php ip ülkesine göre sayfaya yönlendirme (1 Viewer)

Clintwood

x7style
Credits
4,152
Rating - 100%
Code:
<?php
function ulke($ip) {
$ulke = file_get_contents("http://ipinfo.io/".$ip."/country");
return $ulke;
}
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$ulke = ulke($ip);
if(eregi ("TR", $ulke)){
include('index-tr.php');
exit();
} elseif(eregi ("FR", $ulke)){
include('index-fr.php');
exit();
}
else {
include('index-en.php');
}
?>
dosya isimlerini kendinize göre değiştirin. phishingle uğraşan arkadaşların işine yarar ülkeye göre dil ayarlamak.

Quaxer

BIRAKTIM
Credits
20
Rating - 0%
Neden fonksiyon şeklinde yazılıp tekrar kullanılmış, gereksiz .Şöyle olsa daha mantıklı sadece $ulke= satırını alıp ip değişkenine $_SERVER ile ip alıp direk bunu bir cookie ya da session olarak kaydederse tek sayfada if else yapısı ile cookie yada session kontrolü ile istenileni yazdırsa daha mantıklı. Hatta daha kompleksif düşünürsek istenilen dili diziye aktarırsınız ve ordan çekersiniz. Ya index-tr.php,index-gr.php vs biraz saçma ve gereksiz. Hatta dediğim sistem ile yapacakları index.php nin en ustune post sonrasında ne yapılcagını yaptırırsınız. Postu ajax ile gönderirsiniz böylece tam olarak istediğiniz şeyi yaparsınız. İster phishing ister başka bir şey

Credits
101
Rating - 0%
Neden fonksiyon şeklinde yazılıp tekrar kullanılmış, gereksiz .Şöyle olsa daha mantıklı sadece $ulke= satırını alıp ip değişkenine $_SERVER ile ip alıp direk bunu bir cookie ya da session olarak kaydederse tek sayfada if else yapısı ile cookie yada session kontrolü ile istenileni yazdırsa daha mantıklı. Hatta daha kompleksif düşünürsek istenilen dili diziye aktarırsınız ve ordan çekersiniz. Ya index-tr.php,index-gr.php vs biraz saçma ve gereksiz. Hatta dediğim sistem ile yapacakları index.php nin en ustune post sonrasında ne yapılcagını yaptırırsınız. Postu ajax ile gönderirsiniz böylece tam olarak istediğiniz şeyi yaparsınız. İster phishing ister başka bir şey
Herkes kod yazar ama kaliteli kod yazmak ayrıcalıktır kral ;)

Clintwood

x7style
Credits
4,152
Rating - 100%
Herkes kod yazar ama kaliteli kod yazmak ayrıcalıktır kral ;)
Tek bir ip için sql'da session tutmaya gerek yok. basit sayfalar için basit kodlar.

Quaxer

BIRAKTIM
Credits
20
Rating - 0%
Tek bir ip için sql'da session tutmaya gerek yok. basit sayfalar için basit kodlar.
Öncelikle session tutulması için sql gerek yoktur. Session sunucuda tutulur. Veritabanında değil, he entegre dersin ki sessionu sql de ayrı bitane tablo oluşturur veyahut olan bir tablo içinde sütuna yazdırırsın o senin fantezine bağlı iş. He benim dediğimde sadece session oluşturur onu kontrol ettir dedim. Oraya ayrıyetten cookie de olabilir dedim farkındaysan biraderim. He bu arada cookie de web browserda tutulur. Ne sunucuyu yorar ne de senin mantıkla sql'i çeeçee
Ve şunu söylemeden etmeyeceğim adamım. Basit sayfa için atıyorum 10 dil için oluşturacaksa bunun için hep index-dil.php şeklinde diye kaydetcek ve her kaydettiğinde bu olcak buda ekstra sunucu yorar.

Last edited:

Clintwood

x7style
Credits
4,152
Rating - 100%
le session tutulması için sql gerek yoktur. Session sunucuda tutulur. Veritabanında değil, he entegre dersin ki
dostum $server değişkeninde cookie tutma olayı yoktur. $server değişkenine bağlayacaksan mysql zorunludur.

Quaxer

BIRAKTIM
Credits
20
Rating - 0%
dostum $server değişkeninde cookie tutma olayı yoktur. $server değişkenine bağlayacaksan mysql zorunludur.

nbvyDl.png

VQZB7r.png

Gördüğün üzere mysql çalışmıyor dostum :)

Clintwood

x7style
Credits
4,152
Rating - 100%
Gördüğün üzere mysql çalışmıyor dostum :)
https://i.hizliresim.com/DOLGN3.png
aynı şeyi detaya döktüğümde tarayıcı da crashler mevcut. bu şekilde isterseniz htaccessten ek komut okutun hadi şansa çalıştı eğer bi de sayfa sessionla devam edecekse sql şarttır. illa ki bunun gibi cookie çalıştırırım derseniz /js/ip.js dosyası oluşturup src verip js cookieleri oluşturabilirsiniz istediğiniz kadar server değişkeni çekerek. fakat olay çoklu sayfada devam edeceğinden sql en basit yoldur.
bir de ek olarak ip adresi tarayıcı dili gibi değil sürekli değişken buna cookie yaratmak bahsettiğinizden fazla karışıklık yapar. mesela bir kişi geldiğinde tarayıcı dili cookie olarak özel id ile atanırsa diğer geldiğinde ek oluşturmadan redirect yapılır fakat ip sürekli değişen bir şey.

Last edited:

Quaxer

BIRAKTIM
Credits
20
Rating - 0%
https://i.hizliresim.com/DOLGN3.png
aynı şeyi detaya döktüğümde tarayıcı da crashler mevcut. bu şekilde isterseniz htaccessten ek komut okutun hadi şansa çalıştı eğer bi de sayfa sessionla devam edecekse sql şarttır. illa ki bunun gibi cookie çalıştırırım derseniz /js/ip.js dosyası oluşturup src verip js cookieleri oluşturabilirsiniz istediğiniz kadar server değişkeni çekerek. fakat olay çoklu sayfada devam edeceğinden sql en basit yoldur.
bir de ek olarak ip adresi tarayıcı dili gibi değil sürekli değişken buna cookie yaratmak bahsettiğinizden fazla karışıklık yapar. mesela bir kişi geldiğinde tarayıcı dili cookie olarak özel id ile atanırsa diğer geldiğinde ek oluşturmadan redirect yapılır fakat ip sürekli değişen bir şey.
PHP:
<?php
$cookie_name="quaxer";
$cookie_value=$_SERVER['HTTP_HOST'];
setcookie($cookie_name,$cookie_value, time()+(86400*30));

if(!isset($_COOKIE[$cookie_name])){
    echo "Cookie named '".$cookie_name."' is not bilmemne";
}else{
    echo 'Cookie name:'.$cookie_name.'<br>';
    echo 'Cookie value:'.$cookie_value;
}

?>

Çıktısı için: http://i7z.co/a.php

Quaxer

BIRAKTIM
Credits
20
Rating - 0%
Senin için cookie veya session kullanmayan hemde temiz kodlama birşey yaptım. CF kullanılan sitede/sunucuda maskeleyerek gönderen ipin maskelemesini kaldırarak alan çıktı için :

https://i7z.co/denem.php

RESİM

Burda VPN açık değil orijinal ipden giriş yaptığımda:
AOoXA7.jpg

Burda ise VPN açık ve siteye giriş yaptığımda:

5NAn8M.png

Quaxer

BIRAKTIM
Credits
20
Rating - 0%
https://i.hizliresim.com/p57NoL.png
http://3.125.115.173/rally.php
hiç zahmetsiz istersen cookie istersen session tutacak geoplugin.
aynı şekilde cf kullanan site içinde sıkıntı yapmadan api den çekim yapıyor.
Dostum burda kolaylıksa kolay çok şey var. Mesela ben yazarım internete "ipten ülke belirleme" scripti veya plugini. Amacımız buysa çok basit zaten :) Yani iş plugine kadar gittiyse. Hemen şöyle hem cookie hem session hemde sql ile çalışan bir sistem yazarız. Ama amaç burda sunucuyu yormamaysa dediklerim en mantıklısı. Hedef kişinin bilgilerini kendi web browserde tutmak, bide yukarda şey demişsin ip sürekli değişen bir şey. Evet ip sürekli değişir bunun içinde if-else yapısından yardım alabiliriz. Deriz ki mesela cookieden veya sessiondan gittik ulke cookiesi veya sessionu eğer ip cookiesi veya sessionun ulkesine eşitse şeklinde. Veya daha da basiti cookie veya session zamanını 5 dk ayarlarız 5dk sonra session veya cookie sonlanır tekrar işlem yaptırıtız. Böylece sayfayı her yenilediğimizde sürekli bir çekim işlemi oluşmaz. He dediğim gibi bunlar gerçekten sunucumuz yorulmasın istiyorsak yapcağımız şeyler. Yani kompleksif bir şey istersek hem sql, hemde sessionu katarız işin işine. Ama amaç sunucu yorulmasın :)

SpyTurk.

DİKKAT!!! BU PROFİL DAŞŞAK KOKUYOR
Credits
2,287
Rating - 0%
Code:
<?php
function ulke($ip) {
$ulke = file_get_contents("http://ipinfo.io/".$ip."/country");
return $ulke;
}
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$ulke = ulke($ip);
if(eregi ("TR", $ulke)){
include('index-tr.php');
exit();
} elseif(eregi ("FR", $ulke)){
include('index-fr.php');
exit();
}
else {
include('index-en.php');
}
?>
dosya isimlerini kendinize göre değiştirin. phishingle uğraşan arkadaşların işine yarar ülkeye göre dil ayarlamak.
Teşekkürler

Users who are viewing this thread