WordPress Hack Yöntemi (1 Viewer)

Baristec

Dolandırıcıdır, hiçbir konusundan dosya indirmeyin

SOYTARI
Credits
291
Rating - 0%
View hidden content is available for registered users!

siteadresi.com/wp-login.php?action=registerBu link ile sisteme üye olacağı wp-login sayfamız yani giriş sayfamızdaki kayıt ol linkine gidiyor.
Kullanıcı adı : admin x
E-mail : [email protected]
Kullanıcı adını admin olarak giriyor ve admin yazdıktan sonra 55 tane boşluk ve bir tane x yapıyor. Bu sayede sistem Wordpress’inizin wp-users tablosunda ikinci bir admin kullanıcısı oluşturmakta. E-mail kısmınada kendi e-mail adresini girmekte.
Sistemdeki bu güvenlik açığı sayesinde sisteminizde 2 tane admin kullanıcısı oluşturulmakta. Normal şartlar altında ikinci admin kullanıcısı yani 2 tane admin useri oluşmaması gerekmekte. Fakat WordPress 2.6.1 SQL Column Truncation Vulnerability sayesinde saldırgan sisteminize 2. admin kullanıcısını bir tıkla wp-users tablonuza ekliyor. Daha sonra
kurbanınadresi.com/wp-login.php?action=lostpassword
Linkine tıklıyor ve bu linkte Wordpress sisteminizin şifremi unuttum penceresi geliyor. Bu pencereyi hepiniz biliyorsunuzdur. Şifrenizi unuttuğunuzda e-mail adresinizi yada kullanıcı adınızı girerek şifrenizi alabilmektesiniz.
Kurban bu linke kendi e-mail adresini yani
Kullanıcı adı : admin x
E-mail : [email protected]
olarka üye olduğu [email protected] ni girmekte. Çünkü SQL açığı ile sisteme 2. bir admin kullanıcısı oluşturmuştu ve kendi sahte admin e-mail adresini wp-users tablosuna eklemişti.

Saldırgan bu bölümde kendi e-mail adresini giriyor ve şifremi unuttum linki otomatik olarak bu arkadaşın e-mail adresine geliyor.
saldırganı[email protected] ne gelen şifremi unuttum linkine tıklıyor ve admin kullanıcısının şifresini değiştiriyor.

Sonuç :

Saldırgan Wordpress sisteminizin admin kullancısını ele geçirebilmekte. Sadece admin hesabı değil bu yöntem sayesinde istediği kullanıcıyı ele geçirebiliyor.

Bana yapılan dünkü saldırıda sistemi online olarak takip ettiğim için anında farkına vardım ve sistemi kurtardım.

Güvenliğiniz ve yapmanız gerekenler ;

Bu saldırı tekniğinden kurtulabilmeniz için aslında yapmanız gereken çok basit.

Wordpress yönetim paneline giriş yapınız
Ayarlar menüsüne geliniz.
Genel sekmesini tıklayınız.
isteyen herkes kayıt olabilsin kutucuğunu boşaltınız.

Users who are viewing this thread