Sunucudaki Sitelerin Tamamını Görme #1 (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Öncelikle Selamün Aleyküm Arkadaşlar,
Birkaç Dostumuzla Oturduk ve Böyle Bir Döküman Hazırlama Kararı Aldık. Basitten Zora Doğru Elimizden Geldiğince Bu Kategoride Bildiklerimizi Anlatacağız. Kısa Keselim Ve Konumuza Geçelim.

Coğu Arkadaşımız Reverse İp Yaparak Serverdaki Siteleri Görmeye Çalışıyor Fakat Oradaki Sitelerin Tamamını Gösterip Göstermediği Faili Mechul. En Sağlam Yöntem Bana Göre Birazdan Göstereceğim Yöntemdir.

İlk Önce Girdiğimiz Sunucudaki Sitelerin Tamamını Görüntülemek İçin /var/named/ Komutunu Çalıştırmalıyız.
Bunun İçin Herhangi Bir Shelldeki Change Dir Satırı İşimizi Görür !

Örnek Olarak;
qbLjqq.png
1
GBVPb3.png
2

Gördüğünüz Gibi 1. Resimdeki Change Dir Komutunu Uyguladığınız Zaman 2. Resimdeki Görüntü Yanı Sunucudaki Tüm Siteler Önünüze Serilir.

2. Makalemizde İse /etc/passwd/ Komutu Yani passwd Okuma Ve Basit Olarak Server Bypasslamayı Anlatmaya Çalışacağım Tüm SpyHackerz Ailesine Saygılarımı Sunarım.

DİPNOT: Bazı arkadaşlarımıza çok basit gelebilir fakat yeni arkadaşlarımız için yerinde bir döküman olduğunu düşünüyorum. Konuya başlarkende söylediğim gibi en basitten en zora kadar eğitimlerimiz sürecektir !

Credits
0
Rating - 0%
Öncelikle Selamün Aleyküm Arkadaşlar,
Birkaç Dostumuzla Oturduk ve Böyle Bir Döküman Hazırlama Kararı Aldık. Basitten Zora Doğru Elimizden Geldiğince Bu Kategoride Bildiklerimizi Anlatacağız. Kısa Keselim Ve Konumuza Geçelim.

Coğu Arkadaşımız Reverse İp Yaparak Serverdaki Siteleri Görmeye Çalışıyor Fakat Oradaki Sitelerin Tamamını Gösterip Göstermediği Faili Mechul. En Sağlam Yöntem Bana Göre Birazdan Göstereceğim Yöntemdir.

İlk Önce Girdiğimiz Sunucudaki Sitelerin Tamamını Görüntülemek İçin /var/named/ Komutunu Çalıştırmalıyız.
Bunun İçin Herhangi Bir Shelldeki Change Dir Satırı İşimizi Görür !

Örnek Olarak;
qbLjqq.png
1
GBVPb3.png
2

Gördüğünüz Gibi 1. Resimdeki Change Dir Komutunu Uyguladığınız Zaman 2. Resimdeki Görüntü Yanı Sunucudaki Tüm Siteler Önünüze Serilir.

2. Makalemizde İse /etc/passwd/ Komutu Yani passwd Okuma Ve Basit Olarak Server Bypasslamayı Anlatmaya Çalışacağım Tüm SpyHackerz Ailesine Saygılarımı Sunarım.

DİPNOT: Bazı arkadaşlarımıza çok basit gelebilir fakat yeni arkadaşlarımız için yerinde bir döküman olduğunu düşünüyorum. Konuya başlarkende söylediğim gibi en basitten en zora kadar eğitimlerimiz sürecektir !
Devamının gelmesi dileğiyle
Bekliyorum :)

Credits
0
Rating - 0%
ben bi siteye shell attım ama siteleri göremıyorum üstadim daha dogrusu beçeremedim yardimçi olurmusun

Credits
0
Rating - 0%
ben bi siteye shell attım ama siteleri göremıyorum üstadim daha dogrusu beçeremedim yardimçi olurmusun

her zaman bu yöntem işeyyaramaz güvenlik nedeniyle sunucudaki siteler bir güvenli "kafes" içine alınıyorlar ve her siteyi
tek tek bulmak lazım yani önümüze dökülmeyeceklerdir
bazenise sunucudaki sitelere ulaşmak için yine bir güvenlik aldıkları için onlara ulaşamayız bu komutla ve defacelerin bildiği "basit" komutlarla
ama evet yeni başlayanlar için çok güzel zaten bunlar ilk aşamada öğrenilir zamanla aşama aşama herşeyi kavrarlar
artık config çekmek için diyer sitelere ulaşmak için sunucuyu bir exploitleme işlemi vardır root kullanıcı olmamız içim
@Gök-Börü elinize sağlık hocam devamını bekleriz :)

Users who are viewing this thread