Haber İsmailağa Cemaati lideri hayatını kaybetti (1 Viewer)

Status
Not open for further replies.
Credits
100,000
Rating - 88.9%
Üslüplar hoş değil dikkat edin dostlar.
Şahsi olarak fikrim şudur ki Kutsal kitapta 4 eş alabilirsiniz eğer bakabilirseniz demiş.
Osmanlının o dönemlerde islami usullerle yönetilmesini normal karşılıyorum o dönemde demokrasi vardıda Türklermi getirmedi...
Atanızı ayrıştırmayın hepsi bizim atamız hepsi Türk hepsi döneminde başarılara imza atmıştır elbette istisnalar kaideyi bozmaz.

Pintbos 

t.me/pierkamil
Credits
35,708
Rating - 100%
Üslüplar hoş değil dikkat edin dostlar.
Şahsi olarak fikrim şudur ki Kutsal kitapta 4 eş alabilirsiniz eğer bakabilirseniz demiş.
Osmanlının o dönemlerde islami usullerle yönetilmesini normal karşılıyorum o dönemde demokrasi vardıda Türklermi getirmedi...
Atanızı ayrıştırmayın hepsi bizim atamız hepsi Türk hepsi döneminde başarılara imza atmıştır elbette istisnalar kaideyi bozmaz.
bence bu seçimde oylar bana

Credits
384
Rating - 0%
öncellikle hayır hz.muhammed şeriatla değil sadece kuranla yönetti fakat bunun için zorunluluk koşmadı ayrıca halifelik ve seriat makamı yine o öldükten sonra seçimle yönetici seçildikten sonra oluştu ayrıca eskiden bilim insanlarına şeyh hoca vb şeylerçokça soylenirdi istisnalar kaideyi bozmaz

ya amini siktigimin aptal tek hucrelisi merak etme benim hayatimda seninkinden daha cok islam vardir ben okunmayı ögrendigimde bile elime hz.muhammedin hayati kitabi veridi okumaya onunla başladım ayrıca babamın dedesi ve benim dedem de şeyh
Abi dedenin şeyh olması bişey ifade etmez . benim yemek yememle sen doymazsın. konuşma uslubundan okuduların belli oluyor zaten. Şeriatle yönetmedi kuranla yönetdi diyorsun . bu nasıl cahillikdir kargalar bile güler buna. Şeriat zaten kuranın emridir mesela namaz kılmak şeriatın emridir. oruç tutmak ,zekat vermek bunlar şeriatın emridir , içki içmemek vs vs. sen şeriatı el kol kesmek olarak biliyorsun ama güzel kardeşim . 600 yıllık şeriatla yönetilen osmanlıda sadece 6 kişinin eli kesilmiş bu hırsızlıkdan caydırıcılıkdır. yani 1 kişiye verilen cezanın etkisi 100 yıl sürmüş.

Pintbos 

t.me/pierkamil
Credits
35,708
Rating - 100%
Abi dedenin şeyh olması bişey ifade etmez . benim yemek yememle sen doymazsın. konuşma uslubundan okuduların belli oluyor zaten. Şeriatle yönetmedi kuranla yönetdi diyorsun . bu nasıl cahillikdir kargalar bile güler buna. Şeriat zaten kuranın emridir mesela namaz kılmak şeriatın emridir. oruç tutmak ,zekat vermek bunlar şeriatın emridir , içki içmemek vs vs. sen şeriatı el kol kesmek olarak biliyorsun ama güzel kardeşim . 600 yıllık şeriatla yönetilen osmanlıda sadece 6 kişinin eli kesilmiş bu hırsızlıkdan caydırıcılıkdır. yani 1 kişiye verilen cezanın etkisi 100 yıl sürmüş.
bak abicim ben sana demiyorum şeriat dini yönetim şekli değildir diye demek istediğim şey şu din bireyseldir türkiye avrupa ülkesi ve laiktir çoğunluk islama inanıyor diye diğerlerinin dini yok sayılamaz ve laik kalmaya devam etmelidir ayrıca dedelerimin şeyh olması beni dindar yapmaz ama onların sohbetlerini sürekli dinlemiş olmam benim de bu gune kadar dinle beraber büyüdüğümü gösterir yani dini önemli kaynaklardan surekli öğrendiğim anlamına gelir okey?

Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread