Ağı Dinleme Bu Gece Aktifiz (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Cain
abel ile ağ dinleme

Burada cain abel ile ağ dinleme konusuna biraz değinelim yazıyı okuduktan sonra bedava wifi ile bağlantı kurarken nelere mağruz kalacağınızı öğrenin
aynı işlemleri wireshark ile de yapabiliriz

bedava bir wifi bağlantısı buldum diye sevinenler bu bağlandığınız ağ üzerinden her türlü
internet trafiğiniz rahatlıkla dinlenebilir mesela facebook şifreniz e amil şifreniz internet bankacılığı kullanıyorsanız internet bankacılığında kullandığınız şifreleri kaptırabilirsiniz ip uyumlu telefon kullanıyorsanız tüm konuşmalarınız dinlenebilir.vs vs bu sebeple dikkatli olun

Nedir bu cain proğramı kısaca bahsedelim

Cain & Abel Microsoft işletim sistemleri için bir şifre kurtarma aracıdır. (sözde)
Bu, ağı koklama Sözlük, Brute-Force ve kriptanaliz saldırıları kullanarak şifreli parolaları kırma,
VoIP konuşmaları kaydetme, şifreli parolaları çözme, kablosuz ağ anahtarları kurtarma, şifre kutularını
önbelleğe alınmış şifreleri ortaya çıkarılması ve yönlendirme analiz ederek çeşitli türde şifrelerin kolayca elde edilmesini sağlayan bir proğramdır

biz burada ağı dinleyeceğiz buna genelde ortadaki adam saldırısı denir

şekil 1- cain abeli açıyouz

Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

şekil 2-

1 configure yazan yere tıklıyoruz
2- gelen ekrandan adaptörümüz seçiyoruz ve uygula tamam diyoruz

Şekil 3
1- Sniffer yazan yere tıklıyoruz
2- Start/stop butonuna tıklıyoruz
3- + işaretine tıklıyoruz
4- Mac adres scanner çıkacak all hosts in my subnet seçip
5- ok diyoruz tarama yapmasını bekliyoruz

Şekil 4 ağımızdaki vatandaşlar geliyor buradan alttaki apr butonuna tıklıyoruz

Şekil 5

1-üsteki start/stop sniffer ve start/stop apr butonlarına basıyoruz
2- + butonuna tıklıyoruz
3- new arp poising sekmesi çıkacak oradan sol taraftaki en üstteki bağlı bulunduğumuz ağı seçiyoruz
4 sağ tarafta ağımızda bulunan tüm kullanıcıları farenin sol tuşuna basıl tutarak seçiyoruz
5- ok diyoruz

Şekil 6 şu anda ağı zehirlemeye başladı sol taraftan APR-HTTPS sekmesine tıklarsanız şekil 7 deki gibi hangi ip adresli kullanıcı hangi sitelere giriyor görebilirsiniz

Şekil 7 bu bölümde hangi ip adresli kullanıcı hangi sitelere giriyor görürsünüz
buradan aşağıda bulunan password butonuna tıklarsanız eğer ağınızdaki kullanıcılar şifre ile bir siteye girmeye çalışırsa facebook olabilir mail olabilir vs vs
kullanıcı adı ve parolalarını yakalarsınız

Şekil 8 aşağıda sol tarafta eğer kullanıcı bir web sitesine girer ve login olur ise web şifreleri gelir , bir ftp sitesine şifre ile bağlanır ise ftp bilgileri gelir , mail gönderme ve alma işlemi yapar ise pop3 ve SMTP şifreleri gelecektir
bunun yanında ip uyumlu telefon kullanıyorsa telefonunuda dinleyebilirsiniz

@TolanK1 abiiii:D

D

delete.9999

Kullanmasını bilene mazın şeyler ettercrap, whireshark, cain & abel yararlı konu

Credits
40
Rating - 0%
Çok güzel konu ufkum açıldı, aydınlandım :) Sağda solda denk geliyo şifresiz internet muhtemelen böyle bir amaç için kurulmuş bir tezgah. Neymiş her bulduğun internete zıplamıycakmışın :D

Credits
0
Rating - 0%
Çok güzel konu ufkum açıldı, aydınlandım :) Sağda solda denk geliyo şifresiz internet muhtemelen böyle bir amaç için kurulmuş bir tezgah. Neymiş her bulduğun internete zıplamıycakmışın :D
senin grafik çizim konularini millet 4 gözle bekliyor kardeşim :D aklında bulunsun.

Credits
201,695
Rating - 95.2%

Sende şuanda birçok kişinin ufkunu açtın :D şifresiz her internete balıklama atlamanın zararları , ben bile tahmin etmemiştim bunu aslında

Credits
40
Rating - 0%
Sende şuanda birçok kişinin ufkunu açtın :D şifresiz her internete balıklama atlamanın zararları , ben bile tahmin etmemiştim bunu aslında
Sesli güldüm :D Millet birilerinin bilgilerine ulaşma derdinde ben kendimi kurtarma derdinde :) zaten ben bu forumda en çok neyi yapmamam gerektiğini öğreniyorum sanalda hayatta kalmak zor :D

Users who are viewing this thread