Grayman

#Zarar verme Psikolejisi. ~
Credits
0
Rating - 0%
8PppA1.png

Selamun Aleyküm Arkadaşlar, Bugün size wordpress Brute Force'u aktarıcam
Brute Force'un Türkçe karşılığı= Deneme Yanılma Anlamına gelir. Hadi öyleyse
Neler'den bahsedeceğim neler yapacağız bakalım..

Wordpress Dorkları?
Wordpress Dork yazma?
Wordpress Kelime üretme?
Wordpress Siteyi AramaMotoruna Ekleme?
Wordpress Shell Atma?
Wordpress İndex Basma?

Hadi başlayalım :)

Wordpress Dorkları;

("Comment on Hello world!")
("Comentarios en Hello world!")
("author/admin")
("uncategorized/hello-world")
("category/sin-categoria")
("Uncategorized")
("non-classé")
("Proudly powered by WordPress")
("Welcome to WordPress. This is your first post.")
("Just another WordPress site")
("Mr WordPress on Hello world!")

("/wp/hello-world/")

("Comment on Hello world!") --> Bu dork yeni açılan Wordpress sitelerde Wordpress tarafından otomatik gelen mesajın başlığıdır.
("Comentarios en Hello world!") --> Bu dork üstteki dorkun İspanyolca dilindeki çevirisidir.
("author/admin") --> Bu dork sitede admin adlı kullanıcının paylaşım yaptığını gösteren siteleri bize gösterir. Bu dorkun faydası; BruteForce'da kullanıcı adını admin olarak ayarladıysanız Kullanıcı Adı kısmının yanlış çıkma olasılığını düşürür. Bu durumda önemli olan kısım
şifredir. Yani bu dork ile iş sadece Şifre kısmının doğruluğuna bakar.
("uncategorized/hello-world") --> Bu dork yeni açılan Wordpress sitelerde Wordpress tarafından gelen mesajın olduğu URL'dir.
("category/sin-categoria") --> Bu dork Sin Categoria (Kategorisiz) İspanyolca siteleri bize gösterir.
("uncategorized") --> Bu dorkun yanına kelime yazıldığında o kelimenin bulunduğu herhangi bir kategoriye ait olmayan konuların olduğu siteleri bize gösterir.
("non-classé") --> Bu dorkun ("category/sin-categoria") dorkundan tek farkı Fransızca olması.
("Proudly powered by WordPress") --> Bu dork sitenin altında Proudly powered by WordPress yazan siteleri bize gösterir. bu yazı bazı Wordpress tabanlı sitelerin altında, sitenin Wordpress il yazıldığını belirmek için kullanılır. Bu dorku tavsiye etmem çünkü bu yazıyı sitesinden kaldıranların sayısı çok fazla, yani
düzgün sonuç alamayabilirsiniz.
("Welcome to WordPress. This is your first post.") --> Bu dork yeni açılan Wordpress sitelerde Wordpress tarafından gelen mesajın içeriğinden bir kısımdır.
("Just another WordPress site") --> Bu dork bize başlığında Just another WordPress site yazan siteleri gösterir.
("Mr WordPress on Hello world!") --> Bu dork yeni açılan sitelerde Wordpress'ten gelen mesajıın olduğu bize gösterir.
("/wp/hello-world/") --> Bu dork tıpkı ("uncategorized/hello-world") dorku gibidir. Yeni açılan sitelerde Wordpress tarafından gönderilen mesajın olduğu URL'lerin olduğu siteleri bize gösterir.

Wordpress Dork yazma;
Google Translate'i açalım..
3-5 kelime yazıyorum ingilizceye çeviriyorum.
Türkçe;
Kitap
Spor
Koleksiyon
Antika
GPL8aV.png

İngilizce;
Book
Spore
Collection
Antique

Ben şimdi Bunlara size yukarı'da paylaştığım dorklar dan bir tanesini ekleyeceğim. Öncelikle Notepad++ Programımızı açıyoruz. size diğer

makalelerim'de bundan bahsetmiştim dork yazmak için ideal bir program.
Programı açtım ve Translate'den çevirdiğim kelimeleri notepad++'ya ekledim.
Yazının baş kısmına tıklayın ardından CTRL-A yapıp Tüm Kelimeleri seçili hale getirin.

YqzXzD.png

Göründüğü üzre yazılar seçili hale geldi. Sıradaki işlem Programın Üst bölümünden Düzenle > Sütun Düzenleyicisine tıklayalım.

2nGXL0.png

• Taratılacak dorklarımız;
    • ("Uncategorized")Book
    • ("Uncategorized")Spore
    • ("Uncategorized")Collection
    • ("Uncategorized")Antique
Dorklarımızı Taratmak için Uxor'un AramaM0toru_v1,3 programını

kullanacağız.
Programı indirdik ve Programımızı Açıyoruz.
1- Numara'da "Tümünü işaretle" yazısına tıklayın 2- Numaralı kutucuklar işaretlenmiş mi bakın.

8P472A.png

Tümünü işaretledik.

Sıra geldi dorklarımızı eklemeye > Arama Bölümüne Dorklarımı Yapıştırdım. Buradan > Tarama Bölümüne geçiyorum.
vXMMzR.png

Taramaya başla'ya tıklayıp dorklarımı taratıyorum.
WgJJr2.png

Taramamız Bitti
bkNNg8.png

Çıkan Siteleri kaydediyorum. Birazdan Taraması için başka programa aktaracağım linkleri..

1- CMS Brute Force 1.8'i açıyoruz. Bu Program Brute Force - Yani Deneme Yanılma yöntemini uyguluyor.

LZ99po.png

"All rights reserved. This program is designed to test the CMS." yazısına bir kere tıklayarak karşınıza gelen kutuyu Okey'leyin :) Tamamdır.. Şimdi listelerimizi yükleyeceğiz. Site listesi - Kullanıcı
listesi - şifre listesi..
Load sites list; Sitelerin Listesi yükle;
Load Login list; Kullanıcı Adı listesi yükle.
PnXXo5.png

Ben listelerin hepsini yükledim.
Taramayı Başlat; "Start Brute!"ye Tıklayıp Taramayı Başlatıyorum.
X9OOq5.png

Site düşerse Alttaki boş kutucuğa düşer.

1 tane site düşmüş.
VP44aj.png

1- Wordpress Shell Atma?
Sırada Wp-login.php'den üye girişi yapıp Siteye shell Atacağız :)

zadd3O.png

Siteye girdik beyler. Ben size editör'den shell atmayı gösterdiğim için Malum şahsız sitesine update yapmak zorunda kaldım giriş yaptıktan sonra baktım wp-admin'de editör yok :D güncelleme yaptım şimdi editör'e
girelim.. işaretledim resim'de :)
GPLLBN.png

Editör'e girdik sağ taraftan 404.php'yi tıklayın ve o sayfaya girin.Sayfamız açıldı. İşaretlediğim alanda ne varsa silin oraya shell kodlarımızı yapıştırıp Sol alttan Update File yapacağız.
GPLL0V.png

Ben silip shell kodlarımı yapıştırdım. ve Sol alttan "Update File"'a tıkladım..
4166p0.png

File Succesfily tarzı yazı geldiyse siteye attığımız shell sokulmuş oldu :D Benim bastığım sitedeki Temanın Adı;twentysixteen'dı siz hangi temaya basarsanız üstteki url'den tema adını alın. Bir üstteki resim'de işaretli oda.

Shell Yolumuz;
View hidden content is available for registered users!
http://ziswap.org/wp-content/themes/twentysixteen/404.php

Shell'e bağlanalım :) ve Ana Sayfa dizinine gelelim..

PnXXav.png

Shell'e bağlandık.. Ana sayfa dizinine gideceğiz bu dizin nerede?
Siz şuan /home/k3655590/public_html/wp-content/themes/twentysixteen/

Buradaki dizin desiniz.
Wp-content/ ve diğer dizin yazılarını silelim aşağıdaki gibi olsun.

Ana Sayfanın dizini Burada; /home/k3655590/public_html/
Resimde 3 yeri işaretledim.
1'inci kısım bulunduğumuz dizin.
2-0644 yazan yer bu Perm ayarıdır.
3-Edit kısmı.
GPLdE7.png

Siz 0644 yazan perm ayarını 0755 olarak ayarlıyorsunuz. bazı siteler'de index atarsınız siteye geçmez bunun sebebi yazma izninizin olmamasından kaynaklanır. ne yapacağız? yazma izni vereceğiz 0755 yazarak..
Ardından Edit'e tıklayıp index'i mizi ana sayfaya atacağız.

Ben edite Tıkladım..
l3nnDX.png

Yazacaklarımı yazdım ve gönderiyorum..
Ana sayfaya Bakalım..

QvbDM3.png

Sitenin Shell yolu;
View hidden content is available for registered users!

Site;http://ziswap.org
Mirror Kayıtları;
http://mirr0r.org/zone/55367/
http://zone-h.org/mirror/id/28551749

Meteryaller;
Ux0r AramaM0toru v_1,3 =https://yadi.sk/d/WqnWSckF3DNSge
CMS Brute Force=https://yadi.sk/d/JOs-dqpo3DmxPW

Başka bir Makalem'de görüşmek üzre
Saygılarımla
//Grayman

Last edited:
Credits
0
Rating - 0%
Please friend, i am from Indonesia, i want to unhack ziswap.org, because this blog islamic donate for the poor and for orphans.
And i have hacked login admin and password admin, but i did not have the heart, and i am is newbe. Please friend :(
Thank you friend.
i am sorry, my english so bad.
and i am sorry, i am can't Turkish language.

Grayman

Credits
0
Rating - 0%
Please friend, i am from Indonesia, i want to unhack ziswap.org, because this blog islamic donate for the poor and for orphans.
And i have hacked login admin and password admin, but i did not have the heart, and i am is newbe. Please friend :(
Thank you friend.
i am sorry, my english so bad.
and i am sorry, i am can't Turkish language.

I feel sorry for the problem :)
Skype,graymankl I'll help you add.

Credits
40
Rating - 0%
Elinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş.Hakim olmaığım bir konu olduğu için; Brute Force,Wordpress gibi terimler ilk defa benim için anlamsız bir kelime olamaktan çıktılar.Gerçekten anladım.Çok teşekkür ederim umarım makaleleriniz devam eder.:)

Mectruy 

Not Gonna Get Us
Credits
201,695
Rating - 94.7%
Konuyu açan Grayman olunca böyle güzel makale şaşırtmıyor beni , arkadaşlar bu makaleyi okuyun ve sonra hack öğrenmek istiyorum diyenler bunu okumadan geçmesin.

Grayman

Credits
0
Rating - 0%
Elinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş.Hakim olmaığım bir konu olduğu için; Brute Force,Wordpress gibi terimler ilk defa benim için anlamsız bir kelime olamaktan çıktılar.Gerçekten anladım.Çok teşekkür ederim umarım makaleleriniz devam eder.:)
ilgin ve alakan için teşekkür ederim. kardeşim :) Sıradaki makale Joomla. üzerine olucak :) Drupal,Magento Bu ikisinin testlerim bittikten sonra yayınlıyıcam şuan üzerlerince çalışıyorum. :) :)

Grayman

Credits
0
Rating - 0%

Users who are viewing this thread