Python Pasif Bilgi Toplama Aracı [toki.py] (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Bir sürü python fonksiyonu kullanarak 5-6 konuluk seride pasif bilgi toplama programı yazmaya çalışıcam.
Her satırdaki kodları burada size açıklamaya çalışıcam. Eksik kaldığım yerlerde yorumlar yaparsanız sevinirim beraber daha iyi öğrenmiş oluruz. Bu arada çok basit bi şekilde anlatıcam belki yarım yamalan bilenler için bile sıkıcı olabilir.

Daha önce python kullanmadıysanız şuna bakın ====> Python'u comand shell üzerinde çalıştırma
Python'u sistem ortam değişkenlerine ekleme

Kodlama Dili : Python
Sürüm: 2x

Code:
## -*- coding: UTF-8 -*- ##
import sys
import os
url = raw_input("Target url: ")

os.system('ping -t '+ url)

1.satır

utf8 karakter dizimini kullanmamıza olanak sağlıyor. Ne halta yarıyor derseniz python 2.x.x sürümleri ASCII karakterlerini kullanır ve bu dizide türkçe karakterler bulunmaz. Ç,Ş,İ gibi karakterler kullanırsanız hata alırsınız şunun gibi:

File "deneme", line 11
SyntaxError: Non-ASCII character '\xc4' in file deneme on line 12, but no encoding declared; see http://www.python.org/peps/pep-0263.html for details

2. & 3. Satır

Bir lambda fonksiyonu yazayım. Lambda fonksiyonları ileri düzey fonksiyonlara verilen genel addır. Şimdilik bilmenize gerek yok.

Code:
x = (a*b)

Daha sonra bunu kaydediyorum. Örneğin dosya adı (spyhack.py) olsun. Daha sonra başka bir program yazarken
bu fonksiyonu kullanmak istersem şöyle yapıyorum:
Code:
import spy.py

Yani import modülü yazacağınız programa dışarıdan program eklemenize yarıyor.
os ve sys işletim sisteminizin kabuğunda(cmd ve ya terminal) kod çalıştırmanızı sağlayan ve pythonda zaten var olan programlardır.

4. satır

Url olarak bişey tanımlıyorum. Raw_input("bişey bişey")
raw input kullanıcıdan string sınıfında bir girdi alır. kullanıcı oraya ne yazarsa cevap olarak url nesnesi ona denk olur. Biz de burda url girilmesini istedik. Hangi link oraya girilirse url o link demek olucak.

Son satır

os.sys("ping -t "+ url) os.sys() komut satırında kod çalıştırmamızı sağlıyor. komut satırına zaten ping -t sdkljfsdlf.com yazarsanız ne demek istediğini anlarsınız.

Ne işe yaradı derseniz. Hedef url ıp adresini öğrendik. Ama bunu ping atarak ms opluşturarak yaptık.
Devamında bu işi yapacak daha işlevsel fonksiyonları tanıyacağız.

Users who are viewing this thread