kali linux muhteşem 4 farklı terminal emulator[video] (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Arkadaşlar herkeze selam. Bugün sizlere 4 farklı terminal emulatorunu göstereceğim.Terminal emulatoru nedir diye kısaca açıklamak gerekirse , kali linux içinde gelen uçbirim(terminal) benzeri emulatorlerdir.Çok hoşunuza gidecek bir video olacaktır.,

Listemizin 1. sırasında Terminator terminal var.Terminator terminali yüklemek için aşağıdaki kodu terminale yazınız..

apt-get install terminator

terminator terminal bir çok kullanıcı tarafından kullanılan bir terminaldir.Gerçekten çok kullanışlı ve sevimli bir terminal...

Listemizin 2. sırasında Tilda terminal var.
Tilda terminali yüklemek için aşağıdaki kodu terminale yazınız..

apt-get install terminal

Tilda terminal da kullanışlı bir terminaldir. Masaüstünde belirli bir alan tilda terminal için ayarlıyoruz ve tilda terminali oraya yerleştiriyoruz. Artık ikide birde terminal açmak zorunda değilsiniz.
Tilda terminali kapatmadığınız müddetçe hep aynı yerinde kalacaktır

Listemizin 3. sırasında yakuake terminal var...
Yakuake terminali yüklemek için aşağıdaki kodu terminale yazınız..

apt-get install yakuake

Yakuake terminal masaüstünün üst tarafından aşağı doğru açılan biir terminaldir. F12 tuşuna bastığınızda açılıyor, Tekrar f12 tuşuna bastığımızda kayboluyor.Pratik kullanım açısından faydalı buluyorum...

Listemizin 4. sırasında Terminology terminal var.
Terminology terminali yüklemek için aşağıdaki kodu yazınız...

apt-get install terminology

terminology terminal bir çok özelliği bulunan bir terminaldir.

*Terminal ekranını istediğimiz parçaya bölebiliyoruz

*Terminalden resim açabiliyoruz
*komut = tycat resim.jpg

*Terminalden gift açabiliyoruz
*komut = typop resim.gift

*Terminalden video açabiliyoruz
*komut = tybg video.webm (mov,webm uzantıları açıyor diğer *uzantıları denemedim. sadece mp4 denedim ve açmadı )

Users who are viewing this thread