Siber Güvenlik Uzmanı Olmak (1 Viewer)

Credits
4
Rating - 0%
Selamın aleyküm arkadaşlar merak ettiğim bir konu var, kendim daha öğrenciyim ve siber güvenlik alanında her geçen gün kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Forumda sektörde çalışan siber güvenlik uzmanı var mı acaba? Tanışmak ve önerilerini dinlemek çok istiyorum.

A

Anarchosa

Siber güvenlik denilen şey dallara ayrılmıştır.
Bilişim güvenliği ve internet teknolojileri uzmanlığı
veri madenciliği uzmanlığı
Ağ yönetim uzmanlığı
Veri tabanı yönetim uzmanlığı
Sistem analiz uzmanlığı
Donanım geliştirme uzmanlığı
Yazılım uzmanlığı
Mekanik sistem tasarım uzmanlığı vb
Birçok kategorisi mevcuttur.
Üstteki seçeneklerin herbirisinde aradıkları ortak yetenek... Network; yani ağ bağlantıları ve ağ teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.
Yani "bir başlangıç yapmak istiyorum" diyorsan, network üzerinden başlayabilirsin.

Credits
4
Rating - 0%
Ağ yönetim uzmanlığı
Sistem analiz uzmanlığı
Yazılım uzmanlığı
Üstteki seçeneklerin herbirisinde aradıkları ortak yetenek... Network; yani ağ bağlantıları ve ağ teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.
Yani "bir başlangıç yapmak istiyorum" diyorsan, network üzerinden başlayabilirsin.
Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Programlama konusunda orta düzey olduğumu düşünüyorum. Network konusunda okul derslerinden biraz da olsa bilgim mevcut. (topolojiler, OSI modeli vb gibi temel konular yalnızca) Network ile ilgili kitap veya çeşitli herhangi bir kaynak öneriniz varsa bilmek çok isterim.

A

Anarchosa

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Programlama konusunda orta düzey olduğumu düşünüyorum. Network konusunda okul derslerinden biraz da olsa bilgim mevcut. (topolojiler, OSI modeli vb gibi temel konular yalnızca) Network ile ilgili kitap veya çeşitli herhangi bir kaynak öneriniz varsa bilmek çok isterim.
Linux server ve Windows server yönetimi hakkında bilgin var mı ?

Credits
0
Rating - 0%
Ağ yönetim uzmanlığı
Sistem analiz uzmanlığı
Yazılım uzmanlığı
çok güzel cevap vermişsiniz. bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. benimde bu konuda bilgim çok azdı. tamamlamış oldum.

Users who are viewing this thread