Tongue Fu | Birinci Kısım | Bölüm 6 (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
Birinci Kısım: Tepki Değil Yaklaşım Gösterin

Oyunun Adını Koyun
Müzakerelerin temel yasalarından biri, "Farkına varılan bir taktik etkisiz hale gelir." der.
Kasıtlı olarak altınızı oymaya çalışan birisiniz yakaladığınızda, vicdan dışı taktiklerini açığa çıkararak etkisiz hale getirin.
Amacımız saldırganları imha etmek değil, olumsuz taktiklerini gün ışığına çıkararak etkisizleştirmektir.

Taktikleri Açığa Vurun
İnsanlar sizi karar almaya zorluyorsa (tersi durumlarda almayacağınız kararları aldırıyorsa) "Beni hemen karar almak zorunda bırakmak istemiyorsun, herhalde?" deyin.

Kafa Karışıklığı mı, Sebat mı?
Birine bir kötü haber verecekseniz ve karşınızdaki bu kötü haberden aldığım olumsuzluğu size yansıtıyorsa hemen "Bunu niçin bana yansıtıyorsun?" tutumunu alın.
Omuzlarınızı geri çekip avuçlarınızı açıp yukarı kaldırarak "Niçin ben?" pozu alın ve sızlanarak şöyle deyin: "Elçiye zeval olmaz."
Öfke anlık deliliktir ve deliliklerini kendilerine hatırlatıldığında, insanlar öfkelerini sizin üzerine boşalmaktan vazgeçeceklerdir.
Ve sizden özür dileyeceklerdir.

Çekişmeye İzin Vermeyin
Eğer bir grupta herkes çekişmeye başlarsa, olan bitene öfkelenmek yerine yönlendirmeye çalışmanız gerektiğini sakın unutmayın.

Bedensel Olanı Seslendirin.
Söylenemeyecek olan söyleme tekniği ile oyunun adını koyun.
Bu teknik özellikle çocuklarda çok başarılıdır.

Users who are viewing this thread