HDD Bad Sector Hatası giderme

Discussion in 'Teknik Servis' started by macktry, Mar 17, 2017.

 1. macktry

  macktry

  Mesajlar:
  46
  Likes Received:
  11
  Selam millet,
  Elimde bir laptop var. Sürekli windows sabit disk sorunu algıladı diyor. internetten araştırdım bad sector hatasıymış. Daha önce bu şekilde hatayla karşılaşan varmı?
   
 2. Güray

  Güray

  Mesajlar:
  3
  Likes Received:
  0
  kardeşim checkdisk yapınca biraz onarıyor diye hatırlıyorum
   
 3. Güray

  Güray

  Mesajlar:
  3
  Likes Received:
  0
  yada kardeşim low level format at eğer oda çözmesse hdtune gibi programlar var onlarda çözmesse hiç bişey çözmez ama en iyisi low level format
   
 4. stylalar01

  stylalar01

  Mesajlar:
  230
  Likes Received:
  68
  Aleyküm selam bad sectorü onarmanın bir kaç yolu var hdd regenerator gibi programlarda var ama benim sana taviyem hirens botsdan yapman. Flaşa hirenbots çek ondan sonra sana devamı için yardımcı olurum uğraşamam diyorsanda windows dan yükleyebileceğin bazı programlarda mevcut.
   
 5. stylalar01

  stylalar01

  Mesajlar:
  230
  Likes Received:
  68
  Kardeşim iyimisin bad sectorü bi araştır ondan sonra yanıtla.
   
 6. BlueMasteR*

  BlueMasteR*

  Mesajlar:
  15
  Likes Received:
  7
  badsector'un onarım gibi bir durumu söz konusu değil şayet bizim servisimize gelen ürünlerde rastladığım zaman yedeğini alıp değişimini sağlıyorum ek olarak elinizde here zaman dışarda yedeğiniz olsun disk bozulunca veri kayıpları büyük oluyor
   
  ByÇ4K4L likes this.
 7. ByÇ4K4L

  ByÇ4K4L

  Mesajlar:
  408
  Likes Received:
  147
  Yuh artık be 1 senelik konuyu patlatmayin bari adamın forumda izi tozu yok sen hala yardım etme peşindesinçee
   
 8. By_FaReLWaRocK

  By_FaReLWaRocK

  Mesajlar:
  90
  Likes Received:
  65
  3 - 12 saat buzlukta tut, bilgisayara tak diski gözlemle. Eğer health oranı düşüyorsa, kısa zamanda yonga seti yanar diskin. Eğer sağlam çalışıyorsa, kafa motorunun yağında sorun olmuştur. Sana 4 ay gider o.
   
 9. stylalar01

  stylalar01

  Mesajlar:
  230
  Likes Received:
  68
  Selamlar uzun zamandır yoktum ama bunuda cevaplamak istedim. Sizin çalıştığınız servis nasıl bir servis bilmem ama bad sector olayı çözülmez diye birşey yoktur. Onaramazsın ama YOK EDEBİLİRSİN. Konuyu hortlatmakmı dersiniz bilmem ama konunun hortlaması gerekiyor yardıma ihtiyacı olan olabilir. Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bad sector onarımı yada yok edilmesi yapılabilecek bir işlemdir. Eğer harddiskin board dında veya diskinde yapısal bir sorun yoksa. İşlemler için kısa süre içerisinde bir konu paylaşıcağım. Ama burda teknik servis ağzıyla konuşmayalım bende teknik serviste çalıştım orası para kazanmaya çalışır burası dost..
   
 10. By_FaReLWaRocK

  By_FaReLWaRocK

  Mesajlar:
  90
  Likes Received:
  65
  Başıma geldi, müşterim tam backup alamamış. Diski 2 saat buzlukta tuttum, akabinde disk defalarca yere düşmüş. Bazen kafa atıyor bazen de makinayı kilitliyor. Geçen benim başımada geldi, board'ı jigleyin ya da jtag yapın, diskin içine girin. PS3 tamircileri öyle disk onarıyor. ;)
   
Loading...