Oyun Karakteri Çalmadan Bir Kez Daha Düşünün ( Adlı Bilişim ) (2 Viewers)

David Lucas

BEN OROSPUYUM !
Credits
0
Rating - 0%
Dijital oyun hesapları çalınırken TCK da işlenen suçlar nelerdir?
Bilgisayara bir zararlı bulaştırıp sistemi izlemek. Bunu yaparken ilk önce bilgisayara girip, kalmaya devam ederek 243/1 maddesindeki suçu işlemiş olur. (Bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.)

Bilgisayardan veri toplamak, başka yere aktarmak. Bunu yaparken 244/2 maddesindeki suçu işlemiş olur. (Altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.)

Elde ettiği verilerle haksız çıkar sağlaması ile 244/4 maddesindeki suçu işlemiş olur.( İki yıldan altı yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur. )

Bedeli karşılığı hizmet alınan bir sistem ise bu verileri çalarken 243/2 maddesindeki suçları işlemiş olur. (Verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.)

Oyun karakterinin çalınması ayrıca bir hırsızlık suçu oluşturduğundan ve bilişim sistemlerinin araç olarak kullanılması suretiyle yapılmasından nitelikli hırsızlık suçunu işlemiş olur ve 142-2/e. Maddesindeki suçu işlemiş olur.(Üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.)

Karakter satışları yasak olmasına rağmen karakter satışı sırasında dolandırılırsanız hırsız 158/f suçunu işlemiş olur.(İki yıldan yedi yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezasına hüküm olunur.)

Bir şekilde oyun hesabı da olsa çalınan vatandaşlarımızın olay esnasında bilgisayarı açıksa açık tutmaya devam etmeli, kapalı ise kapalı tutmalı ve hiçbir müdahale etmeden kolluk kuvvetlerine ve adli mercilere şikâyetlerini yapmalıdır. Yapmayacağınız her şikâyet sizden sonra bir kişiyi daha mağdur edebilir.

Credits
0
Rating - 0%
Şahsen 5 yıldır crypter yapıyorum Türkler ile işim yok yabancı sitelere ait 3850 kişi botnetim var TR de twitchtv izleyici botu olarak satın alanlar oluyor kullanmak için yani bu işi zevk ve crypter işi ile artık ustalaştığımı düşündüğüm için yapıyorum para kazanıyorum da bot olarak izleyici kasarak fakat gel gelelim hiçbir zaman veri hırsızlığı yapmadım yapmam da gece yatarken o yastıkta kafam rahat olmadıktan sonra ne yapayım öyle yaşantıyı..

XenFun

Domaltazör
Credits
2,608
Rating - 100%
Şahsen 5 yıldır crypter yapıyorum Türkler ile işim yok yabancı sitelere ait 3850 kişi botnetim var TR de twitchtv izleyici botu olarak satın alanlar oluyor kullanmak için yani bu işi zevk ve crypter işi ile artık ustalaştığımı düşündüğüm için yapıyorum para kazanıyorum da bot olarak izleyici kasarak fakat gel gelelim hiçbir zaman veri hırsızlığı yapmadım yapmam da gece yatarken o yastıkta kafam rahat olmadıktan sonra ne yapayım öyle yaşantıyı..
crypter dan bol ne var çak runpe rc4 2 dk nı almıyor zaten

Users who are viewing this thread