TURK TELEKOM 1 HAFTA 2 GB (1 Viewer)

Status
Not open for further replies.
Credits
0
Rating - 0%
Merhaba arkadaşlar gece gece bu başlığı niye açıyorum bilmiyorum ama bir anda aklıma geldi ve sizlerle paylaşmak istedim. Mevzu sosyal mühendislik ile alakalı.

View hidden content is available for registered users!
Öncelikle Turk telekom hattiniza bağlı olan modeminizin fişini çekiyorsunuz.

Sonra telefondan TurkTelekom musteri hizmetlerini arayip arıza ekibine bağlanıyorsunuz.

Arıza ekibiyle yapacağınız görüşme tam olarak şöyle olacak

TT: Merhaba Turk telekom arıza departmanı temsilcisi Esra ben nasıl yardımci olabilirim?

SİZ: Merhaba internetimde sürekli kesilmeler oluyor ve şuanda da interneti kullanamıyorum konuyla ilgili bilgi almak için aramıştım.

TT: Tabi efendim hemen hattınızı kontrol ediyorum. Evet şuanda modeminiz ip almıyor. Modeminizin ışıkları ne durumda?

SİZ: Sadece power ışığı ve yanıyor efendim.

(Genelde cogu mal oldugu için direkt ariza kaydi acacaktir)

TT: Anladım dilerseniz konuya ilişkin bir arıza kaydı açabiliriz.

SİZ: Tabi çok sevinirim

TT: (hat sahibinin annesinin kızlık soyadı, ya da oturduğunuz binanın numarasini vs soracak). Yanitladıktan sonra.
Belirtmiş olduğunuz internet kesintisi ile ilgili arıza kaydınız sisteme kaydedilmiştir. Ekiplerimiz gerekli incelemeleri yaptıktan sonra en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacaktir. Ek olarak internetten kesintisiz yararlanmanız adına Turk Telekom hatlarda geçerli 1 hafta 2 gb internet kodu sistemde kayıtlı olan telefon numarasına iletilmiştir. Yardımcı olacağım başka bir konu?

SİZ: Yok tşk

Ve mission complete. Değer mi bu kadar zahmete amk diyebilirsiniz ama toplam 5 dakika falan sürüyor yazı olduğu icin uzun oldu.

Last edited:
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread