Mectruy 

Not Gonna Get Us
Credits
201,695
Rating - 94.7%
Evet hep gırgır yapacak değiliz bu forumda birazda birşeyler öğrenin acemiler. g0t r00t? yapayım derken göt root olmayın.. Bir sunucu root‘lar iken ip numaranızı bırakıyorsunuz büyük ihtimal sunucularda muhtemelen proxy vpn felanda kullanmıyorsunuz yani işin özü baya riskli durumlarda iş çeviriyosunuz, evet bu makalede 100% root olduğunuz sunucuda iz bırakmamayı göstereceğim

Öncelikle böyle hack huck ottan boktan işler çevirmeden önce VPN kullanın alın 5-10 dolara senelik satanlardan, yada fakirseniz alamıyorsanız bizzat kendiminde kullandığı TunnelBear kullanın adı tuhaf bir program tünel ayısı demek ama işe yarıyor ve hızıda gayet güzel, ülkeyi ayarlayabiliyorsunuz amerika almanya japonya felan var seçenklerde bunlarda fazlasıyla yeter zaten
app_desktop.png

Programı indirmek için: https://www.tunnelbear.com/download/ burda PC nize göre indirin artık xp cimisiniz linuxcumusun Mac mısın her ne iseniz işte indirin, indirdikten sonra kayıt olma dalgası var kayıt olun programdan sonra işte free seçeneğini seçin500 mb kotası var aylık, oda böyle işler için yetiyorda artıyor bile valla kullanacağınız zaman açın sadece, kalkıp youtube’den mal gibi video izlemeyin bitirmeyin kotayı ! neyse programı açmadan önce www.ip-numaram.net bu siteye girip gerçek ip nize bakın programı açtıktan sonra sayfayı yenileyin ip nin değiştiğini göreceksiniz.

Log silme komut işlemlerine geçelim hunharca…

ilk önce uygulamamız gereken komutları sırasıyla yazıyorum alt alta siz bunları alt alta uygulayacaksınız !

Sunucuya bağlanan root last komutuyla sunucuya son bağlanan ipleri görebilir ? aşağıdaki komutla komple siliyoruz ve bir sikim göremiyor, isterseniz sonra last yazıp bakın birşey çıkmadığını göreceksiniz.

komut: rm -rf /var/log/wtmp

Bu komut ise uyguladığınız tüm komut izlerini siler sanki sunucuda hiçbir işlem yapılmamış gibi görünür.

komut: history -c

Sunucudaki tüm apache bağlantılı logları silmenizi sağlar aşağıdaki komut

komut: rm -f /usr/local/apache/domlogs/*

exim loglarını silmenize yarayan komut aşağıda, bu komutları uygularken size “?” sonu soru işaretiyle biten eminmisiniz diye soracak siz her defasında ENTER yaparak onaylayın, mesala aşağıdaki kodların tamamını uygulamanız lazım sırayla ve her komut için yazdıktan sonra 5 kere enter yapmanız gerekli aşağıda 4 komut olduğuna göre her komutta 5 enter 20 enter yapar buna dikkat edin.

komut: rm –f /var/log/*.1

komut: rm –f /var/log/*.2

komut: rm –f /var/log/*.3

komut: rm –f /var/log/*.4

Logs klasöründe nekadar ıvır zıvır log varsa siler atar mesala en önemlisi giriş logları yani access_log burdadır onlarıda silmenizi sağlar kökten !

komut: rm -f /usr/local/apache/logs/*

Sunucudaki tüm error_log dosyalarını toplu olarak siler, sunucudaki site sayısına göre bu komuttan sonra biraz kasabilir ancak silene kadar bekleyin

komut: find /home/*/public_html -name ‘error_log*’ | xargs rm -rf

evet namusunuzu temizlediniz bunları uyguladıktan sonra sessizce sunucudan çıkabilirsiniz..

makaleyi yazan mectruy demeye gerek varmı ?

Last edited:
E

El-Cewad

Eline sağlık aco süper makale usenmeden yazmissin helal olsun

Credits
0
Rating - 0%
peki tunnelbear da bıraktığın ip numaran ne olacak? tunnel de ip kalmıyor mu sanıyorsun...

Mectruy 

Not Gonna Get Us
Credits
201,695
Rating - 94.7%
@TETA tunnelbearın vermesi gerekli ipleri , oda zor bir ihtimal , tabi çok sağlam uluslar arası bir mahkemede ipleri verirler ama türkiye için zimbabve gibi ülkeler için ipleri vermeleri uzak ihtimal.

Credits
0
Rating - 0%
Şirket amerikan şirketi ve merkezi toronto'da twitter en ufak hakaret davasında bile ip vermek zorundayken tunnelbear hayli hayli vermek zorunda gizlenmek için dediğim gibi kendi tünelinizi kurban pc de oluşturmalısınız bunu yapmak için de c# delphi v.b. dillere hakim olmak gerekiyor

Credits
0
Rating - 0%
Proxyler vpnler gizlemiyor Toru bile buluyorlar bilişim şube fake sunucunuzu geçerek reel ipnize ulasiyor daha bugün davasi sonuçlanmış biri olarak söylüyorum log silmeden ciktim proxy güvendim sonuç yakalandik mectury nin anlattigi log silme işlemini kesinlikle yapin birde tetanin dediğini yapqrsaniz bulunma ihtimaliniz çok düşük bi de hddlerinizi killer programlarla sürekli temizleyin yakalandigimda adamlar hddmden temizlemedigim için annemin kizlik soyadina kadar cikardilar herşeyi buluyorlar ustadlarinizin anlattiklarini yapin gerisini de allaha emanet edin kolay gelsin

A

Adbes

illa büyük bir iş yapacaksanız ben pentest ci olarak size şöyle söyliyeyim mesela girdiniz bir pc ye verileri aldınız ip inizi buldular tabi bundan önce düzenek kurmanız lazım truecrypter gibi sağlam yazılımlarla hdd şifrele kırılıyormu denesinler :D

The_DeMoN

Dost
Credits
5,000
Rating - 0%
Allah korusun sıkıntıya girsem hdd yi dişimle parçalar ,ç,ndeki diski yalar yutarım3 ay wc ye gitmem :D Gürcistana email atsalar kgb akşama evde anasını satayım. onun bunun bi yerlerini yalar bunlar. resi erdoğan olsa adamı vermez la :D

Credits
0
Rating - 0%
Hocam linux sürümünü bulamadım. Openvpn ile vpnbook kullanıyordum birkaç gündür çalışmıyor. Windows'ta betternet kullanıyorum da daha çok kullanma fırsatı bulduğum kali linux leptopta vpnsiz kaldım, var mı bildiğiniz güzel bir yöntem?

ev1

Credits
0
Rating - 0%
Hocam linux sürümünü bulamadım. Openvpn ile vpnbook kullanıyordum birkaç gündür çalışmıyor. Windows'ta betternet kullanıyorum da daha çok kullanma fırsatı bulduğum kali linux leptopta vpnsiz kaldım, var mı bildiğiniz güzel bir yöntem?

4nonymous var Linux'ta.

Users who are viewing this thread