızı (satın aldığınız öğeler Google hesabınızla ilişkilendirilir) veya Google sunucularında saklanan, Gmail'deki e-postalar, Google kişileri gibi verileri kaybetmezsiniz. Hesabınızı yeniden eklediğinizde şifrenizi tekrar girmeniz gerekecektir. Bu yüzden, şifrenizi hatırladığınızdan emin olun!

Hesabınızı bir mobil cihazdan kaldırmak ve cihaza yeniden eklemek için

2. Hesaplar veya Kullanıcılar ve hesaplar bölümüne ilerleyin ve ardından, Google'a dokunun.
  3. Kaldırmak üzere bir hesaba dokunun.
  4. Diğer'e (üç dikey nokta) dokunun.
    • Android 6.0 - 7.X için: Sağ üstteki Diğer (üç dikey nokta) > Hesabı kaldır'a dokunun.
    • Android 8.0 için: Hesabı kaldır'a dokunun.
  5. Cihazdaki hesaplar için bu adımları tekrarlayın.
Not: Diğer hesapları yeniden eklemeden önce cihazınızı yeniden başlatın. Birden çok hesabınız varsa önce birincil hesabı, sonra diğer hesapları ekleyin. İleride gerçekleştireceğiniz indirme işlemleri birincil hesaba bağlanacaktır. Yine de ikincil hesaplar ekledikten sonra uygulamaları bu hesaplardan yeniden indirebilirsiniz.

2. Aşağı kaydırıp Hesaplar veya Kullanıcılar ve hesaplar'a gidin.
  3. Hesap ekle > Google'a dokunun.
  4. Oturum aç'a dokunduktan sonra istediğiniz Google hesabıyla oturum açın. Yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız Hesap oluştur'a dokunun ve talimatları uygulayın.

@cih4n
Hocam problem bundan çok çok farklı bir problem ve sadece Google taraflı çözümlenebilir bir problem. Bu adımlar arkadaşın sorununu çözmez.

Users who are viewing this thread