Php Get Methodu ile Url Yardım (1 Viewer)

Credits
2
Rating - 0%
Merhaba Sorum şu GET ile işlem çağırdığımda

?ornek=1 linke tıkladığımda .com/deneme-sayfası?url=1 oluyor
?ornek=2 linke tıkladığımda .com/deme-sayfası?url=2 oluyor

şimdi urlde soru işareti yoksa ilk önce örnek 1 ve ya 2 hangisine tıklarsa urlde ilk önce soru işareti çıkartsın istiyorum.

bana acil yardımcı olurmusunuz ? günlerdir araştırıyorum takıldım.

örnek olarak https://www.lescon.com.tr/erkek-spor-performans/ sitesinde listeleme ve sayfalamayı test edebilirsiniz.

Credits
2
Rating - 0%
Dediğini anlamadım dostum.Tam ne istiyorsun detaylı açıklar mısın
hocam lescon sitesinde oldugu gibi ilk once listelemeye tiklarsa ?sort=date gibi geliyor veya paginationa tiklarsada ayni geliyor yani soyle soyleyim sayfalamaya tiklayinca ardindan listelemeyi kullanabiliyor ayni anda lakin ben yapamadim url hangisine tiklarsam o oluyor &sort yapamiyorum ilk once soru isareti girmek zorunda oluyorum

Credits
2
Rating - 0%
sorumu tam anlatamıyorum tam anlatabilsem sizleri yormam lakin arastiriyorum sorumu anlasilir sekilde anlatamadigim icin cevap bulamiyorum

Credits
131
Rating - 0%
Şimdi şöyle ele alıcam daha iyi anlaşabiliriz.
deneme.php?id=1
deneme.php?id=2
Buradaki sorununuz id den önce ? Çıkmaması mı? Kodların o kısmını bana atabilir misiniz kontrol amaçlı?

Credits
131
Rating - 0%
sorumu tam anlatamıyorum tam anlatabilsem sizleri yormam lakin arastiriyorum sorumu anlasilir sekilde anlatamadigim icin cevap bulamiyorum
Şimdi anladım sanırım.
Bu linkte srt=UP dan önce ? Var siz bu ? İşaretini mi koyamadiniz

Credits
2
Rating - 0%
Şimdi anladım sanırım.
Bu linkte srt=UP dan önce ? Var siz bu ? İşaretini mi koyamadiniz
aynen hocam o sitede ilk önce hangi methodu çalıştırırsak ilk başa soru işareti geliyor

Credits
2
Rating - 0%
hocam anlatamadım sanirim

prototürk sitesi nde soru cevap yaptik sorunumu ordada anlattim ama anlatamadigimdan dolayi kimse bana yardimci olamiyor siteden birde siz kontrol edermisiniz sizde yardimci olamaz iseniz listelemeyi kaldiricagim veya sayfalama yerine post methodu ve ajax yardimi ile icerik cekmeyi yapicagim baska care kalmadi

Credits
2
Rating - 0%
hocam kurumsal firmamaa websitesinde ürünler bölümünde lisyelemeyi ziyaretco yapabilsin istiyorum lakin sayfalamayi kullaninca ?sayfalama=122&listeleme=tarih yapamiyorim ilk once hangi sistemi kullanirsa ilk basta ?listeleme veya ?sayfalama yapamiyorum
sorunum bu form ile get istegimde sorun yok icerik listelemedede sorun yok tek sorunum ? - & isaretlerini getirmekte derdim otomatik olmasi ornegin ilk once kullanici listelemeyi kullaninca ? olsun veya sayfalamayi ilk kullanirsa sayfalama ? olsun umarim anlatabilmisimdir

Credits
7,157
Rating - 100%
Anladigim kadariyla anlatiyorum, sorunuzu kolayca halletmek icin onclick ile butona basinca ?sayfalama veya ?sayfalama&listeleme seklinde sayfayi yonlendirebilirsiniz. Googledan onclick ile yonlendirme konusunu arastirin basit bir şey zaten. Umarim dogru anlamisimdir.

Credits
2
Rating - 0%
Anladigim kadariyla anlatiyorum, sorunuzu kolayca halletmek icin onclick ile butona basinca ?sayfalama veya ?sayfalama&listeleme seklinde sayfayi yonlendirebilirsiniz. Googledan onclick ile yonlendirme konusunu arastirin basit bir şey zaten. Umarim dogru anlamisimdir.
nasil yani hocam kucuk bir ornek verebilirmisiniz kodlar ile bukadar basit olmamalı

Credits
2
Rating - 0%
hocam benim sorunum lescon sitesindeki sistem o sitede urunlerde sayfalama ve listelemeyi kullanirken url yi kontrol ederseniz anliycaginizi dusunuyorum hangi butonu kullanirsaniz kullanin ilk bastigimiz ornegin sayfalama da urlye ?sayfalama&listeleme yapiyor bende bunu istiyorum ilk once listelemeye basilirsa ?listeleme&sayfalama olmasini istiyorum

Credits
2
Rating - 0%
Hocam resimleri ekledim kontrol edermisiniz bu sistemi istiyorum hatta gerekirse ekranida kaydederim

Attachments

• IMG_20201210_000719.jpg
    IMG_20201210_000719.jpg
    239 KB · Views: 1
  • IMG_20201210_000654.jpg
    IMG_20201210_000654.jpg
    215 KB · Views: 1

Users who are viewing this thread