Statik İle Dinamik İp Arasındaki Fark Nedir? (2 Viewers)

Credits
0
Rating - 0%
Hepinize selamlar ben Atriko bu yazımda sizlere dinamik ip ile statik ip arasındaki farktan bahsedeceğim.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Operatörünüz tarafından değişiklik istemek aylık ücretle karşılanmakta.
Ama fazla dokunacak bir miktar istenmiyor 2 veya 3 Türk Lirası gibi bir faturaya ek aylık ödeme yapıyorsunuz.

Statik İp Adresi= Kısa tanım olarak (değişmeyen ip) demektir. Operatörünüz sizin için Statik İp adresi vermekte. Ve bu verdikleri ip kesinlikle değişmeyen ip adresi demektir. Sizin modeminizde sürekli kalacaktır. Ancak bir vpn kullanarak değiştirmiş olursunuz fakat bu yöntem kalıcı olmaz tek seferliktir.

Dinamik İp Adresi= Kısa tanım olarak (değişebilir ip) demektir. Operatörünüz sizin için bunu vermekte ve bu size verdikleri ip siz ne zaman isterseniz değiştirebileceğiniz ip adresidir. Yani vpn kullandığınızı düşünün ama kalıcı ve programsız bir vpn gibidir.

Operatörünüz size statik ip adresi bile verse siz istediğiniz takdirde değiştirebilirsiniz. Fakat ek ücretlere tabidir başta belirttiğim gibi.

Kesinlikle kendim yazdım bir yerden alıntı yapmadım eğer sizde dilerseniz beğenebilirsiniz.

Users who are viewing this thread