RF Haberleşme nedir ? (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
RF haberleşme Radyo Frekansı üzerinden bir alıcı ve bir verici cihaz arasında veri iletimine verilen isimdir

RF haberleşme sistemlerinde RF Modemler kullanılmaktadır. RF Modemler'e piyasa bir çok farklı isim verilmektedir; Radyo Modem, RF Data Modem, Radio Modem, Telsiz Modem, Kablosuz Modem bu isimlerden bazılarıdır.

Lisanslı Bant'ta veri iletimi yapan radyo data modemlerin kullanılabilmesi için frekans tahsisi yapan yetkili kuruluştan (Türkiye'de BTK bu konuda yetkili kurumdur) izin alındıktan sonra rf haberleşme sistemi kullanılabilmektedir.

Frekans tahsisi gerektiren radyo modemler tercih edilirken izin alınan frekansa göre sipariş edilmesi gerekmektedir. Ancak RF Teknolojinin distribütörlüğünde ülkemizde tüm izinleri alınmış Viper SC RF Data Modemlerinin en önemli avantajlarından birisi yazılım üzerinden frekansının çok geniş bir aralıkta değiştirilebilmesidir. Böylece talep edilen frekans alınamayıp başka bir frekans atanması durumunda aynı modemleri kullanmak mümkün olmaktadır. Ayrıca radyo modem siparişinizi vermek için izin almayı beklemenize de gerek kalmamaktadır. Bu durum ise hızlı tedarik süreci ve sistem kurulumuna yardımcı olmaktadır

>https://www.rfteknoloji.com.tr/fusion-4g-lte-router-modem/item/43-rf-haberleşme-nedir

Usenmeyip okuyan vardır belki :(

A

Anarchosa

Her bilginin ayrı bir zevki var okuyoruz biremin çee
Yalnız şu önceki konudaki sinyal kesici jammer 550 TLmiş "Vaaay" dedim ve google sekmesini kapattım.
Hiçbir bilgi boşa gitmez kanka paylaşımlarının devamını bekliyoruz

Last edited by a moderator:
Credits
50
Rating - 0%
İnternet radyoculuğu da yaptığım için bilgim ve ilgim dahilinde olan bir konuydu. Bilmediklerimi de öğrenmiş oldum emeğine sağlık kardeşim

Credits
0
Rating - 0%
Yalan yok hepsini okudum bilmediğim birşeydi teşekkürler.
Kralsın Eyvallah çee

Her bilginin ayrı bir zevki var okuyoruz biremin çee
Yalnız şu önceki konudaki sinyal kesici jammer 550 TLmiş "Vaaay" dedim ve google sekmesini kapattım.
Hiçbir bilgi boşa gitmez kanka paylaşımlarının devamını bekliyoruz
Eyvallah aynen öyle deface gibi konulara İlgim olmadığından insanlara daha yararlı konulara çekmeye çalışıyoruz bizde..

Credits
50
Rating - 0%
Eyvallah abicim normal yayıncılık yapıyor musun sdr kullanıyor musun?
yok karasal yayın yok şuan int.radyo hosting işini de bıraktım. Daha doğrusu mecburen bıraktım. 1 yıl uzaya gitmek zorunda kaldım. Gelene kadar müşteriler dağılmış. Anlayacağın hostinge de web işine de sıfırdan başlıyorum desem yeridir.

Users who are viewing this thread