{--ANA KONU--} Windows 10 April Update (Version 1803) (1 Viewer)

Quaxer

BIRAKTIM
Credits
20
Rating - 0%
mswindows2_2040.0.0.jpg

Evet , beyler hatırladığım kadarıyla bu güncelleme ertelenmişti.
Klasik windows hatalarından olan mavi ekran hatası yüzünden güncelleme ertelenmişti.
Şimdi baktım da güncelleme çıkmış , baktım windows kategorisinde de konu yok açayım bari dedim :D

Evet şöyle başlayalım.

Öncelikle Güncellenen sistem : Microsoft Windows 10
Güncellemenin adı : Windows 10 April Update
Güncelleme teknik özelliği şu : Windows 10 build 17134.1 (Version 1803)

Güncelleme ile gelen yeni özelliklerden en öne çıkanı Zaman Çizelgesi.Peki bu zaman çizelgesi nedir ?

Zaman Çizelgesi Kısaca Microsoft'un sitesinde şöyle açıklanmış ;
İnternette gezinmeniz, alışveriş veya iş yapmanız fark etmeksizin artık telefon veya bilgisayarınızda zamanda geriye gidip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yeni gelen özelliklerden bir diğeri ise Odaklanma Yardımı. Odaklanma yardımı ise şu şekilde açıklanmış ;
Bildirimleri, sesleri ve uyarıları engelleyerek dikkatinizin dağılmadığı çalışma saatleri oluşturun.

Diğer bir özellik Yakın Paylaşım. Yakın paylaşım bildiğimiz paylaşma seçenekleri ama gende microsoft'un açıklamasını koyayım.
Bluetooth veya WiFi kullanarak videoları, fotoğrafları, belgeleri ve web sitelerini anında paylaşın.

Evet , şirket bunları eklemiş. Birde Microsoft Edge gibi yerleşik programlarına bir kaç yeni özellik eklemiş.

Değerlendirme Sonucu:
Evet , şimdi bence nasıl olmuş ? Yani yeniler her zaman iyidir mantığıyla gidersek iyi gibi lakin ben böyle bir kaç özellik için güncellemeyi yüklemem bu benim şahsi fikrim tabi ki. Ama şirket bu sefer ram kullanımı azaltmayı planlamış , amaçlamış. Çünkü XPS Viewer , bazı ayarların denetim masasından Ayarlar uygulamasına aktarılması gibi. Eğer yüklemek isteyen olursa İSO ile yüklemesini tavsiye ederim temiz kurulum iyidir beyler :D
Not : Oyun oynayanlara yüklemesini tavsiye ederim güncellik açısından.

Eklemek istedikleriniz varsa konuya mesaj atabilirsiniz beyler.
Sürç-i lisan ettiysek affola diyip şöyle yavaştan kapatayım.

Users who are viewing this thread