Yapay zeka

Discussion in 'Güvenlik söylentileri' started by efehan, Aug 5, 2018.

 1. efehan

  efehan

  Mesajlar:
  91
  Likes Received:
  39
  Yeni Bir Devrim Yapay Zeki Bir Devrim Yapay Zeka

  [​IMG]

  Yapay Zekanın Tanımı ve İçeriği

  Yapay zeka , bir dijital bilgisayarın veya bilgisayar kontrollü robotun, rasyonel bir düşünceyle eylem ve kabiliyet oluşturması olarak bilinir.Akıllı robatlar yaptığı eylemler bağlamında karar mekanizması olarak görev yaparlar.Ve bunları yaparkende kimseye bişey zormazlar.Mantıksal ve akılcı bir yolla hareket ederler.Bu yüzden hata yapma riskleri çok azdır.Bu da yapılcak işlemlerin en hatasız nasıl yapılcağını ortaya çıkarır.Mantıksal düşünme sayesinde hiçbir adımı atlamadan hareket eder.Herşeyi ince ince eler.Ve doğru sonuca ulaşır.Herhangi bir duygusal hassasiyeti yoktur.Sürekli olarak düşünmeye planlanmıştır.Hiçbir şekilde yorulmazlar.Herhangi bir işgücüne gerek duymadan eylemlerini ortaya çıkarırlar.Birçok şirketler büyük projeler ortaya koyarken yapay zekadan faydalanacaklar.Yapcakları işleri bunun doğrultusunda eyleme geçircekler.Ve böylece en doğru yoldan hareket edeceklerdir.


  Yapay zeka son zamanlarında uzaydaki keşiflerde kullanılan araçlardan biri haline geldi.Çünkü bunlar birer robot uzay ne kadar büyük olursa olsun herhangi bir hata yapma riski yok kendi düşünme yeteneğiyle bütün hataların önüne geçer.Ve atmosfer dışındaki herşeyi inceleme altına alır.Ve buraların keşiflerinde doğru sonuçları indirgeyerek birçok gezegenin ortaya çıkmasında yardımcı olur.


  Aklıllı Robotlar birçok alanda kullanılmaya başlandııPeki nedir bu kullaıdlığı alanlar?Hiç düşündünüz mü? Yer altındaki yakıtları ve madenleri keşfetmede kullanılabilir. Madencilik amaçları için kullanılabilirler. Büyük okyanusların(Hint,Atlas Okyanusu gibi..)en derinlerindeki keşiflerde kullanılabilir.Bütün okyanusları en ince ayrıntısına kadar tarar.Bildiğiniz gibi şimdi insanlar bu işleri yapamaz.Ancak akıllı robotlar insanoğlunun yapamadığı her işi yapmaktadır.Aslında bu devrimdir.
  Yapay zekada kullanılan robotlar, insanlardaki gibi bir duygu mekanizması yoktur. Rasyonel düşünceyle akıllı programlamasıyla haraket eder. ve bunu yaparken karşı tarafa bunu belli etmez.Duygusal taraftan herhangi bir etmene takılmaması, robotları doğru şekilde düşünmeye ve en sağlam şekilde sonuca ulaşmasını sağlar.Makine zekasında insanlar gibi duyguya yer yoktur.Bu yüzden işlerini en doğru şekilde yaparlar.

  Doktorlar, yapay makine zekası yardımıyla hastaları ve sağlık risklerini değerlendirir. Çeşitli ilaçların yan etkileri konusunda eğitir.Sağlık Sektöründe özellikle ağır hastalıkları olan kişilerde doktorlar asıl olan problemi yapay zeka sayesinde öğrenir.Hatta bu robotları çeşitli deneyler için kullanabilir.Ve tıp tarihinde devrim yaratabilirler.Bide şu açıdan da önemlidir bu kavram.Şimdi ambulansla bir hasta getiriliyor.Getirdikleri anda doktorların hemen teşhis koyması için bir süre gerekiyor.Peki toplanma işleminin gecikmesi ve hastaya hemen müdahale edilememesi halinde ne olur.Hasta belkide hayatını kaybedebilir.Ancak bir yapay zeka kullanılırsa hasta daha ambülanstayken doktarlar arasında iletişimi sağlar.Hastanın durumu hakkında önceden bilgi verir.Ve en doğru sonucu nasıl ulaşması gerektiğini onlara söyler.Doktorlar bunun doğrultusunda düşünerek hastanın hastaneye getirildiği zaman nasıl müdahale edilmesi gerektiği konusunda önceden fikir sahibi olur.Ve bu olay karar mekanizmasında büyük bir devrim ortaya çıkarır.
   
Loading...

Bu sayfayı Paylaş