MyBB Forum kurma (Ücretsiz) (1 Viewer)

Kare 

Kare Kurt
Credits
167
Rating - 0%
Merhaba,spyhackerz.com'un üyeleri.
Bu konumda sizlere MyBB forum nasıl kurulur onu anlatacağım.Direkt anlatıma geçeyim.

1-Filezilla indiriyoruz.
Link:https://filezilla-project.org/download.php?type=client

2-MyBB son sürümünü indiriyoruz.
Link:https://mybb.com/download/

3-freesubdomain.org'dan yeni bir hesap oluşturuyoruz.
(Kullanacağım resimlerden hepsi veya bazıları instagram konumdaki resimlerle aynı olabilir)
Freesubdomain.org'a giriyoruz aşağı indikten sonra tr.tn yi seçip gereken yerleri şöyle dolduruyoruz:
9NLPZ9.png

Alanları doldurtuktan sonra mailinize gidiyorsunuz ve gelen linke tıklayıp 30 saniye bekledikten sonra karşınıza site bilgileriniz çıkıyor:
LD3Wrj.png

mesela bende sitenin linki ve ftp host name çıkmamış bazen oluyor böyle hatalar açıklayayım size.
Site yine sizin koyduğunuz domainle aynı olacaktır ftp ise mesela tr.tn seçtiyseniz
ftp.tr.tn olacaktır cpanelde cpanel.tr.tn veya website.tk seçtiyseniz yine başına ftp koyup gireceksiniz...Bu arada bu bilgileri kopyalayıp bir not defterine kaydedin ileride lazım olacak.
Şimdi gelelim kurmaya.
cpanel.tr.tn adresine giriyoruz ve biraz aşağıya indikten sonra karşımıza çıkan MySQL Databases çıkıyor,ona tıklıyoruz.
Bz25qp.png

Tıkladıktan sonra karşımıza gelen yerde Create a new database yazan yerin hemen altındaki yerden trtn_sayılar_ ve sizin doldurmanız gereken yer var oraya istediğinizi yazabilirsiniz ben mybb yazacağım.
zM4zQR.png

Yazdıktan sonra create database diyerek oluşturuyoruz.
Şimdi bu sayfadan çıkmayın cpanelle işimiz bitti ama mysql sayfası açık şekilde dursun lazım olacak.

Şimdi filezilla girerek bağlanalım sitemize.Ftp bilgilerimiz o kopyalayıp kaydettiğiniz notta olacaktır orda zaten bilgiler yazar.(eğer eksik bilgi varsa üste çıkıp hesap açarken yazdığım şeye bakarak nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.)
Şimdi bilgileri dolduralım:
NDElvg.png

Doldurduktan sonra hızlı bağlanıyoruz.
Bağlandığımızda htdocs klasörüne giriyoruz ve indirdiğimiz mybb rarını çıkarıyoruz.
Çıkardıktan sonra dosyaya tıklıyoruz içinde Documentation ve Upload klasörü var biz uploada tıklıyoruz.
Uploaddaki bütün dosyaları seçip girdiğimiz htdocs un içine atıyoruz ve bitene kadar benim gibi peygamber sabrı ile bekliyoruz :(
sonunda bitti bitene kadar call of dutyyi 2 kere bitirdim amk neyse konuya devam bi dk bakayım nerde kalmışız.
Heh şimdi attık ftp ile artık son rötüşlar
Şimdi sitemize girelim ben girdim siteme gelen kısımlarda ne yapacağınızı sırayla anlatayım.

1-Welcome
welcome geldi ilk.
yazıların altında Send anonymous statistics about your server specifications to the MyBB Group yazıyor onu isterseniz işaretleyin isterseni işaretlemeyin ben tiki kaldırıp ilerliyorum.

2-License Agreement
Lisans anlaşmasını gösteriyor,next diyerek geçiyoruz.

3-Requirements Check
Next diyerek geçiyoruz.

4-Database configuration
Hani ben size açık bırakın o sayfayı demiştim ya işte o sayfa şimdi lazım olacak.
Şimdi kısımları kendi bilgilerinize göre doldurun:
b6bPBY.png

yazan bilgileri geçirelim:
vP43PO.png

5-Table Creation
Eğer bilgileri doğru doldurduysanız
Table Creation
Connection to the database server and database you specified was successful yazacaktır.
Next diyerek geçelim.

6-Data İnsertion
Eğer herşey yolunda gittiyse
Table Population
Now that the basic tables have been created, it's time to insert the default data.

The default data has successfully been inserted into the database. Click Next to insert the default MyBB template and theme sets.
yazacaktır.
Next diyerek geçelim.

7-Theme İnstallation
MyBB'nin kendi temasını kurar,next diyoruz ve geçiyoruz.

8-Board Configuration
Sitenizi ayarlıyorsunuz.

9NLjWk.png

9-Administrator User
Administratorun yani yöneticinin isim şifre email gibi bilgilerini ayarladığınız kısım.

10-Finish
Artık forumunuz oluşmuştur,dilediğinizi yapabilirsiniz.

Örnek olarak konu için oluşturduğum forum:
http://mahmuttuncer.tr.tn/

MyBB tema ayarları rütbe ekleme vb konularıda atabilirim.

Normalde konuyu yazdıktan sonra beyler emek verdim falan demem işçi değilim sonuçta ama 1.5 saatir konuyu atmaya çalışırken 150 aksilik geldi başıma ftp sunucusunun bağlantısı kesildi dosyalar çalışmadı tekrar attım derken uzadı baya süre :D

İyi forumlar...

Mr.Emre 

RedMaster
Credits
841
Rating - 0%
10tl.net üzerinden otomatik kurabilirsiniz ama subdomain olarak kuruyor emeğine dağlık konu için.

H

HackSpawN

Öldü gitti bu script, bence xenforo-ipboard gibi güncel script kurulumlarını paylaş ki, millet sağla sola verip sitelerini hacklettirmesinler :D yeni nesil maalesef bu konuda çok bilgisiz.

Kare 

Kare Kurt
Credits
167
Rating - 0%
Öldü gitti bu script, bence xenforo-ipboard gibi güncel script kurulumlarını paylaş ki, millet sağla sola verip sitelerini hacklettirmesinler :D yeni nesil maalesef bu konuda çok bilgisiz.
Tamam başkn onuda paylaşacağım o zaman yakın zamanda

Users who are viewing this thread