Kali Linux Dersleri #2 (1 Viewer)

Levin`

Gölge
Credits
1,053
Rating - 0%
EMEKLER İçin Beğenmeyi Unutmayın
Profilimi

Zenmap Kullanımı:
Kullanışlı güzel bir araç olup, hedef hakkında bilgi toplamaya yarayan bir araçtır. Nmap adlı tool’un arayüzlü halidir.
Kullanımı:
1.Adım: Terminali açıp “zenmap” yazalım.Açılan sayfanın “Target” kısmına “hedefsite.com” yada “hedefip” yazıp “profile” kısmına istediğimiz profil tarama tipini seçip “Scan” butonuna basmamız yeterli olacaktır. Böylelikle site yada hedef hakkında host ayrıntıları, açık portlar, ip adreslerini, vb. bilgileri böylelikle elde edebiliriz.

1*E01-w9mWyTT38LmaCb35Rg.png

Fierce Kullanımı:
Herhangi bir sitedeki bilgileri almamızı sağlar.(subdomain,ip,version)
Kullanımı:
1.Adım: Öncelikle terminale “fierce -h “ yazarak kullanım talimatların görelim.
2.Adım: Örnek olarak “fierce -dns hedefsite.com” bu komut hedef sitenin subdomain ve iplerini görmemizi sağlar.
Ayrıca “fierce -version hedefsite.com” komutu size sitenin versiyonunu gösterir.

1*odRaGEgpPcKmie09ndFeDQ.png

Dnsrecon Kullanımı:
Hedef site hakkında bilgi toplamaya yarayan bir araçtır.
Kullanımı:
1.Adım: Terminale “dnsrecon” yazıp kullaanım talimatlarını göreceğiz.
2.Adım: Örnek olarak “dnsrecon -t tld -d hedefsite.com” yazalım.Bu komut hedef sitedeki domain alan adlarını taramak için kullanılır.Bunu yaparak hedef sitenin alt alan adlarını ve onlara ait ip numaralarını göreceksiniz.
3.Adım: Ayrıca “dnsrecon -t hedefsitenin kısaltılması -d hedefsite.com “ bu komut hedefsinin subdomain taramasını yapar. Tarama uzun sürebilir.Biraz sabırlı olun olur muupload_2020-2-14_13-0-52.gif
(Örneğin, google amcanın kısaltılması “goo” olarak alınabiliyor. Örnek olarak internet ortamında görebilirsiniz.)

1*lF-R6SQK5Qg3NTkjIfOYZQ.png

Goofile Kullanımı:
Herhangi hedef sitenin dosya taramasını yapmaktadır.
Kullanımı:
1.Adım: Terminale “goofile” yazıp kullanımı görelim.
-d: hedefsite demektir.
-f: dosya türünü belirtir.(.pdf, .txt, vb.)
2.Adım: Örnek olarak “goofile -d hedefsite.com -f pdf” .pdf türündeki hedef sitenin belgeleri varsa getirir.
Ayrıca “goofile -d hedefsite.com -f txt” .txt türündeki hedef sitenin belgeleri varsa getirir.

1*EIwkiZlR2Akp7tyRFml8TQ.png

Dnsenum Kullanımı:
Bu tool hedef site hakkında bilgi toplamaya yarayan bir araçtır.
Kullanımı:
1.Adım: “dnsenum hedefsite.com” komutunu terminalde çalıştırdığımız zaman tool’un bütün modüllerini çalıştırır.
2.Adım: Terminali açıp “dnsenum” yazalım.Gördüğünüz gibi kullanım talimatları geldi.Örnek olarak “dnsenum — dnsservers hedefsite.com” komutu yazarsak hedef sitenin Server adreslerini, IP(ınternet protocol) adreslerini vb. bilgiler verir.
Tool’un kullanımı bu şekildedir.

1*57Q4y9yP4GXHtpLxaN9zzA.png

Emeklerim İçin Beğenmeyi Unutmayın

Users who are viewing this thread