Python mu C# mi? (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Evet gördüğünüz gibi. İki tane programlama dili var ve ben daha önce ikisini de kullanmadım. Hobi olarak programlama işine başlamak istiyorum, amacım şu an için profesyönelleşme değil.

Bana biraz açıklarsanız iyi olur. Python ne işe yarar, c# ne işe yarar. Python kolay diyorlar ancak ben biraz şüpheliyim.

Credits
0
Rating - 0%
Pisi Linux Python ile yazılmadı. Uygulamaları Python ile geliştirildi, sıfırdan bir işletim sistemi Python ile yazılamaz.

Credits
0
Rating - 0%
C# aslında pyton gibi oyun motoru her ikisinde yaparsın akıllı araba yazılımı yaparsın c# mobil uygulama yaparsın c#
csharp (c#): eğer windows için yazılım geliştirecekseniz kesinlikle başka bir dil aramayın. bu kadar net söylüyorum:) performans gerektiren işlemler için c++ ile birlikte kullanırsınız
yavaş yavaş javascript’e son veriyor. Artık C# çok daha ön planda. Zaten normalde de öyleydi. Pluginler eklentiler hep C# ile yazılıyordu. Ki zaten genelde herkes Unity de C# kullanıyordu. Bu yüzden Unity de javascript kaldırılıyor. Artık C# = Unity oldu Bu yüzden C# oyun konusunda daha ön hepsinin kendisine göre avantaj ve dezavantajları vs. vardır. gerekli olduğu yerlerde gereken dili kullanın. ayrıca unutmayın ki programlama dili sadece bir araçtır. önce konsepti kafada oturtmak lazım. sonrasında bir dili öğrenmek kullanmak çok daha kolay olacaktır
c; c ailesinin isim babasıdır. kullanım alanı giderek azalmakta ve yerine c#, c++, objective-c gibi evlatlarına bırakmaktır.

Credits
0
Rating - 0%
Konu yeniden gündeme gelsin. Python kullandım ancak daha çok eğitici bir dil olarak gördüm onu. Sadece kodlamayı öğreten basit bir dil gibi geldi. Şimdi ise javascript, c++ ve c# üzerinde düşünüyorum.

Amacım ise:
Kendime işim düştüğü zaman işimi kolaylaştıracak programlar yapmak.

Credits
0
Rating - 0%
c++ çekirdek bile yazarsın ama öyle tabi sıfırdan kolay olmuyor hobi için diyorsan kurs gidebilirsin ama ben bu işin eğitimini almak istiyorum dersen bisey diyemem tabi javascript kolay bi dil herkez öğrenir bi dili bilirsen gerisi gelir zaten c# öğren kolay sonra c++ öğren kolay olur c# sonra c++ ben ilk c# öğrendim sonra c++ öğrenmek istedim kolay geldi windows için önemlidir c++ mesela sana şöyle anlatırım anca sen birine dil hakkında soru sordun diyelim sana kim zor diyorsa emin ol işi bilmiyordur c++ bilen birine göre kolay gelir ama sıfırdan aslında öyle deyil uzman olunca kolay tabi bi teşekkür yeter benim için

Last edited:
B

BlackDewil

yorumların hepsini okudum boş muhabbet dönmüş. pythonla büyük bişey yazamazsın falan.
arkadaşım yeni isen python öneririm. dar düşünceli arkadaşların senin hayal gücünü daraltmasına izin verme. python ile yapay zeka da yazarsın , django ile web de yazarsın , oyun da yazarsın , exploitde yazarsın. bir dil ile ne yapabileceğin senin hayalgücüne kalmış. c# da güçlü bir dil fakat python daha basit syntax , anlaşılırlığı daha kolay ve yapabileceklerin çok geniş olduğundan python tavsiye ederim.
oyun yapılmaz diyen arkadaşlar unutulmasın ki metin2 python ile yazıldı.

Credits
0
Rating - 0%
Ben kötü bisey demedim ki pyton gerçekten büyük bi dil yapay zeka da bile kullanılır boş değil abi ben bildiklerimi söyledim doğru exploit yazarsın perl ile de yazarsın ama söylediğim pyton işletim sisteminde çalışmaz bu sadece zaten okursan anlarsın pyton zaten kolay bi dil arkadaşa söyledim bakarsan abi yazıyor zaten ben pyton biliyorum tek sıkıntı işletim sistemimde çalışmaz oldu bukadar abi diyorum sana değer verdiğim için zaten söyledim ben kesinlikle haklısın boş konu oldu ama ben zaten söylediğin herşeyi dedim arkadaşa oyun yazarsın dedim bende zaten

Last edited:
Credits
0
Rating - 0%
yorumların hepsini okudum boş muhabbet dönmüş. pythonla büyük bişey yazamazsın falan.
arkadaşım yeni isen python öneririm. dar düşünceli arkadaşların senin hayal gücünü daraltmasına izin verme. python ile yapay zeka da yazarsın , django ile web de yazarsın , oyun da yazarsın , exploitde yazarsın. bir dil ile ne yapabileceğin senin hayalgücüne kalmış. c# da güçlü bir dil fakat python daha basit syntax , anlaşılırlığı daha kolay ve yapabileceklerin çok geniş olduğundan python tavsiye ederim.
oyun yapılmaz diyen arkadaşlar unutulmasın ki metin2 python ile yazıldı.
Ben kötü bisey demedim ki pyton gerçekten büyük bi dil yapay zeka da bile kullanılır boş değil abi ben bildiklerimi söyledim doğru exploit yazarsın perl ile de yazarsın ama söylediğim pyton işletim sisteminde çalışmaz bu sadece zaten okursan anlarsın pyton zaten kolay bi dil arkadaşa söyledim bakarsan abi yazıyor zaten ben pyton biliyorum tek sıkıntı işletim sistemimde çalışmaz oldu bukadar abi diyorum sana değer verdiğim için zaten söyledim ben kesinlikle haklısın boş konu oldu ama ben zaten söylediğin herşeyi dedim arkadaşa oyun yazarsın dedim bende zaten
Ben artık C# kullanmak istiyorum. Python'u beğenmedim. Çok çocuk işi ve basit geliyor.

Credits
0
Rating - 0%
Evet gördüğünüz gibi. İki tane programlama dili var ve ben daha önce ikisini de kullanmadım. Hobi olarak programlama işine başlamak istiyorum, amacım şu an için profesyönelleşme değil.

Bana biraz açıklarsanız iyi olur. Python ne işe yarar, c# ne işe yarar. Python kolay diyorlar ancak ben biraz şüpheliyim.
Dilmiyorsan hiç bilmiyorsan python baya iyidir çünkü google desteklemekte ve linux lardada windows larda da uygulama yazarsın ayrıca birçok siber güvenlik aracı python ile yazılmış

2. si c# dan önce C dilini öneririm siber güvenlik için çünkü 2D oyun yazabilirsin,disk yazabilirsin,shell,exploit yazabilirsin,linux veya işletim sistemi yaza bilirsin ben ilk python sonra html öğrendim şindide C öğrenmeye açlşıyorum ayrıca Cdilini öğrenirsen bir takım dilleri de kolay öğrenirsin

Credits
0
Rating - 0%
Dilmiyorsan hiç bilmiyorsan python baya iyidir çünkü google desteklemekte ve linux lardada windows larda da uygulama yazarsın ayrıca birçok siber güvenlik aracı python ile yazılmış

2. si c# dan önce C dilini öneririm siber güvenlik için çünkü 2D oyun yazabilirsin,disk yazabilirsin,shell,exploit yazabilirsin,linux veya işletim sistemi yaza bilirsin ben ilk python sonra html öğrendim şindide C öğrenmeye açlşıyorum ayrıca Cdilini öğrenirsen bir takım dilleri de kolay öğrenirsin
C eskide kalmadı mı. Benim bildiğim artık eski bir dil. Onun yerine c++ daha iyi değil mi

Credits
0
Rating - 0%
C eskide kalmadı mı. Benim bildiğim artık eski bir dil. Onun yerine c++ daha iyi değil mi
C dilleri ölmez şekildeğiştrir mesela C ile C++ C# uçurum farkı yok ufak tefek fark lar var
C programlama dili düşük seviyeli dir
UNUTMAYALIM
Düşük seviyeli veya yüksek seviyeli dil demek o dilin eksik yönleri olduğunu çağrıştırmasın. Düşük seviyeli ve yüksek seviyeli dil denilmesindeki asıl sebep dilin , makine diline yakın olması veya uzak olmasıdır.

1- Driver yazabilirsiniz !
2- Grafik ve Oyun yazabilirsiniz !
3- Gömülü sistemler kodlayabilirsiniz !
4- Robot yapabilirsiniz!
5- İşletim Sistemi !
6- Bir programlama dili de siz yazabilirsiniz!
7- Hesaplama Platformları !

http://blog.geleceginitasarla.net/bir-c-programlama-dili-sorunsali-nerede-kullanacagim-bunu/884

Credits
0
Rating - 0%
Sana Önerim Önce python sonra (C++,C,C# bunların birini öğren ) işte herşey sana bağlı neyi istiyorsan onu öğrenebilirsin.

Users who are viewing this thread