PentestBox Anlatımı ( Windows Ortamında Kali Linux Araçları ) (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Hayırlı günler üstlerim ve astlarım,
Bugün sizlere windows işletim sisteminde kali linux'a ait hemen hemen bütün tools ların windows için tasarlanmış sürümlerini sizlere tanıtacağım...

Bu konumuzda pentestbox açıklaması olarak; sistemler üzerinde güvenlik açığı testi yapan hemen hemen bir çok kullanıcı Windows İşletim sisteminde sanal makineler üzerine Linux İşletim sistemi kurularak Linux’ un sunmuş olduğu imkanlardan faydalanır. Windows üzerinde Sanal Makine ile çalışırken bilgisayarımızda aşırı şekilde Bellek ve Cpu kullanımına neden olmaktadır. Bu gün sizlere Windows üzerinde Portable olarak çalışan ve Linux’ ta kullandığınız modüllerin hemen hemen hepsine sahip olan, kolay kullanımı ve performansı ile vazgeçemeyeceğiniz bir yazılım olan PentestBox Tools’ u tanıtacağım.

Aşağıda vermiş olduğum link pentestbox'ın kendi orjinal sayfasıdır, bu nedenle virüs totale ihtiyaç duymadım.

Download Pentestbox : https://pentestbox.org/#download

Kullanıma gelirsek, hiçbir kurulum olmaksızı sadece linkten 2.8Gb lık klasörü indirip açıyorsunuz.Ve içerisinde bin dosyasındadır bütün tools lar. Çalıştırmak içinse klasörü açtığımızda ilk olarak pentestbox.exe programına çift tıklayıp karşınıza gelen ekrana bin dosyasının içindeki programlarının isimlerini yazarak komut olarak direk çalışmaktadır...

Konu Yararlı Olduysa Ne Mutlu Bana. Hayırlı Günler Dilerim...

Users who are viewing this thread