Yetkilendirme (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
şimdi bir kaç gündür kali kullanmaya başladım sanal makine üzerinden ama artık kafayı yemek üzereyim birileri yardım edebilirse sevinicem.
şu salak root hesabı ile herşeyi yapıyorum ama bazı dosyalarda "dostum bunu rootla yükleme bak sorun olmasın" gibi uyarılar veriyor bende dedimki madem öyle bir kullancı oluşturayım. oluşturdum yetki problemi vardı internetten gördüğüm şeyleri uyguladım şu bu derken tamam şuan terminal üzerinden en kötü ihtimal ile su diyorum root üzeirnden işlem yapıyorum ama yeni başladım kullanmaya ve tüm terminal kullanımına hakim değilim şimdi size patlama noktamı anlatayım.
bir klasör var a adında klasöre yenikullanıcı ile giremiyorum fiziksel olarak yetkin yok diyor. terminalden giriyorum içinde .desktop uzantılı bir setup var ne yapacağımı bilmiyorum. root a geçiyorum klasöre giriyorum ama setup a tıkladığımda rootla kullanma bunu diyor. isteğim şu
kullanıcıya öyle bir yetkilendirme verim ki root'u silmek dışında her şeye yetkisi olsun sudo falan şu bu uğraşmiyim hadi ona uğraştım klasörlere girerken yetkin yok demesin bari napıcam kafayı yedim sabahtan beri ona yetki buna yetki parça parça canım cıktı yardımcı olursanız sevinirim sanırım anlatabilmişimdi derdimi root2 gibi yetkili birşey istiyorum ben :D

Users who are viewing this thread