Vertigo Hastasi oldum bir süre aranızda olamıcam (1 Viewer)

Credits
11
Rating - 0%
bir haftadan beri kafam allak bullak dönüp duruyor sanırım vertigoya yakalandım dünya tersine dönüyor bu nasıl bir illet yarabbim anlatılır gibi değil baş dönmesi kusmaktan ciğerim gitti 2 tane serum yedim birde iğne yaptılar kusma işi bitti şimdi ayakta duramıyorum yatınca herşey normal ayakta gezince dengem bozuluyor başım dönüyor bu sebeble pazartesi tedaviye başlayacağım nasıl olur bilmiyorum sorun çözülmesse sanırım kafama sıkacam buna eminim dayanılır bir yanı yok bu baş dönmesinin bir süre sitede aktif olamayacağım için üzgünüm iyleşip geri dönerim temennim odur ama sizler şimdiden hakkınızı helal edin şimdiden ne olur ne olmaz..

Credits
0
Rating - 0%
İlk mesajım hayra vesile olur inşallah. Dostum 4 yıl öncesinde bende bu illete yakalanmıştım. Lavaboya bile tek başıma gidemez hale gelmiştim. Devlet hastahanelerinde 3 doktora göründüm standart ilaçları verdiler. Mra felan girdim, zerre bir değişiklik olmadı. Sonrasında özel hastahaneye başvurdum çok güzel paramı yediler, ve tabiiki yine değişen bi şey olmadı. Birgün başka bir rahatsızlığım sebebiyle aile hekimime gittim muhabbet esnasında vertigo rahatsızlığımın olduğunu söyledim, doktor (hemşerimdi) tamamiyle psikolojik olduğunu, biraz yanlız kalıp kendimi dinlememi, yeşillik alanlarda dolaşmamı, gazete ve haberlerden uzak durmamı, tavsiye etti. Dediklerini kısmen de olsa uyguladım ve iyileştim. Haddim olmayarak sana tavsiyem herşeyi boş ver ve mutlu olmaya bak. Sevgilinden mi ayrıldın boş ver, acıyacak gönlün ama şerri senden uzaklaşmış öyle düşün. Maddiyatsa özellikle bu dönemlerde herkes sen gibi. Sağlığın yerindeyse gerisi elbet düzelecektir. Mutlu olmaya çalış iyileştiğini göreceksin. Allah şifa versin inşallah.

Credits
40
Rating - 0%
geçmiş olsun
dedemde de bu hastalık var köyden 2 aylığına bize kalmaya geldi
şu videoyu ona uyguladık
her gece kusardı bu hareketi yaptırdıktan sonra yine kustu ama bu hareketten sonra kusması ve baş dönmesi azaldı 1 ay kusmadan durabildi. kendi başına yürüyebiliyor bide psikolojik olarak kendini düzeltmen lazım şu hareketleri bi dene bakalım
şiddetli şekilde kusmamanı öneririm olabildiğince yumuşak şekilde rahat kus
bide yatarken düz şekilde yat ayrıca yastığın yüksek olsun başın yüksekte uyumaya veya yatmaya çalış ağaya kalkarken yavaş kalkmaya özen göster geçmiş olsun tekrardan

Credits
11
Rating - 0%
çok teşşekür ederim iyi düşünceleriniz için arkadaşlar beni mutlu ettiniz sağolun yukardaki o videoyu izledim uygulardım kendim ama tanı koyulmadan bunları yapmak risk oluştururmu bilgim yok bildiğim kadarıyla türkiyede bu tip hastalığa yakalan vaka sayısı 25 milyonmuş o kadar fazla kişide görülmesi gerçekten korkunç boyutlarda tabiki vertigo bir hastalıkta değil sadece tanı vakası baş dönme hissinin 2 türlüsü varmış birisi kulak kristali oynaması sonucunda oluşan denge bozukluğu ki kulak burada en etken sebeblerin basında geliyor diğeri ise norolojik yani beyinle alakalı bir durum şimdi bendeki hangisi tam bilmiyorum teşis konulmadan haraketleri uygulamam ne kadar doğru pazartesi kulak burun boğaz doktoruna gidecem tanı koyulsun sonrası allahın takdiri ve mucadelem başlayacak inşallah 1 hafta oldu ilk 2 günkü gibide felaket değilim bulantım olmuyor artık son 2 günde dengem yerine geliyor gibi işlerimi hızlı değil ama yavaş yapıyorum denge sağlıyor vucudum yavaş yavaş

Credits
0
Rating - 0%
bir haftadan beri kafam allak bullak dönüp duruyor sanırım vertigoya yakalandım dünya tersine dönüyor bu nasıl bir illet yarabbim anlatılır gibi değil baş dönmesi kusmaktan ciğerim gitti 2 tane serum yedim birde iğne yaptılar kusma işi bitti şimdi ayakta duramıyorum yatınca herşey normal ayakta gezince dengem bozuluyor başım dönüyor bu sebeble pazartesi tedaviye başlayacağım nasıl olur bilmiyorum sorun çözülmesse sanırım kafama sıkacam buna eminim dayanılır bir yanı yok bu baş dönmesinin bir süre sitede aktif olamayacağım için üzgünüm iyleşip geri dönerim temennim odur ama sizler şimdiden hakkınızı helal edin şimdiden ne olur ne olmaz..
Geçmiş olsun umarım iyleşirsin.

Users who are viewing this thread