Yıllık 100Bin Özel Okula Verilirmi ? - Giden Oldumu

Discussion in 'Derin konular' started by Samet Saglam, Aug 12, 2019.

 1. Samet Saglam

  Samet Saglam

  Mesajlar:
  63
  Likes Received:
  8
  Merhaba Arkadaşlar Yazılım, Bilgisayar tarafında özel ünv. 60 Bin 40 Bin gibi ücretler + yemek yol ev öğrencilik hali masrafın olucak otamatikmen 40 sa 50 80 se 100 bine çıkıcak masraf sizce mantıklı bi işmi aranızda giden arkadaşlar varmıdır veya tanıdıgı hangi özel ünv önerirsiniz.
   
 2. Dark Saga

  Dark Saga

  Mesajlar:
  482
  Likes Received:
  628
  100 k ya seni dünyanın en iyi yazılımcı yapıcak adamları tanıyorum, ne gerek var üni gitmeye. Birde üni lerde %40 sana anlatır %60 kendin öğrenmek durumunda kalıyorsun. Üniversite önemli değil. Herhangi bir üniye git sonra yurt dışına kapak at kral gibi yaşa
   
 3. WhiteBoss

  WhiteBoss Boşlukta

  Mesajlar:
  517
  Likes Received:
  323
  Okul, notlarına bakar bilgine bakmaz.Hangi üniye gidersen git kendini geliştirmediğin sürece aynı yerde dönüp durursun. 100k yı üniversiteye verene kadar o parayla özel ders alsan üniyi 10 defa okumuş gibi olursun. Zaten diplomayı aldıktan sonra tüm yazılım dillerine hakimsen gözün kapalı iş bulursun. Bunu aklında tutarak tercihini yapmanı öneriyorum.
   
  MergenN and Dark Saga like this.
 4. yigith4n

  yigith4n

  Mesajlar:
  30
  Likes Received:
  6
  Örneğin Koç gibi bir üniversitede 100bin TL bence az bile bir değer üniversitenin sana kazandıracağı network zaten ilerde kat ve kat fazlasını vericektir (Koç,Sabancı, ODTÜ gibi) . Cumhuriyet Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum deneyimlerim bunları söylüyor: Sadece bilgi yönüyle bakarsanız orada anlatılan bilgileri daha iyilerini internet üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz ama Üniversite insana hayat şartlarını, ekonomiyi, statüyü, hiyerarşiyi, sınır çizgilerini, araştırmayı, kendini eğitmeyi ve daha fazlasını öğretir bunlar evde oturup yazılım çalışarak öğreneceğin şeyler değil iyi üniversiteler bunları kat ve kat daha iyi şekilde öğretir network kazandırır, olanak sağlar yurt dışı gibi.
   
  jamwitk likes this.
Loading...

Bu sayfayı Paylaş